Jump to content
FAS Goran
John

Zemljotres ..?

Recommended Posts

ma to maki i njegova služba ispituju novo oružje :thumbup::unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natovci pokušavaju malo jačim bombama da isteraju Mladića iz pećina u srcu Šumadije - ali džabe im bilo :thumbdown: nedamo ga mi :harhar: pre će naći Yetija, saskvocha i ostale svetske begunce :whistle:

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali lik koji je u panici skocio sa prvog sprata je pobedio xaxaxax,na n.bg se osetio pogotovo na 8 spratu ali vec zamisljam genex i 32 sprat aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pa tamo se ljulja i kad golub proleti xaxxaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih prespavao da me izbezumljena devojka nije probudila :D Sve dok se ne srusi plafon i odvali terasa zabole me za tektonske plocice :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam umro sinoć od fudbala tako da ne bih osetio i da me je neko maljem po glavi udarao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam nishta osetio (dodushe zivim na prvom spratu) ali je cinjenica da su ovi talibani mogli da odreaguju jer Kraljevo nije bash dobro proslo

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=11&dd=03&nav_category=16&nav_id=469652

PS to je Srbija konachno dozivela orgazam posle ovolikog je*anja mozda sad prestanu sa istim bar na kratko.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunce li ti....Taman sam zaspao u pola 2.Prvi san.Kad posle 20 minuta poce da ljulja.4 sprat.Imao sam osecaj da sam otvorio oci 2 sekunde pre pocetka.

Setih se odma filma 2012.Najebasmo konacno pomislih. :thumbsup:

Pogledam pored,moja Draga kroz san kaze,ne cimaj krevet :rofl: :rofl: :rofl:

Ustaj....ali nesto noge beze levo desno.Hvataj lcd tv da ne spadne.....Sve to traje 10 sekundi,a kao da traju minuti....Luster se ljuljao jedno 5 minuta posle.

Naravno,pustim tv,ono pici farma,Burgija(Natalija)mesa zadnjicom.Zemljotres :rofl::unworthy:

B92,Prva,rts-NISTA.Nema prekida programa.

Internet.Google.Posle 2 pokusaja ulaska na sajt republickog seizmoloskog zavoda shvatam da im je server preopterecen.Verovatno nemaju vise od 10 poseta dnevno i naravno nisu spremni na ovo.SRbija,bato.

Sva sreca,pa ostali savremani svet zapadno a i istocno od nas prati razvoj situacije i uz 2 -3 klika,dobijes tacne podatke i sliku na google maps.Uporedjujemo rihtera i merkalija i shvatam da smo i ovaj put bili na granici.

5.6 Merkalijevih.Od 6 postaje vec zajebano,kaze skala.

Izvukosmo se i ovaj put...2012 je sve bliza...

Pametna direktorka ili sta vec rep.seizmoloskog zavoda rece da se ocekuju jos manji potresi u sledecem periodu.Mislim se,ti ces da mi kazes.Gledao sam i ja "nacionalnu geografiju". :rofl::yes

Nesto da se narod bavi sledecih dana.I onako nema mleka,dinar slabi.grejanje poskupilo 30%(BEZ PDV!)

Ali trese,trese.....

Nazalost,bracni par iz sela gde je bio epicentar nije docekao jos jedan dan

RIP......

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

5.6 Merkalijevih.Od 6 postaje vec zajebano,kaze skala.

Mislis 5.6 rihtera, odnosno izmedju 7 i 8 merkalija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ,Rihtera.Moja greska... :whistle:

Bolje da je 5 .4 Merkali-ja u pitanju.

Sto je interesantno samo posle par sati U zapadnoj Turskoj,slicne jacine.

Wednesday, November 03, 2010 at 04:51:27 AM at epicenter

Magnitude 5.1

WESTERN TURKEY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoše i Zagreb danas popodne...nešto malo jače od 3 stepena...

I kod Grka se treslo odmah posle Turske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au ljuljalo se posteno, ja sam na 3 i kevini staklici po polici samo zveckaju, imam utisak da sam otvorila oci taman pred sam udar, grozan osecaj , brzo menjaj kanale-niko nista , tek stidljivo na studiu B valjda, u kajronu, neko obavestenje, svi laprdaju o koje cemu drugom , celo drzavno rukovodstvo spava blazenim snom , mogli su celu zemlju da im maznu ispod dupeta ne bi ni primetili. Al zato na netu sa svih drugih strana dobijamo informacije. Cenim da bi pre saznala od Amera da li su mi se komsije podzapale nego sto bi ih cula , pa tako i sa ovim zemljotresom.

Sramota za seizmoloski zavod. Po onome sto gledamo na raznim Discovery kanalima i NG, pa rekla bih da su morali da osete neko podrhtavanje i registruju kretanje tektonskih ploca danima ranije i da posalju neko upozorenje, al kako to kod nas ide sve u stilu "ma nece to nas" tako se i ovo desilo.

Zali boze onih nastradalih ljudi i onolike stete, a sad ce pricom da poprave kuce i ceo grad kao i obicno. A gde nam bese predsednik ?? :angry:

Sad ih slusam na TV-u, sve junaci posle bitke, sad sve znaju , pa sto nisu reagovali onda ???? Ma sramota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjači fazon je što je lokacija zemljotresa tačno na pola puta između Beograda i Prištine...a onda je pocepao ceo Balkan...

Kao da nas neke sile oće pocepaju i fizički :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sramota za seizmoloski zavod. Po onome sto gledamo na raznim Discovery kanalima i NG, pa rekla bih da su morali da osete neko podrhtavanje i registruju kretanje tektonskih ploca danima ranije i da posalju neko upozorenje, al kako to kod nas ide sve u stilu "ma nece to nas" tako se i ovo desilo.

Pa lepo kazes, gledas na discovery i ma NG... to samo tu i ima...

Ljudi, seizmologija je qrac od nauke, kad mogu samo da izmere potres i nista vise, ne mogu ni da predvide ni da kazu dal ce biti jos takvih potresa ni sto se desio zemljotres samo moze iz prethodnih iskustava da kaze da ce se desiti js nekoliko malih zemljotresa kao posledica sleganja zemlje. Svaki idijot mozeda bude seizmiolog, da ima platu...ko zna kolko i da nista ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

podrhtava-kraljevo.jpg

Račun za uplatu pomoći

Uprava za trezor Ministarstva finansija, na zahtev Grada Kraljeva, otvorila je poseban račun za uplatu sredstava za saniranje posledica zemljotresa u tom gradu.

Broj računa - 840-2390740-88

Naziv računa - Grad Kraljevo-sredstva za elementarne nepogode-zemljotres 2010.

Uplate se mogu obaviti na šalterima filijala Uprave, i to bez naplaćivanja provizije, ili na šalterima poslovnih banaka i Pošte Srbije.

zemljotres-kraljevo.jpg

SMS Poruka za pomoć na 1003

Ministarstvo finansija otvorilo je sa svim operaterima mobilne telefonije zajednički broj 1003, za slanje poruka za saniranje posledica zemljotresa u Kraljevu, po ceni od 50 dinara (plus porezi). Slanjem SMS-a na broj 1003, koji važi za sve mreže operatera - Vip mobil, Telenor i Telekom, za postpejd i pripejd korisnike, svako ko želi može se uključiti u akciju pomoći žiteljima Kraljeva.

--------------------------------------------------

'Ajmo ljudi...svako od nas može da pošalje bar po neki SMS...

Share this post


Link to post
Share on other sites

chelic :

isto ti je i sa metorolozima samo na osnovu nekih prethodnih 100 godina prognoziraju vreme i igraju se sa matematičkom verovatnoćom određene vremenske pojave :wallbash:

sve ostalo radare senzore itd su im smislili inžinjeri, elektrotehničari fizičari itd, ali to valjda mora tako ...

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi evo ja sam pre dva sata stigao iz Kraljeva gde sam sa mojom ekipom majstora za visoki napon iz el.distribucije Kragujevac radio na osposobljavanju strujnih vodova i postrojenja.Inace posto smo mobilna ekipa tamo smo bili od juce ujutru(4:30h).

Vitanovac, Vitkovac, Stubal i Sumarice su toliko unisteni da je to jeza.Ovako nesto se kod nas u sumadiji ne pamti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...