Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
aljoske

Stilo 1.9 JTD 80KS - slabašan motor?

Recommended Posts

Postovanje forumasi :rolleyes:

Vozim Stila vec godinu dana i stvarno me odlicno sluzi, osim naravno elektronike, ali to sad nije bitno =)

Pre stila vozio sam Punta 1.9, al nazalost motor je zakazao :crybaby:

Moje pitanje i problem je zapravo, da li je moguce da Stilo ide 5 puta gore od Punta, ili moj auto ima neki problem.

Znaci motor je isti, ali Stilo je tezi oko 300 kg. Putno je bio mnogo agilniji i mnogo bolje je primao gas, prosto kad vozim stila osecam se kao da vozim 1.2 benzin =)

Da li je neko vozio oba automobila, ili da li neko ima Stila 80ks, pa da moze da mi da svoje misljenje

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seti se kako ti je isao Punto kad bi u njemu vozio jos 4 putnika, tj. da ima jos dodatnih 300kg mase? I koliko je presao Punto a koliko Stilo?

Il Stilo mozda i ima neki problem...katalizator, dizne...ima ljudi ovde koji poznaju moguce probleme

Cak i da su im motori, iste snage i max. obrtnog momenta, gume nisu, odnosno Stilo ima veci precnik tocka od Punta, pa samim tim mu je i vucna sila veca i bolje ubrzava.

I jos jedna stvar je subjektivni osecaj brzine, jer u Stilu na 160 km/h i ne osecas da ides bas brzo, dok ti se u Puntu na toj brzini cini kao da letis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Stilo ima 80KS. Jako teško je subjektivno osetiti razliku između njega i 115KS, tako da ako imaš dobru ponudu, nemoj da te to odvrati od kupovine. Razliku u snazi donekle kompenzuje veća elastičnost i malo kraći menjač, tako da si u gradskoj vožnji u blagoj prednosti, a na otvorenoj u blagom zaostatku. Motor ima sasvim dovoljno snage i za otvoren put, da te to ne brine, jer mu debelo nedostaje bar još jedna brzina na otvorenom putu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seti se kako ti je isao Punto kad bi u njemu vozio jos 4 putnika, tj. da ima jos dodatnih 300kg mase? I koliko je presao Punto a koliko Stilo?

Il Stilo mozda i ima neki problem...katalizator, dizne...ima ljudi ovde koji poznaju moguce probleme

Cak i da su im motori, iste snage i max. obrtnog momenta, gume nisu, odnosno Stilo ima veci precnik tocka od Punta, pa samim tim mu je i vucna sila veca i bolje ubrzava.

I jos jedna stvar je subjektivni osecaj brzine, jer u Stilu na 160 km/h i ne osecas da ides bas brzo, dok ti se u Puntu na toj brzini cini kao da letis ;)

Jel Stilo bolje ubrzava onda ili Punto? Nisam skapirao.

Sry za off

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ZokiBubu

Mene isto to zanima da li si hteo da kazes da bi Stilo trebao da ide bolje? Posto moj ne ide =)

@Nidza

Auto vec vozim godinu dana =)

Ali mnogo slabije ide u odnosu na Punta, a ti kazes da ide priblizno kao stilo od 115?

Sobzirom da sam vozio stila od 115 i tesko je da moze da se poredi sa mojim, onda ocigledno nesto nije u redu :crybaby: :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, možda ti možeš da osetiš razliku, ja sam se menjao sa ljudima koji voze 115KS, ni oni nisu primetili neku razliku. Auto ide sasvim dobro u odnosu na uslove koji su kod nas danas u saobraćaju, pogotovo u gradu. Lepo je imati jači auto iz više razloga, ali vrlo smo daleko od toga da je to neophodno, još manje razlog da ga ne kupiš.

Ja ne znam kako ide Punto 1.9 JTD, ali logično je da ide bolje jer ima 200 kila manje, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo jtd 80 ide kao jtd 115 ali samo do 1800 o/min, posle je razlika veoma velika.

Jedan moj drugar je taj hendikep rešio chip-tuningom. Na merenju ubrzanja i međuubrzanja dostigao je performanse fabričkog 115. Vozi se tako već dugo, mislim da je sada već na 300kkm sa još uvek ispravnim EGRom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ aljoske

Previše gledaš subjektivno. To se uzme i izmeri vreme do 100, uporedi sa fabričkim i to je to.

Kog Punta 1.9 si imao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

unto sa 80 ks ne ide isto ni kao punto 85 jer se oseca rzlika, a stilo 80 ako ide kao stilo 115 onda ne treba kupovati stilo 115!!!

Pa cak i ja sa puntom koji je dosta jaci od stila 115 osecam razliku zbog vece turbine, a i te'kako se oseca razlika izmedju 80 i 115... samo 2.2 sec do 100, 60Nm i 35ks, tako da mi niko ne moze reci da se ne oseca razlika. a razlika izmedju punta 80 i stila je 1 sec.

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aljoske, najbolje je da probas drugog Stila od 80 ks i vidis ima li razlike. Ja sam imao slican problem sa motorom u Alfi, pa sam se prilicno namucio da ga dovedem u stanje u kojem je bio motor u Stilu, koga sam ranije posedovao.

CR dizel uopste nije naivan za odrzavanje. Ukoliko imas srece i ubodes dobrog, onda je super. U supronom moze da bude igranka samo takva, pocevsi od EGR, MAF, MAP, turbine, pumpe, dizni, prljave usisne grane...

Moguce je da ti nesto nije u redu sa motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na sugestijama ;)

I ja smatram da je najbolje da neko ko ima stila 80ks proba moj auto i ja njegov... Pa ako neko ocje nek se javi na PM.

@Neshaoct

2001 je bio punto 3oje vrata JTD.. gledao sam na internetu motor im je identican, kao i turbina i obrtni moment.

@kole

Ja sam cuo bas obrnutu pricu da kad chipujes ovaj motor ne dobijas mnogo, zbog male turbine, a inache auto nema intercooler...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami se dobije baš dosta i subjektivno i objektivno :yes .

Share this post


Link to post
Share on other sites

O subjektivnom osećaju možemo da pričamo do sutra i ništa nećemo rešiti. :D Uglavnom, 80KS JTD nije slabašan motor za Stila, sasvim je pristojan u odnosu na puteve i uslove u saobraćaju u Srbiji. Recimo da živim u Nemačkoj, vrlo bih vodio računa da auto ima što više konja (i brzina u menjaču), jer se tamo stvarno leti na auto-banovima. Između semafora, potpisujem da nema značajne razlike između 80 i 115, na autoputu svakako da ima, i mora da bude. Interkuler, a pre svega varijabilna turbina su veliki doprinos performansama.

Kome nedostaje snage, čini mi se da se čipuje na 110KS i 265Nm sa "safe" mapom. Ja bih čipovao da je džabe, ali za pare ga ne bih čipovao, ne pada mi napamet, jer uopšte ne ide loše. Žao mi je što sam retko u prilici da dolazim na okupljanja, pa da vidite kako lepo ide.

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imam ja interkuler na puntu? :question: Sad ste me bacili u misao citajuci ove postove. Imam 3 hladnjaka u motornom prostoru, jedan od rashladne tecnosti, jedan od klime, a treci je...??? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam gde je ali sad ispade da ne znam sta je. Mislio sam da je to inter kuler,ili nije! Cek sad ispade da punto ima interkuler a stilo 80ks nema? Nista mi nije jasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to veze, nije interkuler neko čudo neviđeno bez koga iz tog motora ne može da se izvuče 80KS. Može zapravo još dosta više. Mnogo je bitnija turbina. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma OK! Ne govorim ja da je nesto lose ili sl... nego mi zanimljiv podatak da ga nema, jer obicno turbinasi imaju kuler radi vrelog vazduha...

Nego mi nije jasno zasto ga ima na jeftinijem i mnogo skromnijem modelu fiata, a ovde ne :question: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...