Jump to content
FAS Goran
Guest 185

Fiat Stilo - service due / resetovanje servisa

Recommended Posts

To sto ne vidis kilometrazu nego crtice znaci da je servisni interval resetovan ali nije podesen nanovo (npr. na 10k km)

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

to podršavanje verovatno može samo na dijagnostici da se podesi ?

filter za vazduh - ima neka dva plastična osigurača, kako se skida, ne bih da nešto polomim.

na fiat pandi smo polomili te osigurače na kućištu filtera :wallbash: , ne bih da ponovim istu grešku.

ako znate javite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradjen veliki servis u servisu Dr.Fiat i jos po neke sitnice.

Uslugom svakako zadovljan,vrlo strucno,pedantno,efikasno.Svaka preporukama Nislijama sa Stilicima koji ne zele

da im auto bude "iskasapljen" u Panteleju :) a ne mogu do BG-a i servisera sa foruma.

Ljudi mi vratili sve moje stare delove a kako stvari stoje pumpa,zupcasti,PK kais,spaneri kao novi.

Mozda presli nekih 5000-6000km ali to ti je kad kupujes pa "ovi" sakriju servisnu da ne padnes u nesvest od

kilometraze pa ne mozes da vidis ni kad ni sta je radjeno.Ali dobro sada sam sto se kaze miran i ne moram

da mislim bar nekih 40.000km.

Interesuje me jedna stvar,servisni interval mi je resetovan pa mi vise ne izbacuje ono Service due pri

startovanju ali u mi u podesavanjima ne stoji nikakvo odbrojavanje nego ---km ili ---days.

To tako treba ili je namesteno da odbrojava ka a ne od recimo 10000km?

Nije da me nesto tangira jer mi je bilo bitno da mi vise ne izbacuje poruku a sam znam na kojoj km treba da menjam ulje

i to,nego cisto onako pitam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,pretpostavio sam.A verovatno i to ne mogu sam nego i za to moram da idem na dijagnostiku sto mi ne pada na pamet.

120k ima sad na 130k menjam ulje i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i za to moram da idem na dijagnostiku sto mi ne pada na pamet.

To ti podese u sklopu malog servisa. Jedino ako sam radiš mali servis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ulje menjam u servisu.Ne petljam ako mehanike nista.U domacoj radinosti samo menjam tecnost,sijalice,usisavam,perem i to je to.

Sve ostalo kod majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, onda su trebali da ti podese novi servisni interval, to se ne naplaćuje posebno, već spada u mali servis. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesu je me dal ko zna da restartuje ili produzi servis

jer danas kada sam ga upalio izbacio mi je servis jos 200km a sve sam radio, menjao remenje ulje itd.

Ako iko ima iskustva sa tim ako je moguce nek mi pojasni dal mogu to sam ili samo diagnostika ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima naravno,ja sam uvek sam radio servis,jedino ti treba dijagnostika ako hoces da ti neko ponisti servisni interval na bordu,meni to nije trebalo,ja sam pisao na papir :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i ja pisem na papir, ali necu da me smara poruka svaki put kad upalim auto (a pazi sto pricam kao da vec imam stila).. :wallbash:

a jel moze to FiatEcuScan-om da se resetuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moze bilo koja dijagnostika ili?

Bilo koja dijagnostika koja moze da uradi tabli kod stila. Ne one pocket OBD2 i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada mi je auto polu vruć stilo 1,6. upozorava kao da nema dovoljno ulja i piše sevice duo.ovo se pojavilo kada sam drugi put zamenio ulje i filter ulja .ulje menjam na 10.000 selenija 20k.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada nakon spajanja tema pročitaj je celu. Uglavnom, te dve stvari koje pominješ nisu povezane. :thumbup:

Proveri nivo ulja, zameni filter ulja ukoliko i dalje bude na kratko prijavljivao problem sa pritiskom ulja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta znaci service due kad mi pise na tabli?

kontam otprilike da je nesto vezano za kilometrazu do servisa.probao sam u meniju da to podesim ali mi na opciji service ne da da podesavam kilometrazu vec mi samo menja sa km na dy.jel yna neko kako se to podesava.

unapred hvala

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to znači, kilometri do sledećeg servisa. Poništava se ili podešava kada se auto priključi na dijagnostički uređaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...