Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Jel normalan pad pritiska od nekih 0.2 bara u roku od nekih 2-3 meseca? Pretpostavljam da nije, sa prošlim gumama nisam imao takvih situacija. Gume su bile 2.4 pa su spale na 2.2, sada sam ih ostavio na nekih 2.3 bara pošto su temperature niže nego letos. Dotegao sam iglice ventila za neku četvrtinu kruga, bez nekog pretezanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pad pritiska nije uvek "pad pritiska", pitanje je i uslova...

Da li je spoljnja temperatura drugacija. Posle 3 meseca, sumnjam da su uslovi isti.

Teret u autu. Ima li putnika. I svakako, starost guma, da li ipak malo "cure".


Ja na svskih mesec dana proveravam pritisak. Obicno je sto kazes oko 0.2 bar razlika. Mada je cesto bez korekcije. Ono...isti..

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume kupljene sredinom Juna, Quadraxer 3. Taman ta 2-3 meseca koliko sam i napisao. Malo sam se iznenadio pošto stare Wintere sam proveravao 2-3 puta godišnje (pred smenu sezone) jer su izuzetno dobro držale pritisak. Možda smo trebali da ubacimo nove ventile, ali to je što je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad kupujes nove gume, obavezno menjaj ventile. Meni je truli ventil otkazao u krivini,  mozes misliti kolicinu naglog  preupravljanja. Ne razmisljaj za 100 din.

Ali ne mora da znaci da pusta ventil, moze biti i negde na felni ako nije dobro ociscen rub, mada to obicno se desi na jednoj gumi. Da nije prosto do kompresora, meni redovno na jednoj i drugoj pumpi u komsiluku javlja razlicite pritiske (digitalni 2.5, manuelni 2.3) pa ja izvlacim srednju vrednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije naravno problem za 100 din, ali vulkanizer mi nije ništa ni predložio u vezi toga pa sam ostao na starim. Imam 2 kompresora/manometra, onaj mali 12v koji uvek imam u gepeku i klasični Villager 50l kompresor sa crevom za pumpanje. Oba pokazuju isto, mislim da jesu donekle tačni. Pratiću vremenom kako se ponaša, pa ako se problem pogorša moraćemo da tražimo problem. 

Edited by komplikator

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel normalan pad pritiska od nekih 0.2 bara u roku od nekih 2-3 meseca? Pretpostavljam da nije, sa prošlim gumama nisam imao takvih situacija. Gume su bile 2.4 pa su spale na 2.2, sada sam ih ostavio na nekih 2.3 bara pošto su temperature niže nego letos. Dotegao sam iglice ventila za neku četvrtinu kruga, bez nekog pretezanja.
Da, moguće je jer pre tri meseca je bilo 30+ spoljna temperatura plus temperatura asfalta 50+....
A sad vidiš i sam.
Ja sam prošle nedelje dopumpavao sve četiri, a poslednji put proveravao letos.
Ako ti je svim gumama opao pritisak, to je onda to.

Послато са 2203129G помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, komplikator said:

Jel normalan pad pritiska od nekih 0.2 bara u roku od nekih 2-3 meseca?

Ako je sve ispravno (sama guma, ventil, naleganje na felnu) - u pitanju je promena pritiska u gumama, na promene spoljne temperature.

Pisano vec 100 puta - svakih 7C promene spoljne temperature, vuce promenu pritiska od 0.1 Bar.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, knezevic76 said:

Da, moguće je jer pre tri meseca je bilo 30+ spoljna temperatura plus temperatura asfalta 50+....
A sad vidiš i sam.
Ja sam prošle nedelje dopumpavao sve četiri, a poslednji put proveravao letos.
Ako ti je svim gumama opao pritisak, to je onda to.

Послато са 2203129G помоћу Тапатока
 

Da, svim gumama je opao pritisak, pa čak i rezervnoj. Nisam znao da vreme na taj način utiče na promenu pritiska u gumama, bilo je baš naglih promena temperature. Pre nekoliko dana je u toku noći bilo par stepeni iznad nule, sada +20. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre, oko ponoci, 26C u BG.

I ceka nas tropska noc, najniza temperatura 22C.

Cisto da podsetim, 21. Oktobar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...