Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Moj drugar video SAT patrolu na auto putu prilikom snimanja puta do Tasosa nedavno. Pustio ih da prodju i onda ubrzao da bi snimo koliko su brzo isli. Kada su iz dzipova primetili da ih snimaju usporili su, ali opet ne dovoljno, koliko propisi nalazu.

Na snimku se dalje ne vidi, drug se kulturica prestrojio u njihovu traku tacno izmedju dva dzipa i lagano prilagodio voznju ogranicenju brzine od 120 km/h. Vozili su tako nekoliko kilometara "po propisu" uz laganu nervozu u dzipovima zbog nepredvidjenog ogeranicenja brzine. Posle nekog vremena dzip iza je krenuo u preticanje uz mahanje i smesak u stilu "bravo postovaoce saobracajnih propisa, samo tako nastavi".

Eto koliko postuje propise bas onaj kome su puna usta istih.

http://www.youtube.com/watch?v=Rn12cpeG610

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovamo su im puna usta o postovanju saobracajnih propisa i o bahatosti nesavesnih vozaca.Odsad vise nije "Alvirko" vec "nesavesni Mirko" :rofl: svaka cast za snimak :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, super!!! :thumbdown:

Edited by Bocca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro bre, žure ljudi. Kad žuriš, onda je opravdano i 200.

Realno, ja bih voleo da mogu da idem 200. :D Fali mi jedno 1000 obrtaja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije fora sad jel on juri ili ne, to je ionako autoput. Neno što tako striktno i glasno insistira na poštovanju ograničenja. :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daaaaaj....

Nije Mirko nikakav funkcioner MUP-a ili Vlade, ne predstavlja Mirko drzavu Srbiju i njene zakone.

On je covek privatnik koji zuri da stigne na sto strana i rekao bih, svima nam cini korist sa tim auto patrolama.

Pola ljudi ne bi znalo gde da skrene, gde da se iskljuci, koji znak da prati cak i sa navigacijama jer pola raskrsnica nije ni upisano u karte.

I zato mislim da malo preterujes u toj kritici. Mirko je covek koji savetuje da se postuje zakon, a ako ga on ne postuje to je njegova licna stvar.

Ajde molim te, koliko od nas samo pise po forumu da je na auto putu vozilo 180-200 pa niko nista ne rece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisali smo o Alvirovićima već:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38765

Ne vlada baš sveopšte oduševljenje tom emisijom.

Kad smo već kod te patrole (a u patroli nije bilo):

-iako su kazne u Grčkoj veoma visoke panduri su veoma popustlivi i tolerišu +20,+30 od ograničenja. makedonski naprotiv,

-sve raskrsnice u Grčkoj su veoma dobro obeležene Grčki/ENgleski ko pažljivo prati neće zalutati,

-obilaznica oko Thesalonikija (put koji on nije preporučio) je 20km kraći, i nema prevelike gužve ni u špicevima (3 trake u oba smera),

-autoput prema Bugarskoj (Thasosu) nije ni u jednoj karti do 2009 god. Veoma je nov i ravan,

-trajekt do Thasosa osim iz Keramotija ide i iz Kavale. 25km pre Keramotija. Malo je skuplji ali ide na južni deo ostrva.

-oko Thasosa obalom postoji dobar put, lepše plaže su na istočnom i južnom delu ostrva Aliki, Golden Send, Makriamos

-nema šopinga, ni prevelikog noćnog provoda ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

-autoput prema Bugarskoj (Thasosu) nije ni u jednoj karti do 2009 god. Veoma je nov i ravan,

Mislis na autoput ka Turskoj (Egnatia Odos)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema Turskoj tako je. Potkrala se greška.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daaaaaj....

Nije Mirko nikakav funkcioner MUP-a ili Vlade, ne predstavlja Mirko drzavu Srbiju i njene zakone.

On je covek privatnik koji zuri da stigne na sto strana i rekao bih, svima nam cini korist sa tim auto patrolama.

Pola ljudi ne bi znalo gde da skrene, gde da se iskljuci, koji znak da prati cak i sa navigacijama jer pola raskrsnica nije ni upisano u karte.

I zato mislim da malo preterujes u toj kritici. Mirko je covek koji savetuje da se postuje zakon, a ako ga on ne postuje to je njegova licna stvar.

Ajde molim te, koliko od nas samo pise po forumu da je na auto putu vozilo 180-200 pa niko nista ne rece

Pa tvoje misljenje je isto kao kad se neke pevaljke i javne licnosti bune zbog toga sto ljude zanima njihov privatni zivot, sa kim su, sta su jele, kad su prdnule....

Sve one bi htele da budu poznate a da zauzvrat nema nikakvih "posledica". Jedno drugo ne iskljucuje.

Tako je i sa Mirkom, ako je poznata licnost, koja vodi emisiju o automobilima, i u toj istoj emisiji stalno poziva na postovanje saobracajnih propisa a istovremeno kritikuje (ponekad i snimcima) one koji iste ne postuju, normalno je da ce biti pod lupom javnosti i normalno je da ce njegov prekrsaj imati vecu tezinu nego moj, tvoj ili bilo ciji.

Posebno jer on od te emisije zaradjuje debele pare, reklamira samo odredjene pumpe i ugostiteljske objekte i moze se reci, ima uticaj na jedan deo javnosti koji njegovu emisiju prati iz razloga koje zi naveo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah... Koji car. Svaka cast za snimak, i detektor ima :) MOj covek :) E volim sto su uslikali familiju Alvirovica koji su toliko toga izmislili u poslednje vreme da je to strasno. Jedno vreme je Mirko Nemirko lupao nesto o prslucima, standardima, da mora da se ima u autu za sve putnike itd. Nekada su bili realni sada su katastrofa. Rade kako im odgovara, pre godinu-dve u svojim testovima dokazase kako radar detektori nemaju nikakvu funkciju, i gotovo su neupotrebljivi, ako rade te testove trebali su da budu realni ili da ih jednostavno ne rade. Pa ako su vec neupotrebljivi zasto su zabranjeni, mogu ljudi da ih imaju onako cisto informativno da znaju kad ih pandur upuca...Ma neeee :)

A ja sam imao situaciju da me umalo nije ubilo sat-ovo super test vozilo. Covek se zaleteo kao manijak, nisam stigao da vidim ko je. Isao sam od Slavije i na Autokomandi hteo da skrenem u Vojvode Stepe, i ako imam prednost malo sam prikocio tu jer nisam znao da li ce me lik propustiti koji ide od Trosarine nizbrdo, to sto sam ja i ako imam prednost malo prikocio jako je iznerviralo vozaca super test vozila, umalo me nije zakucao, a onda ostrim manevrom zaobisao s desna i preleteo sa jedno 60-70 preko sina i otisao uzbrdo uz Vojvode Stepe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta mi ocekujemo?

Da on ne zagovara postovanje pravila, da savetuje da gazimo koliko mozemo, da daje savete kako da zaebemo policiju....

Nije mirko neki freelancer koga finasiraju, pa da o svemu moze da prica sta mu padne na pamet.

Ja prosto ne mogu da zamislim da on u svojim emisijama savetuje bilo sta drugo, sem da se pravila postuju.

On jeste javna licnost, ali nije nikakav funkcioner, ne placamo ga ni ti ni ja, i zato ne vidim razlog da ga sad nesto previse kritikujemo.

Ok, jeste to licemerno, ali zamisli da si ti Mirko i da do Grcke putujes vozeci 120, samo zato da bi neki tamo ljudi rekli " Svaka ti cast Mirko" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, znaci treba zakonski da se odredi kad krenes u grcku koliko puta mozes da vozis preko ogranicenja? Jel ogranicenje ili nije? Sta sad nije jasno? Niko ga ne tera da prica kako se propisi krse, ali recimo ako uzme da radi testove radar detektora ili neka ih uradi lepo ili neka ne sere kako su nedelotvorni.

Sta kao ponasam se u fazonu, e radim emisiju za neke debile sto ne znaju gde treba da skrenu kad krenu svojim krsevima za grcku, aj sad da im snimim skretanje, ti vozi 100, gasi kameru sad picimo koliko moze. " POgledajte dragi gledaoci ovog pasata, prosao je sa sigurno 150 i ako je ograniceno svega 120" Put nije bio naporan, jes da smo vozili dzipove najnovije, ali isto je tako i punto kad se vozi :D

Covek je poceo u zadnje vreme da sere ko foka i to mnoge iritira, a za to kenjanje uzima pare i od drzave.

Edited by Terza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo ne znam zasto vas sve to u toj meri iritira

Ako mu je emisija smece, bice sve manje gledana pa ce i on manje zaradjivati i na kraju ce morati ili da se menja ili da je gasi.

A sto se licemerja tice, mogli bi da mu sudimo za to samo kad i sami nikad ne bismo presli tih famoznih 120.

Ja razumem da iritira kad covek savetuje jedno, a radi drugo, ali bih se u ovom slucaju drzao one izreke " Ko je od vas bez greha, neka prvi baci kamen"

Share this post


Link to post
Share on other sites

A detektor radara je kao "dozvoljen" ?

Aj sad ovako - nek se jave oni koji su na auto - putu prekoračili brzinu za bar 60 km/h!

Nas 80% forumaša je vozilo svoja kola preko 160-180 km/h, tako da..... :thumbdown:

Mirku i ekipi ne ide ovo uopšte u prilog, ali opet koja emisija ima sadržaj kao oni....nijedna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licemerno ponasanje. nema dalje price i rasprave... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ga ne tera da prica kako se propisi krse, ali recimo ako uzme da radi testove radar detektora ili neka ih uradi lepo ili neka ne sere kako su nedelotvorni.

Ja se sećam njegovog testa radar detektora. Bozočno je lagao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maki, detektor radara i jeste dozvoljen, u svim zemljama u regionu, osim u Srbiji,

Madjarska je uvela zabrani, ali je ubrzo skinula nakon ulaska u EU, da li zbog propisa koji vaze u EU ili nekog drugog razloga to ne znam, za sada radar detektor je dozvoljen u svim zemljama u regionu osim u Srbiji u kojoj je Mirko dokazao da su oni neupotrebljivi :) Druga stvar su ometaci koji su zabranjeni svuda i koji nedozvoljavaju operateru da ocita brzinu vozila, detektor samo zapisti kad te svetlost lasera pogodi, odnosno elektromagnetni talas kod radara...

SAT je bila extra emisija do pre par godina, bavili su se realnim temama, sada sve vise pocinju da kopiraju fore iz fifth gear. Sve na kolima extra a Mladji smeta sto se gepek cuje tupo kad se zalupi :) skinuto iz te emisije, kao ne svidja mu se zvuk poklopca gepeka na luksuznom autu... Ma daj, zimus pisao o kojekakvim budalastinama, zamisli, kao namazem limun po staklu da se ne magli, pa da li oni misle da smo mi retardirani, da pljujemo po soferci i mazemo je juznim vocem da se ne magli o Boze me sacuvaj... Ili na ledu simulirajte rad absa tako sto otpustate pedalu kocnice pa je ponovo pritiskate :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisu svud legalni.

Recimo ja tvrdim i znam da ces u Francuskoj, Svajcarskoj i Holandiji platiti debelu kaznu, a mislim da i u Nemackoj ne smes da ih imas, ali tamo sam retko vozio pa ne znam.

Za Ameriku takodje znam da su u nekim drzavama izricito zabranjeni.

Osim toga, sada se koriste Lidari, koji imaju jammer detektore.

Doduse, jammeri se razvijaju i brze izbacuju na trziste od Lidara pa oni kaskaju za njima.

Ali znam pouzdano da nasa policija ima modifikovanu verziju Custom Signal-s ovog Lidara koji ima jammer detektor.

Pitanje je hoce li tvoj detektor snimiti Lidar jer njegov snop nije radio snop nego laserski i usmeren na malu povrsinu i policajac obicno gadja u tablicu ili u far, a ne znam koliki je radijus detekcije tog radar detektora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pola ljudi ne bi znalo gde da skrene, gde da se iskljuci, koji znak da prati cak i sa navigacijama jer pola raskrsnica nije ni upisano u karte.

ma daj covece,znaci pre Mirka ljudi nisu ni isli na more,jer nisu imali doticnog da im kaze sta i gde treba da urade?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pola ljudi ne bi znalo gde da skrene, gde da se iskljuci, koji znak da prati cak i sa navigacijama jer pola raskrsnica nije ni upisano u karte.

ma daj covece,znaci pre Mirka ljudi nisu ni isli na more,jer nisu imali doticnog da im kaze sta i gde treba da urade?

Pa sad....naravno da su isli, jos od sedamdesetih godina proslog veka :D kad sam i ja prvi put isao tamo sa roditeljima.

U medjuvremenu sam putovao po Evropi kolima, ali po Grckoj nisam i meni licno dobro dodje sve ono sto je objasnjeno u toj emisiji. Znas kako....kad negde ides pet puta, tebi je sve jasno, a nekome ko ide prvi put mozda nije.

Na primer u Francuskoj ne mozes da pogresis samo ako si pismen i ako znas gde si posao, kao i u Svajcarskoj, Italiji i Holadndiji. U Nemackoj bas i nije tako i znatno je losije oznacena od Francuske.

I tako....nije lose da ti neko objasni kako se negde ide, ako vec prethodno nisi isao, a ima i starijih ljudi i onih koji se lose snalaze sa kartama i u prostoru generalno, pa zasto im se ne bi objasnilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nesto nije delovalo da je Francuska bolje obelezena od Nemacke,a i Francuzi deru s putarinama dok je kod svaba dzabalesku :thumbsup:

Edited by ChobbyNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...