Jump to content
FAS Goran
mancicp

A sad malo ja, i moja Kappa 20V Turbo

Recommended Posts

To je to.... :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Ako nije tajna, koliko te je koštalo sve ovo?

I kakva je situacija sa naplatom štete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sledeci utorak obecavam da cu doci pa ako treba i 2-3 puta odjednom

brate to samo chelic moze!!! :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam se zašto ove malene felne leti a goleme zimi :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to.... :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Ako nije tajna, koliko te je koštalo sve ovo?

I kakva je situacija sa naplatom štete?

Deo para naplacen a za joj jedan i to lep deo na sud, pa iz tog razloga me bih o ciframa na forumu.

Svi detalji sutra u NS

A male felne 16" su zato sto su na njima letnje gume, a na velikim 17" su u nekoj kombinacuji zavrsile zimske, pa dok se ne potrose ostaje tako.

I malo podsecanje na 4. januar 2011.

image.jpg

image.jpg

DSCN2723.jpg

Edited by mancicp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za cim oko svega! Sigurno imas par sedih vise posle sve ove frke ali tako lepo sad izgleda da to nije humano! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao sam da stavim naočare za sunce dok sam gledao slike :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam danas priliku da se vozim sa ovim avionom :unworthy: od bg do novog sada i mogu samo reci ,bruka kako ide i ubrzava kappa,savrsenstvo

sve pohvale za pedju koji ga je sredio i opravio od udesa,pa da ga vozi mnogo i mnogo kilometara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovu temu sam pratio do udesa, onda nisam "smio" da je otvaram, kad.... Svaka čast, kappa je savršenstvo bez mane. Big respect!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1000km posle

Sredjena Klima, desna prednja maglenka (zica bila u prekidu), skoro pa zavrseno sredjivanje enterijera.

A sad sta je sve crklo za dve nedelje:

Akumulator od stajanja,

Balast na desnom (novom) faru crko i zamenjen prezivelim sa starog,

Pocela da prekida neka bobina, metodom eliminacije pokusavam da provalim koja,

Malo lufta u letvi volana, uskoro ubacujem drugu,

Sve u svemu zadovoljan kako je ispalo, nije me nigde ostavio, nista ne lupa i ne skripi, ne vuce u stranu i ne trese, potrosnja oko 13 L plina po gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidja tvoj kappa ja imam isti takav samo crni. Kako radi na plin i kolko trosi jer ja ocu da stavim ciptuning i zanima me to a otac oce i plin da stavi.

Ja imam problem sa amortizeri posto onaj stelung elektronik ne radi. Kako to da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidja tvoj kappa ja imam isti takav samo crni. Kako radi na plin i kolko trosi jer ja ocu da stavim ciptuning i zanima me to a otac oce i plin da stavi.

Ja imam problem sa amortizeri posto onaj stelung elektronik ne radi. Kako to da radi.

Pozdrav,

Prvo amortizeri, i ja sam imao 2 puta problem sa njima (izbacivao gresku i blokirao se u sport modu) , 1. put je problem bio u slabom naponu (cest problem kod kappe a zbog toga hoce i da pokazuje slabo punjenje akumulatora) i to je reseno novim klemama i ciscenjem svih masa i pluseva na motoru i sasiji. 2. put je dijagnostika pokazala kresku na senzoru ugla letve volana koju se nalazi na stubu volana, senzor je opticki (3 led diode i 4 senzora) i polozaj ocitava sa metalnog prstena sa prorezima, do njega se lako dolazi samo se skone plastika ispod volana, ja sam problem resio samo ciscenjem senzora i prstena vlaznom krpicom i od tada nemam nikakvih problema.

Na plin sada posle dosta muka radi odlicno, potrosnja je oko 9-10 na otvorenom oko 11 auto put i 13-14 grad.

Motor odlicno podnosi plin samo je bitna kvalitetna ugradnja pravog uredjaja i namas problema, oko ugradnje posavetuj se sa clanovima BOJKE on je ugradio i vozi coupe 20vt sa 350ks i Martini on imaa kappu 20vt i obojica imaju dosta iskustva sa turbo motorima.

I na kraju cipovanje, ja sam uz auto dobio GTEC 1 cip za fiat coupe 20vt i prezadovoljan sam, ne pravi mi nikakve probleme ni na benzinu ni na plinu, auto je dosta startniji i primetno elasticniji na nizim obrtajima a potrosnja se nije promenila odprilike je ista kao i bez cipa, po proizvodjacu cip treba da doda 20-30ks i oko 40nm, boost od 1.2 bara u svim brzinama. ako si zainteresovan i nadjes se u Beogradu mozemo da ga isprobamo i kod tebe a nije problem ni kopirati ga.

Pozdrav i da sto pre predstavis svoj auto da vidimo kako mu stoji crna boja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pratio sam temu,pa jedno vreme sam zapostavio,svaka cast kako je uradjeno,bitno je da je sve dobro proslo,a mislim da sa i jednom napomenuo da se ne brines samo ako je auto kod dobrih poznavalaca svog posla!\ :thumbsup:

Svaka cast jos jednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo ozivim temu,

malo se radilo na kolima, palo je kompletno dubinsko pranje enterijera (slike sutra kad uslikam) i ribanje felni od naslaga sa plocica i raznih karakondzula.

Felne su bile toliko prljave pogotovo iznutra da nista od hemije koja se nasla po kuci nije uspevala da uradi nesto i izgledalo je ovako, mada je ova jos bila i dobra

IMG_20120422_145531.jpg

A onda sam skoknuo do prodavnice, kupio sonu kiselinu, razblazio 50:50 i tada je izgledalo ovako

IMG_20120422_145538.jpg; IMG_20120422_145545.jpg

I posle skoro 2 sata ribanja ispalo je ovako

IMG_20120424_075532.jpg; IMG_20120424_075453.jpg

Posebno su bili zeznuti coskovi sa zadnje slike, suvise uski za cetkice za zube pa sam se namucio sundjerima

Ali na kraju ja zadovoljan kako je ispalo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Izvini ali te felne su mi odvratne i nikako ne bi isle uz Kappu, a 17-ice vec imam i na njima su trenutno zimske 235/45R17 gume,

evo kako izgleda u obe varijante

DSCN3108.jpg; IMG_0458.jpg

Meni je licno lepse sa orignalnim 16-icama kojih imam 2 seta + 1 rezerni, taman za nove zimske gume kad dodje vreme a 17-ice ce verovatno na prodaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ekstra je kappa vrh vrhova :thumbup: . ove sa oglasa su grozne samo se lepo okrecu u voznji. a i ove tvoje 17 nisu nesto a 16 fabricke su ekstra ja ih jurim za zimski set.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,

Sto se felni tice i meni su lepse i mnogo udobnije originalne 16-ice mada ako jednog dana nalete ovakve 17-ice

Lancia_kappa_coupe_with_ksw_wheels.jpg

ne bi se dvoumio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas na netu moje bivse 17 sad je i spustio cenu cini mi se 200e sa mojim celavim gumama. inace felne su ekstra stanju baci pogled kako su stajale na mojoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...