Jump to content
FAS Goran
Bocca

Stilo - ne radi mi upaljač

Recommended Posts

Da, da to je stalna struja! Ako nema prikljucka , sigurno su zice dovedene pa nema potrebe za razvlacenjem novih. Majstor sigurno nije sasvim upoznat sa Fiat-ovom elektrikom pa je predlozio razvlacenje novih kablova. Proveri , sigurno su tamo! :thumbup:

p.s.Mislim da sam vec negde procitao slicna zapazanja! :coffee:

Super. Otići ću kod nekog malo upućenijeg onda.

U gepeku se ne ugraađuje upaljač već samo priključak za napajanje od 12V.

Zar nije isto? Mislim, isti ženski deo, samo nema upaljača, nego se utaknu stvari po potrebi? Pa ako neko baš želi da pali cigare u gepeku može da utakne i upaljač :) .

Ili se razlikuje nekako od običnog upaljača u kabini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molio bih da mi neko napise, da li u gepeku na priključku od 12v ima struje i kada kontakt nije dat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez kontakta nema napona ni na upaljacu u kabini, ni u 12V prikljucnici u gepeku.

Nevezano za ovo, ako nekom treba info oko punjenja dodatne opreme... Ja sam sebi prikljucak za GPS/mob ugradio u gornju kasetu ispred suvozaca, a struju dovukao sa sijalice iz donje kasete. Napon na toj liniji je aktivan jos 20 minuta (cini mi se) po gasenju kontakta. Sijalica, naravno, ima dodatni prekidac od vratanaca donje kasete, ja sam napon izvukao pre njega. Bar meni ta varijanta odgovara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi kod mene je na f44 uboden 15A osigurac. maloprije procitah da je neko stavio

7.5A. Zar ne bi bilo najzgodnije da se tu bocne 20ka

i svi happy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metio 20ku, sve super sad, medjutim onaj u kaseti i dalje odbija da radi a ne moze da se izvuce kuciste kao kod ovog pored sedista, pa ako neko ima neku ideju, bio bih zahvalan :)

@ Ivan

reci mi jel taj jpg sa kompletnom listom, cini mi se da nedostaju neki.

Edited by stancho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na onoj .jpg koju sam postavio nedostaju mnogi ;) .

Bez zezanja, na slici je samo jedna strana gde su specifikacije za F44. Imaju, cini mi se, jos dve strane sa spiskom osiguraca. Mislim da "Stilo owner handbook" imas i ovde na forumu proveri na http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38944 .

Ja sam ti to izvadio iz .pdf sa svog kompa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba upaljača su na istom osiguraču. Proveri sam upaljač, kontakte (oksidiraju, prljavi) i vidi žice da liimaju struju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...