Jump to content
FAS Goran
zlox

Fiat Stilo JTD / MJet - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Nešto sam malo gledao večeras, ali bolje je sutra jer auto nije u garaži. Ostaje mi barem da se nadam. Nije mi do te 2000din koliko je u APu koliko do toga što mi stvarno treba auto i što će dosta više da me košta šlep+ko zna kada ću stići to da rešim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma može da keca na više načina. Zna, iz čista mira da se ugasi i odmah ga upališ,kao da ništa nije bilo (i ne ponavlja se par nedelja). Sledeći način (i najčešći) je da kad se ohladi,upališ i voziš dok se ne zagreje,pa opet ugasi. Treći način je ovaj tvoj. Nema pravila,a u pitanju je običan magnetni davač sa određenim otporom,koji šalje signal u ECU, o RPM-u radilice.

Najprostije poređenje je sa brzinomerom na biciklu i onom magnetiću na točku,koji prilikom okretanja daje signal i tako meri brzinu.

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno, hvala. Male su šanse da bude bilo šta drugo s obzirom da ima P0335 i ne skida.

 

MIćo nisam se pogospodio nego se plašim da ne zeznem nešto :) Što se ruku tiče jedva mi je more opralo nokte nakon čišćenja klapne tako da bi ovo bio još i čist posao  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da zeznes? Koliko sam ja provalio, samo se skine kabal i namesti drugi. I proveri pre kupovine kakav ti je senzor, sa kablom ili bez. Valjda bese ima dve vrste. Nije Trsa tu da ti da da probas, on nosi i rezervni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je isti kao na doblu 1.9d imam ja da ti dam za probu rezervni mi je u kolima. Ujutro ću da proverim za s. slučaja ti vidi paše li. Sa kablom je

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno Marko, ali mislim da ne bi mogao kod mene. Po ovim AP-ovim specifikacijama ne bi mogao od 1.9d.

Sad ću da zovem AP pa ako imaju da krenem da rasturam. Ako se ne javim za koji sat tražite me ispod Stila :)

 

Da li skidam samo srednji šuspleh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj lepo operi i vrati / kaži ne radi.  :laughing:

Nemoj više da se brukaš, izmeri otpor u starom, kačio sam ranije vrednosti. A sad odo čekaju me ovi iz Spa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upaljen Stilo! Hvala Kuvalji, Vicentu, Mići i Marku na pomoći i ponuđenom senzoru.

Sama zamena nije nikakav problem, ali ako nemate kanal ni dobru dizalicu bude malo nezgodno. Ja sam podigao auto na 3 klocne ukupne visine 0.5m i opet sam jedva sve uradio.

 

@Ivan s obzirom da su mi rekli da je jedino bitno da ne oštetim prolaz za šraf mogao bih opušteno da im vratim pošto ni na starom taj prolaz nije oštećen. Samo što stari ima samo serijski broj dok na novom ima Bosch znak i novi je neznatno teži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sama zamena nije nikakav problem, ali ako nemate kanal ni dobru dizalicu bude malo nezgodno. Ja sam podigao auto na 3 klocne ukupne visine 0.5m i opet sam jedva sve uradio.

 

 

Pa ko da spuštaš menjač. Sad si mu sigurno pokarabasio žiroskop u motornom računaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće dobro ako i gps nisam otkinuo  :laughing:

Plašio sam se da stavljam previše klocni da ne bi bio nestabilan, a sa ove visine na kojoj sam ja radio je prilično nezgodno. Levi šuspleh mi je bio toliko nisko da sam kačio glavom kada se okrenem na levo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, sa kablom i bez. Ja sam prvo skinuo i video da je sve vezano. Ovaj bez kabla je bio nešto jeftiniji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam podigao auto na 3 klocne ukupne visine 0.5m i opet sam jedva sve uradio.

Pa kad si grmalj... Kao onaj u reklami

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Nisu u Kit Komercu zamenski bez kabla Facet je 2080dinara a sa kablom 2400+ a Bosch oko 3000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha ja bih pre rekao da imam predugačke ruke :)
Da imam još jedan zglob između podlakice i šake duplo brže bih sve uradio  :laughing:

 

Inače, dosta je pogrešno uputstvo na FIat forumu. Napisaću u Uradi sam kako sam ja locirao senzor i skinuo dosta brže pošto po njihovim nacrtima nisam znao ni odakle da krenem.


@Deki to je ta cena onda. Drago mi je da nije Kit jeftiniji pošto nisam imao vremena da čekam sutra da otvore, a bilo bi bezveze da sam dao 1000din više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavi uputstvo obavezno.

Ja nisam primetio da je Kit jeftiniji za bilo sta, cak na protiv. Jedino sto sam nasao krstove za mladjeg stila po nekoj maloj ceni, tipa 1500-700din komad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam naveo njih zato sto sam pitao kod njih nisam reko da su jeftini ima nesto povoljnije nego kod euro auto ili delmax a ima nesto skuplje nego kod njih.Ja sam kod njih uzeo cilindar kvacila u kabini sasch 3500din imao i valeo od 2900din nisam pitao na druga mesta jer nisam imao vreme da trazim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tih 2900din fino deluje. Ja sam gledoa onako bezveze jer moj cilindar kada je vruće malo škripi i svuda je bio oko 3500din.

 

Što se objašnjenja sa Fiat foruma tiče sve se vrti oko nekog crvenog kabla koga ni nema kod mene. I kod njih se prvo taj kabl locira, pa pored njega ovaj izdžeka i tako dalje što nema šanse da bih uspeo da nisam naopako krenuo da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnja strana motora,generalno je prosto zameniti RPM senzor,ali smeta alnaser koga ovde nema!

 

DSC_0080.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...