Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sijerca

Stilo 1.6 16v - pali se ESP sistem

Recommended Posts

Za vikend sam isao na jedan duzi put,i prilikom ulaska u lijevi ili desnu krivinu

palio se ESP i pocne da koci lijeva ili desna strana u zavisnosti u kojoj sam krivini???

prednji selen blokovi su mi losi,a i zadnji nisu nista bolji :thumbdown: pa me zanima da li je to normalno da se pali ESP??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preterao si sa brzinom prilikom ulaska u te krivine... ;)

Tokom vožnje na vozilo deluju i bočne i uzdužne sile koje je vozač u stanju da kontroliše sve dok gume dovoljno dobro drže put. Međutim, kad to prijanjanje padne ispod minimalnog nivoa vozilo bočne da beži iz pravca koji bi vozač hteo da zadrži.

Kod vožnje na neravnim putevima ili na putevima pokrivenim velikom količinom vode, ledom ili zemljom, može se pri promenama brzine, ili u kretanju kroz krivine, ili tokom izbegavanja prepreka naročito je moguće da se izgubi prijanjanje guma za put. Kad senzori otkriju zanošenje vozila, ESP sistem deluje na motor i kočnice umanjujući ili eliminišući tu pojavu.

Pročitaj tekst:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=31415

U okviru tog teksta imaš i objašenjenje kako radi ESP :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim je uredu! Dobro si ga ti zaleteo :) Ja moram bas da se potrudim da upalim esp :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imali svaki stilo esp i kako provjeriti

kod mene je 1.9 jtd 2003 3V standardna oprema

jel se moze to provjerit,posto sam ulijetao bas u krivine a nista

al opet mozda bas treba zaglibiti da se upali :question: :question: :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad daš kontakt...ako se upali i njegova lampica pored svih onih ostalih, imaš ESP.

Ako ne zasvetli...nemaš. :thumbup:

Lampica za ESP:

HMXli.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ali kod mene su bili prilicno losi prednje selen blokovi,a i zadnji na mostu

tako da i to vjerovatno utice na paljenje ESP-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, utice li ili ne to ne bih znao da ti kazem. Mislim da ne bi trebalo da utice, ali opet... Uglavnom, da nesto nije uredu sa esp sistemom, to bi ti sigurno prijavilo. Meni bar se retko pali, osim kad bas malo brze vozim po nekom vijugavom putu. Samo sto su neki ljudi u zabludi da se esp pali kada auto pocne da proklizava i gubi podlogu, to je skroz netacno! Esp ce se upalit kad god brze prodjes kroz krivinu ili se auto malo vise nagne bas da ne bi doslo do proklizavanja, tako da nemoj to da te plasi, da nemas esp vozio bi sasvim normalno i nebi ni znao da ti treba esp :) U mom slucaju to je dobra stvar jer sam bez espa kroz pojedine krivine mnogo brze isao, a sad kad mi se esp upali ja malo usporim, tako da mi on ustvari dodje kao upozorenje na brzinu, a ne na bocne sile :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da utice jer sam vec jednom isao tim istim putem,kada su seleni bili ok.i nije se palio ESP,tek kada su seleni propali poceo je da se pali u krivinama,sto je naravno dobro

jer ne mozes da vozis onako kako ti hoces :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas zato i ne valja :) hehe Ne znam, kakva su iskustva drugih, meni esp ne pomaze mnogo, osim toga sto me navodi da usporim i sto sada znatno sporije vozim u tim istim krivinama. Ranije se auto samo malo vise nagne i to je to, e sad kad u takvoj situaciji pocne da pali esp, ja automatski usporim da se ne pali bzv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad daš kontakt...ako se upali i njegova lampica pored svih onih ostalih, imaš ESP.

Ako ne zasvetli...nemaš. :thumbup:

Lampica za ESP:

HMXli.jpg

:wallbash: :wallbash: onda ocito nemam a vidim na instrument tabli da postoji ta lampica ali se ne pali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaš ESP, zato se ne pali. :thumbup:

A, taman posla kada bi se pravile posebne instrument table za svaki paket opreme...napravi se standardna, a onda se priključuje na nju u skladu sa opremom. Zato se događa da pojedine lampice ne sijaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ESP palio u krivinama i kada nisam ulazio prebrzo, sve dok nisam promenio gume, odnosno stare su mi bile izlizane i od kada sam stavio sve četri nove nema više problema sa ESP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neshaoct, da li je moguce ugraditi asr ili esp posto je moj stilo 1.9jtd 115 2005 activ oprema?

Nisam nikada video da je bilo ko uradio. Da ti je Stilo par godina stariji, imao bi ASR u početnom nivou opreme, ali je posle došlo da smanjivanja paketa koji je išao kao standard. Treba tu mnogo stvari da bi radilo, verovatno bi dolazilo u obzir samo da se skine i sve prebaci sa nekog Stila koji to ima. Kad kažem sve, mislim i na drugi ABS, senzore, komp...tj. nema tu od naknadne ugradnje ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jbg da sam znao ne bih ga ni kupovao, bas je prosta oprema, retrovizori su u boji kola,brave i lajsne su crne,imam parking senzore,alarma,kozan volan,menjac itd.presao 148000 Mislim da pravih km,jer je kod nas danas tesko kupiti auto sa pravom kilometrazom,sve je kao novo,ali taj ESP mi ide na. . .

uzeo sam ga pre 3 meseca i razocaran sam na kvalitet izrade, mislim jeste da su jtd motori mozda i bolji od tdi ali ostalo nije za. . .izbacicu slike ako hocete da vidite moju italijansku mahinu.Navikao sam na esp posto ga imam na passatu b5.5 2002 1.9tdi 131ks i power box oko 150ks ide kao raketa i kad kocim u krivinu sa 200 nema da baca, mislim dok mu lamelu nisam spalio,sad mu treba auto put da bi razvio do 200 posto gas mora da se drzicisto koliko da nije na leru,a stilo je nestabilan do djavola, skoro sam mu upalio kocnice, skoro da mi je trebao vatrogasni aparat. . .xD MNOGO PRICAM,A! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U brate al ti vozis "i kad kocim u krivinu sa 200 nema da baca"; gde to ima da se sa 200km ulazi u krivinu, pa to ti sportski automobili ne mogu da izvedu a da ne odu u kanal ili livadu, a Pasat B5 to sigurno ne moze, moze biti VW po 100 puta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam problem, imao sam petnaestice filne na stilu ( 195 60 ) sad sam stavio sedamnestice, napred ( 205 45 )  nazad ( 225 50 ) i preko 100 km/h se pali lampica za proklizavanje i nece da prima gas...da li neko zna sta se desava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno kad nemas iste gume.. senzori okretaja vide da se tockovi vrte nejednako i javlja gresku

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijalica koja se pali lici na puza...to je za proklizavanje valjda...



Ustvari sad sam polgedao napred su 205 40 a nazad 225 45...e sad, treba i pozadi da stavim 205 a profil nije bitan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bitan je i profil,dzaba su obe gume 205 ako profil nije isti nemas isti obim gume tako da ce opet da brljavi, stavi sve 4 iste gume i resen problem :smoke:

Edited by Nine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...