Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Pravilnik o postupanju policijskih službenika

Recommended Posts

u austriji nema sanse da vas zaustave ako ne napravite prekrsaj ili nije neka rutinska kontrola

U prevodu, mogu da te zaustave kad god hoće :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre ljudi pa zakon(pravilnik) je jasan po ovom pitanju policajac nije postupio po pravilniku koje mu je donelo njegovo ministarstvo a evo i sta pise u pravilniku:

"Član 8.

Prilikom obavljanja poslova kontrole saobraćaja policijski službenik učesnika u

saobraćaju, pozdravlja rukom i rečima, nakon čega mu saopštava da se radi o kontroli,

po pravilu, saopštava razlog zaustavljanja, odnosno predočava učinjeni prekršaj i

vozaču i putnicima predočava da ne smeju da napuštaju vozilo, te da se vozač može

uključiti u saobraćaj tek kad mu policijski službenik to odobri.

Policijski službenik od vozača traži da pokaže i da mu da na uvid dokumenta kojima

dokazuje da ispunjava uslove za upravljanje vozilom i da vozilo kojim upravlja ispunjava

uslove za učešće u saobraćaju.

Izuzetno od stava 1. ovog člana, ukoliko uslovi bezbednosti omogućavaju, policijski

službenik može dozvoliti vozaču i putnicima da napuste vozilo ako je to potrebno radi

efikasnijeg vršenja kontrole."

Dakle iz ovoga se vidi da je OSL duzano da POZDRAVI ucesnika u saobracaju rukom i recima, nakon cega mu saopstava DA SE RADI O KONTROLI

sto ovaj policajac nije uradio i dalje kaze u pravilniku SAOPSTAVA MU RAZLOG ZAUSTAVLJANJA, pa dobro da li mu je saopstio razlog zbog kojeg ga je zaustavio, pazi a jos covek pita a ne treba da on pita vec ovaj kad ga zaustavi da mu sve kaze, jer tako mu je drzava propisala da se ophodi prema ucesnicima u saobracaju.

Ljudi oni (policajci) su tu da sprovode zakone ali ako ih oni sami ne postuju a vidimo da doticni nije ispostovao pravilnik, onda

o cemu dalje pisati da su ovi likovi iz kola krivi, meni se par puta desilo da mi ne kazu pitam koji je razlog, odmah kazu kontrola gospodine, i sve ok

ja dam dokumenta oni mi vrate srecno oni meni, srecno ja njima i cao.

Da sumiramo likovi u kolima nisu nista krivi znaju ljudi svoja prava, a to sto ovaj pandur nije naucio svoje duznosti to nisu ovo jadni ljudi krivi.

Tako da ne napadajte ljude, jer vidim da niko ovde nije citao pravilnik i ne zna sta je policajac duzan da sve uradi pre nego zatrazi dokumenta, a da samo da vam dam naziv pravilnika odakle sam sve ovo citirao: "Pravilnik o nacinu vrsenja kontrole i neposrednog regulisanja saobracaja na putevima" eto pa skiniste sa sajta MUP-a odakle sam i ja skinuo i videcete sami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Razlog zaustavljanja?

- Pa, video sam strane tablice. Ako procenim da si neki fin i pogubljen, izmisliću prekršaj ne bi li mi dao jednu črvenu (našu ili vašu, nebitno)...

Verovatno je ovim dosadilo da ih stalno zaustavljaju. Zar bi 4-5 ljudi pri zdravoj pameti uzelo telefon da snima policajca kako kontroliše saobraćajna dokumenta? Šta bi vas ponukalo da ih snimate u Mađarskoj/Ukrajini?

Da je za volanom bila neka lokalna ćelava glava, samo bi mu mahnuo da nastavi...

Što se tiče patrola u Zapadnoj Evropi. Još nisam čuo ni doživeo gnjavljenje i bahatost.

Istini za volju, nisu me ni lokalni maltretirali. Samo mirno i polako, kooperativost i ubrzo im dosadiš, pa te "oteraju"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne.pod rutinskom kontrolom se tamo podrazumeva zatvaranje auto puta i svi moraju da prodju kroz "levak" postavljen od bar dve patrole a ne kao kod nas .

ja sam za 4 godine tri puta prolazio kroz takvu vrstu kontrole a ovako na putu me nisu zaustavili nijednom.bez obzira sto imam strane tablice.a tamo inace zaustavljaju ako te primete da diras navigaciju u toku voznje.presretaci pogotovu gledaju to i mobilni telefon

Share this post


Link to post
Share on other sites

U policiji ima strava momaka i devojaka. Licno ih poznajem dosta zbog posla koji radim. Ali, takodje ima i neopevanih budala i prevaranata, nepismenih dzudza, neinteligentnih debila i beskrupuloznih oportunista.

Upravo ove potonje po meni treba eliminisati iz sluzbe jer blate policiju i naciju.

Policajac, narocito saobracajni policajac, treba da bude uredan, pristojan, skolovan, elokventan i pre svega inteligentan i posten covek. Ipak je on predstavnik drzave pred svojim narodom i pred strancima.

Nesreca je sto im unutrasnja kontrola ne radi nista, te su i oni ogrezli u korupciju i kriminal. Da je drugacije, stvari bi bile bolje.

Ovako, ostaje samo da se nadamo da nas nece zakaciti bas onaj nepopularni pandur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam kad bi ga ja pitao za razlog zaustavljanja rekao bi mi mnogo razloga, prvu pomoc, celave gume, imam neki cetvorougao umesto trougla i jos mnogo razloga, zato cutim kad me zaustavi dam mu dokumenta i nek proverava nema tu mnogo da vidi, pomalo zagleda gume i kad vidi da nisam zainteresovan da se druzimo pusti me ... a vi sto bi da ih pitate za razlog, znajte da ce ga oni naci svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pandur je napravio gresku sto nije odmah naglasio koji je razlog zaustavljanja i sto mu je lupao po autu,deluje kao razbojnik iz kafane sto je vec neko rekao.

A opet ga u drugu ruku razumem,skontao je da su ovi planirali da ga zajebavaju pa mu bilo krivo i popizdeo je.

Ne bih nesto da pametujem puno,ali zaista nam policija na prvi pogled deluje kao s divljeg zapada u odnosu na onu iz jacih evropskih zemalja u to sam se uverio mnogo puta do sad.

U Nemackoj,Holandiji i Belgiji za 3 godine nisam jos video te rutinske kontrole i zasede iza ugla,vozaju putem i kad vide da nesto ne valja iskljuce te na prvi parking i ljudski ti ukazu na problem i na po tebe najbezbolnije resenje,uvek su spremni da pomognu i obracaju ti se kao gospodinu sto je i normalno :rolleyes:

Ima majmuna i kod njih sigurno koji hoce da drndaju,ali ima ih toliko malo koliko i postenih policajaca kod nas :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta bi neko od nas uradio u ovoj situaciji, ali nastavkom klipa se vidi da pandur nije bazdaren, nisu ni ovi skroz u vinklu kad se ovako glupiraju i traze djavola.

Lepo im rece nije on filmska zvezda da ga snimaju ali i njegovo ponasanje je krajnje prostacko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letos sam izašao burazeru u susret da snimi muzički spot (inače ima hip hop grupu sa još jednim drugarom i imaju već 5-6 spotova, ja ih montirao :whistle: ) i idem ja Puntom napred, burazer sedi pozadi, podigao gepek gore i snima iza tog drugog drugara u BMW-u.. Idemo dosta sporo, ja upalio sva 4 migavca, i nailazimo na policiju, prolazimo ih normalno, ali burazer usnimi i njih da bude još bolja fora za spot... Poodmakli smo im jedno pola kilometra, tek vidim ja u retrovizoru pandurski punto za nama sa rotacijom, burazer isto video i brže bolje obrisao snimak gde su oni... Oni me pretiču i preprečuju mi put ukoso, ja se zaustavljam, gasim auto i tu počinje driblanje... Svi da povadimo lične karte i odakle nama pravo da mi njih snimamo... Navodno treba nam dozvola za snimanje muzičkog spota i da za to što smo ih snimali može da se ide u zatvor i do 3 godine... Burazer kaže da oni imaju već nekoliko spotova i da se to emituje na televiziji, a nikad nikakvu dozvolu za snimanje nisu imali... Oduzmu kameru i počnu da traže snimak, naravno ne nadju ga i puste nas, ali uz pretnju da ako se pojave njihova lica bilo gde na nekom snimku, da će biti podneta tužba protiv nas...

Inače pandur koji nas je zaustavio je najozloglašeniji policajac u Trsteniku, ima privatno prodavnicu i znam da je svog radnika van posla zaustavljao i pisao mu kaznu...

Sa razlogom imam stav da su policajci, tj većina njih idu u policijske škole, akademije, kurseve, samo iz razloga što su u detinjstvu bili malretirani od jačih, ili su od uvek imali kompleks što nigde nisu autoritet... Pre 5-6 godina sam imao "drugara" koji je od uvek bio miran, sitan, niko ga nije primećivao, onda je upisao školu u Kamenici, prokurčio se, zadužio pištolj i privatno upasivao belu trenerku i nosio pištolj zadenut za pojasom po gradu da se vidi i voleo da maše sa njim... Onda ga prevari riba koju je maltretirao i on to sazna veče počne da maše pištoljem kako će da uhvati i nju i njega i da ih potrpa u gepek i odveze na deponiju da ih maltretira i pištolj okine... Metak prodje kroz mene, iznad levog kuka, on onako zbunjen me spakuje u auto i odveze u hitnu, ovi iz hitne u Kruševac u bolnicu, tamo snimanja, metak nije ništa oštetio unutra, ali za par milimetara je falilo da me zvekne u kuk... Nemam hvala Bogu nikakve posledice, osim što me taj ožiljak zaboli na promenu vremena...

Posle pola godine, dotični gospodin policajac, uhapšen i osudjen na 18 godina zbog svirepog ubistva kao saučesnik, a druga dva drugara, takodje policajci na po 35 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se prve price, svi znamo da oni zakon tumace prema situaciji u kojoj se nalaze, a naravno oni su uvek u pravu, jer na sudu opet je njihova poslednja.

A ovo drugo potpuno si u pravu, ima i normalnih, ali u manjini, dobrim delom su to oni likovi koje su u skoli sutirali kao kante i svi ih redom ponizavali, jer ne vrede nista, ali sa znackom na grudima i prangijom za pojas oni imaju neki svoj svet u kom su prvo oni bitni pa onda ostali.

Jednom sam u kafani gledao momka za koga znam da je policajac, tada je bio van duznosti i napio se i iz fazona da je najjaci prisao nekim momcima i oborio pice sa stola, kad su ga oni nalupali i izbacili napolje za par minuta se stvorila interventa i maltretirala sve koji su im bili sumnjivi, a momci koji su ga premlatili su ekspresno spakovani u maricu. Ne mislim da protiv policije nema leka, ali nezgodno je kaciti se sa njima bilo da su na duznosti ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sličnu priču mi je ispričao brat iz varvarina da je pandur pucao u lokalu pijan i pogodio dečka u glavu, dečko preživeo, ali već godinama jede na cevku i živi kao biljka

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ma najgore je sto oni posle svega sto urade dobiju premestaj na drugo radno mesto, cisto da ih ne bi vidjali tako cesto i to je to, a zatvorska kazna za njih je moguca kao sto je za mene moguce da provozam NLO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne branim nikog. Ali mislim da su ovi malo preterali. Da li se tako zajebavaju sa policijom u Rusiji?

Policajac je po meni sasvim ok lik. Stoji mrzne se i sad dodju da ga slikaju i provociraju i trazi razlog zasto ga zaustavlja. Nema ništa bez Tilove policije, nisi smeo da je pogledaš a kamoli da mu nešto kazeš , odma slede batine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa razlogom imam stav da su policajci, tj većina njih idu u policijske škole, akademije, kurseve, samo iz razloga što su u detinjstvu bili malretirani od jačih, ili su od uvek imali kompleks što nigde nisu autoritet... Pre 5-6 godina sam imao "drugara" koji je od uvek bio miran, sitan, niko ga nije primećivao, onda je upisao školu u Kamenici, prokurčio se, zadužio pištolj i privatno upasivao belu trenerku i nosio pištolj zadenut za pojasom po gradu da se vidi i voleo da maše sa njim... Onda ga prevari riba koju je maltretirao i on to sazna veče počne da maše pištoljem kako će da uhvati i nju i njega i da ih potrpa u gepek i odveze na deponiju da ih maltretira i pištolj okine... Metak prodje kroz mene, iznad levog kuka, on onako zbunjen me spakuje u auto i odveze u hitnu, ovi iz hitne u Kruševac u bolnicu, tamo snimanja, metak nije ništa oštetio unutra, ali za par milimetara je falilo da me zvekne u kuk... Nemam hvala Bogu nikakve posledice, osim što me taj ožiljak zaboli na promenu vremena...

Posle pola godine, dotični gospodin policajac, uhapšen i osudjen na 18 godina zbog svirepog ubistva kao saučesnik, a druga dva drugara, takodje policajci na po 35 godina...

Jel ovo "drugar"? :blink:

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/hronika/story/38087/78+GODINA+ZA+UBISTVO+HAJDINIJA.html

Nema ništa bez Tilove policije, nisi smeo da je pogledaš a kamoli da mu nešto kazeš , odma slede batine.

Ma tako je... :rolleyes::wallbash:

Sto se mene tice 90% policije su totalni debili,5% nit smrdi nit mirisi,a 5% je apsolutno za svaki :respect: !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^upravo ovaj na drugoj slici u zelenom A.J što bi rekli mediji, inače dotični ima fejsbuk profil sa slikama iz ćelije, a već par godina je u zatvoru

http://www.facebook.com/profile.php?id=100001130591321

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveci promasaj nase drzave je ukidanje smrtne kazne... Olaksavajuca kazna jer su bili mladi, sta sad to treba da znaci, a znas kakva su deca, nestasni, igrali se pa ga udarili slucajno iz sale u glavu par puta sa asovom :wallbash: Da mene napadne pandur i da ga ja ubijem u samoodbrani dobio bih sigurno svih tih 78 godina sam da gulim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veceras se u roku od 15 minuta 2 puta uverio da svi ovi zakoni koji se donose vaze samo za nas prosecne gradjane, tako reci sirotinju, koji jedva krpimo kraj sa krajem. Prolazim samim centrom grada i primetim prvo na raskrsnici stoji parkiran beli Audi A8, vlasnik tatin ljubimac, 50 metara dalje u pesackoj zoni, prilaz gradskom trgu, stoji parkiran BMW serije 5 i kabrio Z4, ili Z3 nisam siguran, kad bi se ja kojim slucajem tu parkirao verovatno vise nikad ne bi nasao auto ... Malo pojedem svoju dzigericu ali nastavim dalje, prilazim pesackom i sa leve strane vidim stariji bracni par, usporavam i stajem a u susret mi dolazi pandurski pezo, ovi ljudi zakoracili, a on lagano prodje pored njih, ja mu pokazem rukom da je lud i on stane i pokaze mi srednji prst i ode, ladno lik u civilu sa nekom ribom u sluzbenom autu, ne beje zivu silu ... Ja i onaj covek se pogledamo i produzimo svojim putem. Tu sam pojeo i ostatak dzigerice i to mu je to ... bar nisam gladan

ps: A.C.A.B :smoke:

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htela je mene interventna skoro da maltretira, zamolio sam ih da mi zapisu bojeve znacki, posle su bili ko mace, nabijem ih na .i. onako bezobrazne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta ti mozes sa njihovim brojevima znacki, voleo bi da imam dovoljno snage da ih polomim na licu mesta, pa posle sta bude, sa njima niko ne moze na kraj da izadje, mene i drugara su cimali u sred bela dana u Vojvode Stepe samo zato sto su videli SD table, okrenuli su auto napako i nisu uspeli da nadju palicu, samo drugarov biber sprej u vratima pa ga je bacio i otisli su posle ... Inace to se desilo u vreme strajka, svi moguci policajci strajkovali samo u Vojvode Stepe vidimo 3 dzipa u razmaku od 500 metara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta ti mozes sa njihovim brojevima znacki, voleo bi da imam dovoljno snage da ih polomim na licu mesta, pa posle sta bude, sa njima niko ne moze na kraj da izadje, mene i drugara su cimali u sred bela dana u Vojvode Stepe samo zato sto su videli SD table, okrenuli su auto napako i nisu uspeli da nadju palicu, samo drugarov biber sprej u vratima pa ga je bacio i otisli su posle ... Inace to se desilo u vreme strajka, svi moguci policajci strajkovali samo u Vojvode Stepe vidimo 3 dzipa u razmaku od 500 metara

U V. Stepe ne moze da se prodje od nepropisno parkiranih... Ali, eto, oni imaju preca posla, da maltretiraju bilo koga nizasta...

Htela je mene interventna skoro da maltretira, zamolio sam ih da mi zapisu bojeve znacki, posle su bili ko mace, nabijem ih na .i. onako bezobrazne!

Meni su pretili kod okretnice 23, zato sto nisam hteo da vadim rezerni tocak :) Rekoh ima da izvade sami i da mi sve ponovo lepo sloze.

Krenulo je tako sto su mi "nasli" igle, spriceve i "bocice sa sumnjivim sadrzajem" u kolima :rofl:

Trazio ja brojeve znacki, ali nista, nisu mi da lida zapisujem.

Malo su se "opustili " kad sam im nakon pola sata prekinuo zadovoljstvo sto su nesto nasli, time sto sam im rekao cime se bavim ... Sad mi je jos smesno, a ima tome preko 2 godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon nekoliko godina bez ikakvog kontakta sa policijom na drumu pre neki dan sam se prijatno iznenadio postupanjem patrole u okolini B.Polja.

U povratku sa primorja naisao sam na patrolu negde oko ponoci kada su me zapazili ali nisu reagovali jer su vec imali stranku :laughing: . Nakon par minuta se zaustavim kod restorana "Dobra Volja" mislim da se zove , da :smoke: jednu a oni prodjose u jednoj grupi vozila u pravcu prelaza. Kada sam obavio posao izadjem na put kad ispade iz mraka auto pred mene i u moju traku sa blicanjem na koje ja uzvratim i usporim. Tada se "oglase" rotacijom pa me presekose :laughing: i sta cu, desni pokazivac i sa strane.... Pridju mi sa moje strane i otvore vrata pa me upitaju da li sam umoran i treba li mi pratnja posto su me uocili sa strane. Na moje bjasnjenje me pozdrave i zazele srecan put i odu.

Ne, nisam ni sanjao da mogu biti ovako predusretljivi i prijatni iako su me malo brecnuli u sitne sate. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...