Jump to content
FAS Goran
Damjanović

K&N filter za vazduh

Recommended Posts

ma samo sam bacio 80e a nisam dobio nista. u ponedeljak cu ja to da vratim lepo ali me buni da nisam dobio nista. a drugar na stilu sa 1.6 motorom je dobio bolestan zvuk doduse veci mu je otvor fi mu je 80 na usisu a na lanci 74mm. mozda zbog toga nisam pametan. ako neko zan uzrok neka kaze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije zbog toga milose kappa je napravljena da bude veoma tih auto i motor je maximalno umiren tako da nista od zvuka jbg... trebao si da znas to ali dobio si malo prefpormansi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk dobijas samo ako stavis pecurku. Ja sam na puntu 1.2 8v stavio original kn pecurku bas za taj auto, znaci nikakva budzenja i ostalo, i nisam mogao da verujem kako se cuje. Zvuk je "prirodan", znaci ako se vozi normalno tj ako je papucica gasa stisnuta do maks pola sve je tiho kao ranije ali kad se potopi bez obzira na broj obrtaja cuje ko kawasaki. :rambo: E da i ceo izduvni sistem mi je fabricki.

Edited by lajsna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklamira i vrati, reci da ti ne odgovara.

Uradi negde za te pare izduv, sa protocnim loncem ako zelis zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma necu izduv da mi se dere non stop vec zelim zvuk filtera nego mi nije jasno kako sa obicnim pijacarskim filterom se cuje a sa kn pecurkom jok. Ne znam da li je problem jer je filter na oko mali ali takav mi je usis fi74 pa razmisljam kad bih uzeo veci nije neka razlika u doplati da li bih dobio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heeeh, pa ne mora izduv da se dere non stop... Ne znam sto stavljas KN ako ne zelis zvuk? Tj. zelis, ali sta ocekujes od KN filtera, neces dobiti zvuk V8 motora, to je sigurno...

Cacni ti blagno nama malo taj izduv :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde sam procitao da moze da se malo izbusi kuciste fabrickog filtera i onda se malkice promeni zvuk,sad da li je to tacno i gde treba da se probusi ne znam jer sam to davno negde na netu nasao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma hocu ja zvuk ali filtera. :) kako da resim ako neko zna neka kaze..

Probaj ti samo skinuti kutiju filtera pa provozati tako bez filtera pa vidi da li se uopste menja zvuk ;)

Mozda da probas ovako nesto:

xxa335.jpg

http://maximustuning...-air-boxes.html

Mozda dobijes vecu rezonanciju zbog kucista... ;)

Negde sam procitao da moze da se malo izbusi kuciste fabrickog filtera i onda se malkice promeni zvuk,sad da li je to tacno i gde treba da se probusi ne znam jer sam to davno negde na netu nasao.

Mozes i odseci ceo donji deo (odnosno deo ispred papirnog uloska) kucista pa ce se verovatno povecati buka ali ce verovatno i da se oseti razlika u performansama ako bude vukao topao vazduh iz motornog prostora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisalo je koliko se secam da se izbusi negde sa strane ili odozgo...da imam kuciste viska rado bi probao.Inace meni ne treba jer cu da idem do Pirketa da turim protocni sportski lonac i cevke nove do motora.Ovo sam napisao cisto zbog onih koji hoce za Dz da dobiju malo bolji zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari jedno pitanje moram brzo da odlucim koji filter da narucim jer stizu iz italije koji od ova 2 koja je razlika itd dimenzije znam da su skroz iste? koja je razlika izgled,sminkeraj ili sta?

xxa710.jpg

http://www.bmcairfil...140_d901_1.aspx

ili

xxa711.jpg

http://www.bmcairfil...140_d938_1.aspx

P.S ako zeli jos neko da narucimo zajedno? ovaj twin air je 110e a ovaj drugi 65e? nije mala raazlika ako je samo izgled u pitanju da uzimam ovaj jeftiniji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milose, poslusaj me, ne bacaj pare na glupe filtere. Nikakvog efekta nemaju na performanse automobila. Kappa ima dobro uradjen usis, nista neces dobiti osim cak smanjenja snage zato sto ce ti filter uvlaciti topao vazduh iz motora.

Ako hoces zvuk skini rezonator i videces da dobijas isti efekat kao i sa filterom.

Edited by krsman3d

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da pokvari odlican motor ja mu kazem to je direktorski auto a ne neka grebalica za 402...

to bre mora da ide na 5500rpm i da se ne cuje nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece da uvlaci vruc vazduh ako se stavi u kuciste kao kod mene, e sad da li je stetno to ne znam predpostavljam da u nekoj meri i jeste po protokomer, a za motor ne verujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ala sam paljevina velika narucio sam i to ovaj skuplji ne da izgleda auuuu...:) jesam lud ali ko ga j***. a i rezonator skidam obavezno pa kacim klip i slike montaze. hvala svima :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okaci nam i klip kada budes sutirao auto sto ne menja zvuk :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako da resim izbacivanje ovog dela to je rezonator (valjda) da li prepravljati isti krpljenjem rupa koje ostanu kad se sve ovo posece ili napraviti cev neku?

motororo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ga nemam, rekose da je rezonator mada ne znam cemu sluzi, ako je korisno aj da menjamo :guitar:

kod mene samo ravna cev, sa ovim izgleda punije (sexy) pod haubom

Nokia0721.jpg

sad kad malo bolje pogledam mozda kod mene nije original vec nesto ubaceno i prelepljeno

provericu sutra situaciju

and p.s. dospi vodu :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako da resim izbacivanje ovog dela to je rezonator (valjda) da li prepravljati isti krpljenjem rupa koje ostanu kad se sve ovo posece ili napraviti cev neku?

motororo.jpg

Samo stavis neku cev i 2 selne da premostis. Ja sam ga prvo skinuo pa sam ga vratio, od kud znam sto ga je fabrika stavila tu neka ga... P.S. Jesi li probao auto na benz kad skines tu klapnu sto ga gusi, mozda zbog toga nema zvuk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

and p.s. dospi vodu :laughing:

zbog toga se meni ne cuje filter. kako se cuje kod tebe jel bucnije dota? da se menjamo neeee... :)

Samo stavis neku cev i 2 selne da premostis. Ja sam ga prvo skinuo pa sam ga vratio, od kud znam sto ga je fabrika stavila tu neka ga... P.S. Jesi li probao auto na benz kad skines tu klapnu sto ga gusi, mozda zbog toga nema zvuk?

ma skidam to nego da pitam koje je resenje najbolje. kako se cuo bez toga i sa filterom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...