Jump to content
FAS Goran
Damjanović

K&N filter za vazduh

Recommended Posts

treba mi mala pomoc...ugradio bih kn filter da li poznajete nekog ko radi sa tim ali da ima original kn i creva question.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekog zanima kako izgleda i kako se cuje sportski K&N filter (pecurka) na Fiat Bravo 1.2 16v, moze da pogleda

Motor je doduse bio hladan, a i kamera mi je od telefona pa nije mogo zvuk toliko dobar da kompresuje...

Ali eto cisto informativno :)).

Slike cu da ubacim za neki dan, tek sam doso :)

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakva ti je potrosnja sa ovim filterom?↲koliko vidim, samo si skinuo crevo sa onog ↲usisnog dela isod haube (iza fiat znaka) i stavio si tu pecurku?↲kazi mi sta sada sa onim velikim crnim plasticnim delom koji je sluzio da usisa vazduh kroz prednju masku? on je sada prakticno nepotreban?

kakva ti je potrosnja sa ovim filterom?↲koliko vidim, samo si skinuo crevo sa onog ↲usisnog dela isod haube (iza fiat znaka) i stavio si tu pecurku?↲kazi mi sta sada sa onim velikim crnim plasticnim delom koji je sluzio da usisa vazduh kroz prednju masku? on je sada prakticno nepotreban?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne treba ti taj drugi plastican deo, dovoljno vazduha ulazi i ovako..

Potrosnja optrilike nije mnogo velika, tu negde oko litar, mada ja volim dosta da ga razvlacim i zavlacim, pa tu i raste potrosnja... Mada nista ogromno, ako imas pare za ovaj filter kupi ga neces se pokajati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam problem sa svojim filterom.Doduše nije K&N ali je dosta dobar.Koristio sam ga na Puntu 1.2 8v i sad sam ga stavio na HGT-a.Na leru mi gas varira od 500-1000 obrtaja pa se smiri, a nekada se zna i ugasiti.Sve ovo mi se počelo dešavati nakon skidanja plastičnog kućišta orginalnog filtera.Znači prvo sam u to kućište ubacio sportski filter,ali pošto se baš i nije čuo odlučio sam skinuti kućište i naišao na problem.Ako neko ima riješenje neka javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je stvarno baš od momenta skidanja kućišta, onda ti negde možda vuče falš vazduh, proveri kako je filter našrafljen, ako je sve dobro leglo i ne uvlači vazduh na spojeve, onda...nemam pojma :thumbsup:

Mada meni deluje da je nešto drugo problem tipa prljav step motor i/ili klapna gasa...možda ti filter više ne filtrira dobro ili kontra, zagušen je

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam sinoć namontirao a do tada je bilo sve ok.Gledao sam klapnu gasa izgleda mi čista. Šta da radim? Da bih vratio kućište moram opet skidati akumulator i neke stvari od plina, posla preko glave. :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nešto ti tu nisi dobro zbudžio, a po simptomu mi uopšte ne deluje da je do filtera, deluje mi da se potrefilo nešto drugo..

Probaj za početak skroz demontiraj filter pa upali auto bez ikakvog filtera, pa ga vrati pa upali auto...

Od filtera bi simptomi bili u vožnji, ne vidim da na leru može tako da zeza..

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor mi rekao da nekakav motorić blokira neku klapnu ili slično.Ja se naljutim i "malo" ga vozio u bloku i sad sve radi kako treba. :thumbsup:

Sada nisam siguran šta je bio problem i hoće li mi se to opet dešavati,ali ako bude rešenje je samo blok.

@Oktopod

hvala na pokušaju rešavanja problema :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće onda da je ovo što sam rekao:

Mada meni deluje da je nešto drugo problem tipa prljav step motor i/ili klapna gasa...

Kako da očistiš klapnu imaš OVDE a malo dalje u temi imaš i link kako se čisti step motor na Stilu, isto je i kod Punta pa pročitaj prvo celu temu i nemoj da čistiš klapnu na prvoopisani način kad ćeš već i step motor tj skidaćeš ceo sklop pa da očistiš ko čovek

Nema na čemu :thumbsup:

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima,treba mi savet! U kuci mi bleji KN Apollo filter sa kucistem,trebao je da bude smesten u drugi auto ali je to otpalo. Sad sta vi mislilte dal moze nekako da se ugura to cudo od filtera u punta deluje mi nekako veliki????

Edited by srkiv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema veze, ako ima mesta pod haubom, stavljaj ;)

P9260083.jpg

Ako ti ovo deluje da ce stati onda super :))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sa slike mi se ne cini nesto preveliko ;) Izgleda mi manje vise jednakih dimenzija kao i vecina filtera ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da ga vidis live....to je moja pretpostavka,tek cu videti kakvo je stanje kada budem skinuo kuciste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle 3 dana nekako sam uspeo da ga uturim ali nekako mi je sumnjivo ovo fabricko crevo kako stoji...evo slike da vidite. Ali ne vuce nikakav fals vazduh sto mi je najbitnije

bbb105.jpg bbb106.jpg

I ne znam tacno za sta sluzi onaj ventilic na kutiji da li se na to stavi crevo pa da sluzi kao ventilacija? Imama nekoliko adaptera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...