Jump to content
FAS Goran
saleTIPO

Farba / kod boje / pravljenje boje

Recommended Posts

Sale, zovi SAD Policiju, traži uvidjaj, zapisnik, uzmi jedan primerak, pa kreni da juriš majstore i firmu koja ti je farbala ogradu

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se da treba da im se naj... majke!

sretna okolnost u tome svemu je sto ta boja sa kojom su farbali ogradu ili sta vec nije kvaliteta kao auto boja

pa samim tim moze da se skine sa postojece auto boje (fabricke).

potrebno je da imas zivce i vremena i sam ces odraditi posao poliranjem ili nanosenjem dobrog voska koji ujedno i skida prljavstine

razne prirode sa boje.

imao sam isti problem i resio sam ga.

ako budes hteo mogu da te uputim u taj posao a to te nece kostati nista.(ti si nas ) a saveti se ne naplacuju.

U svakom slucaju ti lepo njima uzmi lovu ako mozes monimum 100 jevrejcica za troskove super poliranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam danas, posle dosta muka da stupim u kontakt sa tom firmom. Dogovor je da licno taj lik pogleda auto i navodno ce isplatiti stetu. Do pekta bi kao sigurno trebalo da dodje u Bor i da regulisemo stvar. Zvucao je vrlo prijatno i u fazonu OK ma sredicemo to. Ajde da mu verujem i sacekam.Ipak je najbolje prvo da probam tako i vidim sta on ima da kaze pa ako mi odgovara OK ako ne postoji i drugi nacin (ponekad i treci). Ja cu naravno ici na varijantu ponovnog farbanja.

STILISTA predpostavljam da mislis na rucno poliranje???

Uzeo sam ja odmah neki vosak od drugara i probao ali nije htelo da se skine. Mozda je trebalo jos vise da trljam,ali kad razmislim nisam bas malo ni trljao. Jedino da taj vosak nije to sto meni ustvari treba???

Ovde kod mene od auto-kozmetike nema skoro nista tako da nisam bas upucen.

Ja i ako bih mu uzeo kintu za ponovno farbanje ne moram to odmah uraditi. Mogu da probam sa tim voskom ili sta vec i ako zavrsi posao super,a farbalje dodje kasnije ( kada mi dosadi boja). Jedino da me ne zazne pa kaze sredi auto i donesi mi racun. Mada to bi bilo super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je to tako da ti to nisi odmah primetio onda se 100% može srediti onim mašinskim poliranjem sa šmirglom... to košta ~50eur za ceo auto tako da ti vidi da oguliš lika za farbanje pa onda lepo ispoliraš auto, a za ostatak uzmeš neke dobre zimske gume :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, moze to poliranjem garant da se sredi. Nisam odmah primetio zato sto je auto bio dosta prljav,a i nemam naviku da pre ulaska u kola proveravam farbu :-)

Na slici koju sam postavio izgleda da su te tackice malo vece nego sto jesu,znaci sitnije su i ima ih vise.

Poliranje ce sigurno zavrsiti stvar ali stvarno je zalosno auto koji je star 4 meseca da poliram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre možda 2-3god čekam ja autobus prekoputa Zastavaprometa u Beogradu... i tako vidim ja jednu Floridu izlazi odatle, nema tablice ima samo Probe... očigledno nova kupljena vlasnik je preuzeo... prelazi on prekoputa na benzinsku pumpu, sipa gorivo (još jedan dokaz da je nova) i kreće lik sa pumpe i potpuno nesmotreno izleti na put i sažvaće ga tramvaj... tako da je on morao da sastavlja auto star 4min, a ne 4 meseca :D

p.s. Ovo je kao trebalo da bude nekakva uteha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo se raspitaj koji servis radi najbolje poliranje u tvom gradu i proveri da li to mozes srediti na taj nacin. Ako moze, a 99% da moze, izvodjaca radova (farbanje ograde) za ruku i u servis. Znaci najvaznije nadji ko to radi profi da Ti ne bi sjeb... jos vise farbu.

Nema nikakve veze sto je auto star 4 meseca, nakon poliranja dobro voskiranje i spreman je za zimu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosao lik jutros,pogledao auto, napunio mi rezervoar i otisli u Smederevo da odradimo poliranje.

Bilo je par likova i u Boru koji rade to ali pitanje je bilo kako pa nisam hteo da rizikujem. Za ovaj servis u Smederevu je on garantovao i uradili su ga stvarno dobro. Nisu nigde ostetili plasticne delove i neke ogrebotine koje su bile su se izgubile.

Ljudi hvala na savetima!

Mozda je moglo sve da ispadne i dugacije ali nisam hteo da komplikujem stvar!

Evo nesto sto bas nije vezano za ovu temu ali se nadam da niko nece zameriti,a to je utisak koji je Punto ostavio na mene pri vecim brzinama. Prvi put sam ga sada vozio malo brze (auto-put) i utisak je stvarno dobar,vise nego sto sam ocekuvao od takvog auta. Najvise me iznenadilo ubrzanje pri 120, 130km/h,mislio sam da ce mu tada ponestati snage ali sam se ocito presao. Miran volan i na 150km/h i nije previse bucan u kabini pri 130km/h. Potrosnja mi je ispala 5.4l s tim sto sam uglavnom vozio na auto putu 110km/h,ostalo oko 80km/h osim jednog dela kada sam ga malo nagazio ali je to trajalo kratko.

Jos jednom hvala svima ! ! !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi poprilicno mi je hitno potrebna informacija o tacnom kodu boje za moj auto.

Posto je sada u novoj saobracajnoj ta informacija zabelezena na cipu, nije vidljiva, a nalepnica ispod haube je skroz izlizana do necitljivosti, kako ja sada mogu da znam kod boje? Da li moram u SUP da mi iscitaju sa saobracajne ili moze pomocu broja sasije negde da se proveri?

Ukoliko neko zna za neki sajt ili ima mogucnost provere po VINU, evo ga moj ZFA18800000109086

Thanks unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam skoro kupovao grejace i u prodavnici u kojoj sam kupio trazio mi je saobracajnu i ubacio u citac i dao mi ono sto treba, pokusaj i ti tako ako te ne mrzi i naravno ako imas gde to da uradis, nisam siguran da li nesto pise na poklopcu rezervoara ali pogledaj za svaki slucaj

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema nista na poklopcu rezervoara, provericu kasnije kad budem pored kola, dobra ideja za ovo sa prodavnicom. thanks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da iscitas taj broj boje iz saobracajne da je to tacno jer na tehnickom sifru boje dosta odokativno odredjuju i nema veze taj broj sa brojem boje proizvodjaca.

A mozes da skines :whistle:

http://www.mup.rs/cms_lat/dokumenta.nsf/registracija-citac-saobracajne.h

softver za iscitavanje saobracajne dozvole i ako se snadjes za neki smart card reader (ja imam ovaj http://www.amazon.co.uk/MSI-StarReader-Smart-Microdrive-TransFlash/dp/B001650V34 )

mozes odraditi to.

E bas cu posle da probam citanje jer sam do sada samo licnu kartu sa njim iscitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima toga u eperu,ali u starom katalogu ,negde do 2005 ili 2006god,tako mi se cini,ne mogu da se setim,u policiju nemoj da ides nista neces postici ,jer to nisu tacne sifre boje,mi u firmi imamo taj citac,ali ja sam na odmoru :(..daj mi sasiju,pa mozda nadjem neki stari eper i to ti resim !

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ga br sasije ZFA18800000109086

Sad sam pregledao ceo auto i nista nisam pronasao, samo plocica na veznom limu na kojoj je br sasije i iznad njega ima i sledeci broj e3*98/14*0048 i on ne znam sta prestavlja.

A na veznom limu ima jos jedna plocica na kojoj je gomila rupica i izbusen je sledeci broj 1444 16 12

Na poklopcu rezervoara nema nista osim broja dela koji je isti kao i na caletovom puntu iako nisu iste boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod boje u saobracajnoj u 90% slucajeva nema nikakve veze sa fabrickim kodom boje

kodovi koji su upisani u stare saobracajne (za to znam sigurno) su upisivani po katalogu koji se nalazi na tehnickom pregledu. Znaci, prinese ti uz karoseriju neku plavu boju (ako je auto plav, a tehnicar na pregledu nije daltonista) i kaze, aha, to je ta. Meni su upisali metalik plava 58, ili tako nesto, a to nije ni priblizno ta nijansa. Jedino zajednicko sa pravom bojom je to sto je plava, i sto je metalik. I sto je bila najsvetlija u tom njihovom katalogu

ako ti treba fabricki kod boje,evo

akrili:

rosso tiziano (199), crvena

red_tiziano.jpg

Bianco (249), bela

white.jpg

Giallo Ginestra (258), zuta

yellow_broom.jpg

Verde Indy (351), zelena

green_indy.jpg

Blue Sprint (462), plava

blue_sprint.jpg

Nero (601), crna

black.jpg

Metalik:

Rosso Scilla (132), crvena

red_scilla.jpg

Verde Artemide (330), tamno zelena

green_artemide.jpg

Verde Demetra (375), svetlo zelena

green_demetra.jpg

Oro Lingoto (527), zlatna

gold_lingotto.jpg

Arancio Calypso (571), spaljena narandza

orange_calypso.jpg

Grigio Steel (647), svetlo siva

grey_steel.jpg

Grigio Orione (675), tamno siva

grey_orion.jpg

Azzuro Astrale (804), svetlo plava

azure_astrale.jpg

Blue Teseo (597), tamno plava

blue_teseo.jpg

inace, iz broja sasije bi se trebalo sve videti. I boja spoljasnosti, i sve sto je ugradjeno u auto na liniji (koji enterijer, koji radio, koliko zvucnika...). Sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam sada do drugara u autodelovima, odstampao mi je podatke sa saobracajne, kod boje je 5D Tamno plava metalizirana. To po ovim fabrickim oznakama iz Abarth-ovog posta nema veze.

Moja boja je verovatno Grigio Orione (675), tamno siva, buni me samo sto se ona na suncu presijava na plavicato.

Hvala puno svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas kao sto rekoh, ono sto pise u saobracajnoj nema veze s vezom

za sta ti treba? Za mesanje boje, ili za pravne zavrzlame?

Ako ti treba za mesanje boje, trazis PPG katalog, Fiat boju neki od brojeva koje sam naveo, vec kakav ti je auto, pa se poredi sa finim ppg katalogom da se ubode nijansa najtacnije moguce. Samo jedne od navedenih boja PPG ima makar 20 nijansi sa navedenim recepturama za mesanje.

ako ti treba za nesto drugo... koristi to sto ti pise u saobracajnoj

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nije za mešanje boje varijanta da je farbarijama dovoljno npr. da pogledaju vratanca rezeorvara...i naprave po tome koliko grama boje ti već treba.

Ako i dođeš do koda i naprave ti boju po tome, to neće biti ista boja kao što je na tvom automobilu, jer je boja na tvom automobilu bila pod uticajem vremenskih prilika i neprilika godinama, opran je auto ko zna koliko puta, možda i poliran...a, boja koju bi ti tako napravili bi bila ista ona kao kada je tvoj Punto davnih dana izašao iz salona. Međutim, tu boju, tu nijansu on danas više nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, vratanca rezervoara su vec skinuta, ali mi je limar trazio kod boje, verovatno da mu olaksam potragu za nijansom.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo tako

kako bi bez koda i sa kojim katalogom, koje firme trazio nijansu? Slicne tamno sive metalik postoje hiljade nijansi, od makar 5 proizvodjaca boja

sa kataloskim brojem boje, izbor mu se suzava na par listica nijansi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je najbolje,dobio si palet boja i sad znas tvoju oznaku,to i jeste tvoja boja!

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...