Jump to content
FAS Goran
low rider

Fiat Stilo - zamagljeni farovi / voda u farovima

Recommended Posts

probacu i to - idem u sredu za obrenovac pa cu ga tamo zatvoriti posle voznje od 45 min. , mada sam ga onaj dan osusio sa fenom u garazi ekstra -- stvarno glupa stvar. ako se opet javi vlaga u zatvorenom stanju , onda ipak negde ima neku naprslinu koju ja ne vidim ............  :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore što se neko nasloni pri isparkiravanju i vizuelno nema štete ali ispod popucaju nosači fara pa i možda sam far.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se upišem i ja...
Desni far zamagljen do pola, već 3 nedelje nakon pranja na perioni.
Pitanje, da li far na stilu ima odušak i ako ima gde se nalazi, jer nakon duže vožnje, vlaga se pretvori u gas i nema je, da ima odušak koncentracija vlage bi se smanjivala, međutim ovako čim se ohladi, kondezuje se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 , pogotovo sto je kod Stila sve vrlo tesko dostupno i samo za proveru, a kamoli za rad. Sve ostalo je lecenje posledica, dodatno sto od vlage moze da krene da brlja i motoric nivelacije.

Sa farom na autu, mozes vizuelno da proveris da se nije izdeformisao veci poklopac, preko sijalice srednjeg svetla. On ima duzinu i glupo je resen tako da se voda sliva direkt u potencijalnu supljinu, pa treba proveriti kako poklopac naleze na plasticni sic sa gornje strane otvora. Ako je to sve OK, verovatno ne gine skidanje i pregled da far nije napukao, eventualno predihtovati izmedju "stakla" i kucista fara.

EDIT: posto kazes da je vec 3 nedelje far zamagljen, za prvu pomoc ga ostavi negde na suncu ili sa upaljenim osvetljenjem i dovoljno je da otvoris npr. manji poklopac (preko sijalice dugog svetla), da ta voda ispari napolje.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probušiće njega L... sa burgijicom 3mm ako ovo ventilisanje neda rezultat .

Šalim se naravno, mada mi majstor to reče, da se ne zamajavam sa tim, čitav dan, sa neizvesnim ishodom.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek sam cenio savete takvih "majstora"...

Naslednici nadaleko cuvenog serijala Riletovih majstorija, trunku stariji ce se setiti o cemu se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hagaha

Ko ne zna rileta, jel on bio u SAT ili jutarnji program

 

 

 

Krp majstorije, da stigneš gde si naumio, a ne ko manekenka da čekaš šlep.

 

Znaš kako, nije to novo, treba malo i riletovih saveta, život bude malo opušteniji i znaš da imaš rupu u faru :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se da je bio u SAT-u :) .

Ne pricam ja o tome da se ne treba snaci, naprotiv. Upravo je dosta nas entuzijasta ovde, masu stvari odradimo samostalno ako imamo uslova i poenta je da se nesto uradi kvalitetno, pedantno i otkloni uzrok problema.

A ne da se lece posledice i uradi samo ono sto je najlakse, naplati i drzi vodu dok "majstori" odu. Posle se takvi cude i ljute sto im ljudi vise nad glavom dok rade, ako su vec primorani da idu kod istih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...