Jump to content
FAS Goran
jboban

Centriranje trapa

Recommended Posts

Jedno glupo pitanje tj pretpostavljam odgovor, ako sam pre mesec dana centrirao trap, pa pre par dana promenio gume, sad NE treba da ga centriram ponovo jel da? Centrira se po felnama takoreći?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj, kako je neko rekao, pa ne centriraš trap na fićku :):)

kad sam ja zadnji put centrirao

majstor je naterao na kanal a ona silna optička mašinerija je

izbacila fabrički dozvoljena kretanja izmedju uglova na svakoj strani pod

kojima trap može biti namešten.

Koji ugao uzeti, to najviše zavisi od stanja tvog ogibljenja

znači viljuške, spone i ostalo ali i od majstora.

(Mene je moj majstor vratio jer je bilo lufta na viljuškama

kaže, zameni ovo ako hoćeš dobar trap i bezbednu vožnju, što sam i uradio)

Nisam primetio nikakve razllike kod točkova izmedju opterećenog i praznog auta.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas bio u adamu covek stavio tegove centrirao mi i prednji i zadnji trap,sa suvozaceve strane tegovi a sa vozaceve strane ja

p.s.lik kaze da se kod stila centrira obavezno i zadnji....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam.Mislim da se na Bravu ne centrira zadnji trap.A na Stilu?Mozda ima elemente za podesavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na bravu ne to znam sigurno,ali ne znam za stila ovde gde sam 3 puta radio nisu pipali zadnji trap niti su otezavali auto i nije valjalo

ovaj je otezao auto i cackao po zadnjem nesto i sad valja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Bravu kao i na Stilu, jedino moze da pomera ceo trap koliko rupe na njemu dozvoljavaju. na Stilu malo vise ali na Bravi 1-2 mm. ali to je grubo i pomera oba tocka zajedno. Tako da se to ne moze nazvati centriranjem .

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci ipak je nesto radjeno jer se bas zadrzao na zadnjem trapu,ma sta sad da mu radim bitno je on odradio posao sta god da je radio,jer na prvu loptu sam pomislio da je bezveze lupao da bi mi uzeo pare e u tom slucaju bi otisao licno da ga olupam a opet ozbiljan servis ADAM ne verujem da bi dozvolili sebi da varaju za 1400din pritom platio sam na blagajni ne njemu na ruke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ista prica.Ako nemas pozadi balans stanglu i oscilujuca ramena,onda nema ni stelovanja.Sve je fixno osim malo lufta u nosacima.Izgleda da je drug Adam od Bokija pomislio da je neka veverica,cipiripi.Znam da sam zagledao sta ima pod mojim Bravom i pomislio da ovde mozes samo da iskrivis ceo most i da ga zamenis novim,nema nacina da se menja geometrija tockova.Znaci i na Stilu nisu mnogo promenili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sta znam,brate i ja sam svestan da tu nista ne bi trebalo cackati ali majstor je nesto cackao sta god da je uradio vredelo je auto ide pravo volan stoji pravo sto ostalim koji nisu cackali zadnji trap i nisu opterecivali auto nije poslo za rukom jeste da sam paltio 2 X centriranje ali sta da se radi sad je dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije iskljuceno da pi je ceo zadnji trap isao u ausvinkl u odnosu na osu.Onda ima smisla malo uvrnuti zadnji trap.Toliko moze da se dobije na safovima koje je pomenuo Goran Munze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam zvao 3 servisa za centriranje trapa... sva tri nisu od juce!!!

u sva tri sam dobio odgovor da se radi,nije standardno ali ako ima potrebe radi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

@srdjos

sad sam zvao 3 servisa za centriranje trapa... sva tri nisu od juce!!!

u sva tri sam dobio odgovor da se radi,nije standardno ali ako ima potrebe radi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chuck Norris moze na svakom autu da nasteluje trap strogim pogledom.Ako je Adam u nekom srodstvu sa njim eto odgovora...

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekoliko dana sam morao da ponovim centriranje, ovog puta u Gruži kod Milera i razlika je drastična. Još nisam video da neko to radi ni približno dobro kao oni tamo. Naravno, auto je bio opterećen u drugoj fazi na način kao što sam opisao u jednom od prethodnih postova.

Edited by jboban

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle radova na trapu danas kod Mikija, odradio sam i centriranje trapa kod Gudalovića na Novom Beogradu. Po prvim utiscima sam zadovoljan, volan stoji na sredini, auto ide pravo kao strela... videćemo kako će se dalje ponašati. Cena - 1.200 dinara :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...