Jump to content
FAS Goran
obelix

Srpski Fiat Punto / Zastava 10

Recommended Posts

Pa to ti Vili kazem za vecu kintu moze ali za osnovnu cenu nesto sto je da kazem osnovno, ma nisam zapeo samo kazem a necu vise, nema frx.

Edited by dusman

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda nije pravo mesto za ovaj komentar ali ipak moram da prokomentarisem Zastavu 10 sa benzinskim motorom.Radi se o sluzbenom autu koji za godinu dana je presao 45 000 km ,vozi ga nas dvojica,bez ikakvog kvara,klima je ok.Licno mi se svidjaju sedista jer i posle 400 km ledja sa kojimna imam inace problema ne osecaju ni najmanji umor,trosi stvarno malo...

E sad to da je auto 'kilav',da je svako preticanje u petoj brzini rizik,da ubrzava kao parna lokomotiva to je sve istina ali sve je istvar ukusa i ocekivanje od kola.

Ovakav auto je izmisljen za stariju populaciju ...

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa gashom,osim onoga da je za stariju populaciju-jer mislim da odgovara svakom sa ogranicenim finansijskim mogucnostima,ko hoce savremen nov auto,koji ce ga lepo sluziti samo uz redovne servise.

Ja se vozim u sluzbenoj 10-ci,stara dve godine,presla 65 000km,bez i jednog jedinog kvara,za te pare-nov auto,kazem nov sa garancijom,sa klimom,maglenkama,el prozorima itd,nema bolji,jeftin za odrzavanje,kako ide -tako trosi,sto znaci 5l na otvorenom,7.5 u gradu,udoban,dobar na rupama-ne lupa,ne trese volan i ne otkida bubrege a osim toga je i jako praktican-kad oboris zadnje sediste mozes da stavis boga oca unutra,u isto vreme je lak za voznju i parkiranje po gradu city servo+jako je pregledna.

Moj zakljucak je da za nase shire narodne mase 10-ka kao da je izmisljena ,jos kad izadje taj 1.3 m-jet,koji trosi ko upaljac,doduse malo je jaci sa cenom,bice to pun pogodak,za nas i zemlje u okruzenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i577559_29178fiatpuntoclassic44.jpg

Torinski automobilski gigant Fiat ponudiće u narednih nekoliko nedelja novu verziju prozvodnog plana za Srbiju. Kako se nagoveštava, moguće je da Fiat definitivno ponudi godišnju proizvodnju od 140.000 automobila. Tada će se i precizirati da li će to biti automobili klase ''A'' ili klase ''B''.

Nova ponuda jednog od najvećih svetskih proizvođača automobila time bi bila smanjena u odnosu na prvi ugovor, spektakularno potpisan prošlog septembra, kada je nagoveštena proizvodnja od 240.000 automobila godišnje. Ali, svetska ekonomska kriza, koja je posebno pogodila auto-industriju, prinudila je da se i ovde plati danak.

Iz Zastave i bez ovog nagoveštaja stižu dobre vesti : sadašnja proizvodnja od 2.000 automobila povećaće se u septembru na 4.000 jedinica mesečno.

kompletna vest - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

i580836_29177fiatpuntoclassic4.jpg

U pogonima kragujevačke fabrike u petak, 10. jula, počeće sklapanje automobila Punto Classic sa dizel motorom od 1.300 kubika, izjavio je generalni direktor Grupe Zastava vozila Zoran Radojević.

- Sve je spremno za montažu dizel varijante Punta klasika. Instalirana je nova oprema za njegovu ugradnju, kao i dodatni alati i deo za transport dizel motora - naveo je Radojević.

Sve to, dodao je on, finansiralo je preduzeće Fiat automobili Srbija.

kompletna vest - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 3 godine staru Z10.

Presao sam nesto preko 21.000km.

Potrosnja od 5.2 magistrala, do 9 grad zimi..

Performase sasvim dobre za 60ks, zivahan motor, ergonomija dobra.

Od problema zamenjeni ventilator hladnjaka(cvileo), semering biraca brzina, i cilindar kvacila.

Cilindar sam ja kupio, ostalo garancija.

Sve u svemu placen 8600 evra, sa klimom.

Za sada sam zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uzeo ovog klot bez ista ima tockove motor a i volan ulazi u redovnu opremu ali u odnosu na mog starog golfa ovo je zmaj i ja se uopste ne zalim ali za te pare ovo je pun pogodak a kada sam mogao sa mojom ragom od golfa da obilazim bez problema sa zuntom ima da letim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeza te... neka je sa srećom, da se lepo voziš i da ne napustiš fiat nikad više :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

peca 777- aj svrati na skup u nedelju ako si u BG, da uporedimo domaći klot sa mojim žabarskim klotom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa je to situacija uzeti novi auto (ovo se odnosi na fizička lica, firme ne bi trebalo da razmišljaju) pa bila to šasija+motor+volan i sedišta ali kad u šteku imaš 4-5k evra a hteo bi auto onda sečeš i krpiš kako znaš i umeš, ja recimo kad bi imao 6-7k e, opet bi razmislio el bi uzeo nov sa ničim od priloga ili bi uzeo polovnjak iz 2005 sa svim prilozima osim kože! A opet, ako bi imao 10k e, pitanje je dal bi bez preterano razmišljanja uzeo punta ili bi gledao neki dobar polovan stilo!!!

Sve u svemu kad vidim onu kockastu instrument tablu kod juga padnem u nesvest od muke, tu tablu bi svećano uz ceremoniju zapalio zajedno sa dizajnerom koji ju je smislio, bilo bi to sveopšte narodno veselje uz pečenje i pivo po promo ceni :D

yugo.jpg

P.S. Ja sam do sad bio ubeđen da "priperma za radio" znači da ima antene i rupe za turiti makinu ali nema razvučenih kablova za zvučnike pošto to ide po onim kanalićima... a ono ni antene... šta reći, izgleda antena lux oprema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma pasce mp3 plajer sa zvucnicima za komp pa eto njima :2guns: malo sutra sto cu da im platim muziku i ugradnju 19000 din

za 7000 ima zunto da tresti i siber na krovu da se otvara

kada je sastanak u nedelju i gde jer radim do 4h ako je negde iza 5 moze a da li moze i gospoja moja da podje?

Edited by peca777

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno, svima je dozvoljeno. Imas temu o redovnim okupljanjima, satnica je leti 18h.

P.S. Ja sam do sad bio ubeđen da "priperma za radio" znači da ima antene i rupe za turiti makinu ali nema razvučenih kablova za zvučnike pošto to ide po onim kanalićima... a ono ni antene... šta reći, izgleda antena lux oprema :)

Koleza je uzeo Z Punta sa "pripremom za muziku" i ima antenu, 4 zvucnika i sve kablove, samo nema head unit. E to je priprema za muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam pre dve godine Z10 sa pripremom za muz. Ubacis bilo koji player fabricki ili ne sve radi.

Edited by ficoman

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepa je to situacija uzeti novi auto (ovo se odnosi na fizička lica, firme ne bi trebalo da razmišljaju) pa bila to šasija+motor+volan i sedišta ali kad u šteku imaš 4-5k evra a hteo bi auto onda sečeš i krpiš kako znaš i umeš, ja recimo kad bi imao 6-7k e, opet bi razmislio el bi uzeo nov sa ničim od priloga ili bi uzeo polovnjak iz 2005 sa svim prilozima osim kože! A opet, ako bi imao 10k e, pitanje je dal bi bez preterano razmišljanja uzeo punta ili bi gledao neki dobar polovan stilo

eh kad bi ja imao 10k ...,al nemam :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada je sastanak u nedelju i gde jer radim do 4h ako je negde iza 5 moze a da li moze i gospoja moja da podje?

- naravno da može, ali će se smoriti pričama o kolima ... :thumbsup::cheers::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nije vazno sto ce da se prica o kolima vazno da se nesto desava i da nisi u kuci a ako se i nesto cugne da imam sofera za kuci :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i601781_fiatpuntoclassic4.jpg

Komercijalni direktor fabrike "Fiat automobili Srbija" Dragoljub Petrović izjavio je danas da je u pogonima kragujevačke fabrike automobila od sredine aprila do danas montirano oko 6.500 automobila Punto klasik sa motorom na benzin i dizel motorom, a da je prvih 60 dizelaša već prodato.

Naglašavajući da je planom predviđena prodaja 1.500 Punta sa dizel motorom do kraja godine, Petrović je rekao i da prodaja Punta klasik sa motorom na benzin prati proizvodnju.

"Kao i u svim fabrika automobila u Evropi, i u Kragujevcu proizvodnja automobila sa dizel motorom činiće 10 odsto ukupne mesečne proizvodnje automobila", naveo je Petrović.

Kako je nedavno najavljeno, od septembra u Kragujevcu će se mesečno sklapati 4.000 Punta, a za tada je najavljen i početak montaže Punta na gas.

kompletna vest - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma iiiiidiiii begaj, 4000kom mesečno... pa toliko nije bilo Juga za celu godinu :))) Dobra je fora što imaju i kome da prodaju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro sam vozio ovog naseg Zunta, i odnos cena/kvalitet je iskreno uzas. Pogotovo kad sam pogledao cenu dizel varijante uhvatio sam se za glavu. A to beshe treba da bude BEZ carine cena. Za iste pare moze da se dobije Hundai I20 sa mnooogo vise opreme. Mada dosta ljudi je uzelo onu najjeftiniju verziju, i dalo svoj stari auto, pa sve to prolazi. Negde drugde u svetu verovatno ne bi ni pogledali to cudo :S Preterali su. I jos ljudi misle da ce i cena delova da padne sad. Od toga nema nista

Edited by Zlox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...