Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Sta ti je renault :-). A kazu nema mesta na zadnjoj klupi, cuj nema :laughing:

Edited by error974

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://forum.cars.rs/forum3/viewtopic.php?f=2&t=12975

 

 

 

Želim da prenesem svoje sveže i gorko iskustvo sa kupovinom automobila. 
U auto kući “Kompresor” u ulici Žorža Klemensoa 19 u Beogradu sam sklopio ugovor o kupovini vozila Nova Dačia Daster. Prodavačica je bila veoma ljubazna i u ugovor mi je unela i aluminijumske felne koje dobijam kao poklon. 
Par nedelja posle me je ponovo pozvala ista ljubazna prodavačica i ponudila mi da učestvujem u akciji - besplatni kasko i obavezna registracija ako platim auto unapred. Ponovo odem, porazgovaram, pristanem. Sutradan dođem sa novcem, gotovinom. Ona me upita - želite li da date novac meni ili da odemo do blagajne? Hm. Idemo do blagajne. Novac dam blagajniku, on izbroji, stavi novac u fišek i vrati prodavačici. Vratimo se za njen sto, potpišemo novi ugovor sa svim detaljima i potvrdom o plaćanju. Sve potpisano i pečatirano.
Ono što sledi može se pretpostaviti. Posle par nedelja pozovu me iz auto kuće i kažu da imaju problem. Pitaju šta sam i koliko platio. Odem kod njih. Bivši generalni i sadašnji zamenik generalnog direktora. Desila se prevara, novac nije uplaćen na naš račun. Radnica suspenodavana i prijavljena policiji. Objasnim im da sam novac dao blagajniku, kako je blagajnik izgledao, on je vratio prodavačici, ne znam ko treba da uplati na račun. Imam potvrdu da sam platio. Zgledaše se za trenutak. Rekoše mi da treba da odem u policiju i dam izjavu. Ne pominju automobil. Ispričam sve i u policiji. Nisam jedini. Izgleda da nas ima 3-4 koji su prevareni. Pošaljem pismo Kompresoru - kažem da nije u redu, imam sve potvrde i ugovore, sve se desilo kod njih, nije moje da isterujem pravdu sa prodavačicom. Ona je njihova kao i odgovornost za sve što se desilo. Odgovor: mi smo ozbiljno privredno društvo, štitimo svoje klijente, bićete obavešteni za 10-15 dana. Prođe mesec dana. Ponovo pitam - šta se dešava, auto samo što nije stigao iz fabrike. Sutradan konačan odgovor - na osnovu procedura i svega ostalog mi smo utvrdili da vi niste novac uplatili na blagajni. Preporučuju da se pridružim ostalim oštećenima u tužbi protiv prodavačice.
To je cela priča za sada. Preostaje da se pokuša pravnim putem što će da traje i košta. Iako slučaj deluje i sa pravne strane čist, ko može da garantuje ishod? Kažu mi neki - vlasnik firme je taj i taj, veze sa politikom, medijima, pravosuđem. Šta je - tu je. Ako ništa drugo, mogu da se izjadam na ovaj način.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbt miš, da l' je moguće...

Imam dosta godina i svakakvih prevara sam se nagledao, al' ovako nešto ne bih očekivao u takvoj firmi

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja isto ne verujem da bi to dotična radila da nema dobru podršku. U svakom slučaju, užas i sramota šta se danas sve može desiti jadnom i poštenom čoveku! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre oko zgrade tražim mesto za parkiranje i ispred mene se pojavljuju 3 klinca, možda otprilike 4-5 razred i jedan je na bicikli i vidim da mi gledaju u točkove... Okrenem se i oni kreću za mnom. Ja se uparkiravam i kontam da mi snimaju kapice ventila (koje su drečavo zelene). Zaključam ja auto i krenem ka ulazu zgrade, dvojica kreću za mnom i sedaju ispred ulaza na klupu, a taj sa bajsom ostaje kod auta i vidim da posmatra... Ja pritvorim ulazna vrata od zgrade i pratim šta radi.. Silazi sa bajsa, spušta ga na pod ispred auta i kreće ka točku, ja izlazim iz zgrade, on me vidi i kao odalji se i nešto gleda negde levo, pravi se lud.. Ja sačekam da ne gledaju u mene i poskidam jednu po jednu i ponesem ih sa sobom. Popnem se u zgradu i pratim kroz prozor šta se dešava i prepričavam devojci. Svi stoje oko auta i ovaj što je hteo da skine u čudu i kaže njima "pa gde su sad, gde su, kako?" ona izađe na prozor i pita ih šta rade tu, oni pogledaše i uhvatiše šturu... Razmišljao sam se čak i da skinem i da im dam, da mi se ne vrzmaju sa biciklom oko auta, pa sam odustao i ako imam bezbroj tih kapica na poslu.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam plave kapice na mom, nisam ih pogledao poslednjih 4 meseca, valjda su na mestu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

AHHAHAHAHAHAHAHAHAHAH, vristim :D Mica i Bogisa najveci zajebanti, samo ne znam ko ih zajebo :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona tebe ili ti nju? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

http://forum.cars.rs/forum3/viewtopic.php?f=2&t=12975

 

 

 

Želim da prenesem svoje sveže i gorko iskustvo sa kupovinom automobila. 

U auto kući “Kompresor” u ulici Žorža Klemensoa 19 u Beogradu sam sklopio ugovor o kupovini vozila Nova Dačia Daster. Prodavačica je bila veoma ljubazna i u ugovor mi je unela i aluminijumske felne koje dobijam kao poklon. 

Par nedelja posle me je ponovo pozvala ista ljubazna prodavačica i ponudila mi da učestvujem u akciji - besplatni kasko i obavezna registracija ako platim auto unapred. Ponovo odem, porazgovaram, pristanem. Sutradan dođem sa novcem, gotovinom. Ona me upita - želite li da date novac meni ili da odemo do blagajne? Hm. Idemo do blagajne. Novac dam blagajniku, on izbroji, stavi novac u fišek i vrati prodavačici. Vratimo se za njen sto, potpišemo novi ugovor sa svim detaljima i potvrdom o plaćanju. Sve potpisano i pečatirano.

Ono što sledi može se pretpostaviti. Posle par nedelja pozovu me iz auto kuće i kažu da imaju problem. Pitaju šta sam i koliko platio. Odem kod njih. Bivši generalni i sadašnji zamenik generalnog direktora. Desila se prevara, novac nije uplaćen na naš račun. Radnica suspenodavana i prijavljena policiji. Objasnim im da sam novac dao blagajniku, kako je blagajnik izgledao, on je vratio prodavačici, ne znam ko treba da uplati na račun. Imam potvrdu da sam platio. Zgledaše se za trenutak. Rekoše mi da treba da odem u policiju i dam izjavu. Ne pominju automobil. Ispričam sve i u policiji. Nisam jedini. Izgleda da nas ima 3-4 koji su prevareni. Pošaljem pismo Kompresoru - kažem da nije u redu, imam sve potvrde i ugovore, sve se desilo kod njih, nije moje da isterujem pravdu sa prodavačicom. Ona je njihova kao i odgovornost za sve što se desilo. Odgovor: mi smo ozbiljno privredno društvo, štitimo svoje klijente, bićete obavešteni za 10-15 dana. Prođe mesec dana. Ponovo pitam - šta se dešava, auto samo što nije stigao iz fabrike. Sutradan konačan odgovor - na osnovu procedura i svega ostalog mi smo utvrdili da vi niste novac uplatili na blagajni. Preporučuju da se pridružim ostalim oštećenima u tužbi protiv prodavačice.

To je cela priča za sada. Preostaje da se pokuša pravnim putem što će da traje i košta. Iako slučaj deluje i sa pravne strane čist, ko može da garantuje ishod? Kažu mi neki - vlasnik firme je taj i taj, veze sa politikom, medijima, pravosuđem. Šta je - tu je. Ako ništa drugo, mogu da se izjadam na ovaj način.

 

 

Nastavak, sada se pojavljuje i ime dotične prodavačice. Izgleda da je veštine razvila u grand motorsu.

 

prevara.jpg

 

http://forum.cars.rs/forum3/viewtopic.php?f=2&t=12975&start=90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pu, pu , pu daleko bilo.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Nego Jeca dobro radi posao za džeparac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan me pita prvi komšija do vrata, kako se skida antena. Sreli smo se na parkingu, pa je prišao mom autu i gleda da li može da se odvrne. Reko naravno da može. Njemu je neko maznuo antenu i on kaže da će i on nekome da skine. Rekao sam na keca: "biiip ti takve životne stavove". Idi u radnju pa kupi štap za 200 dinara, ima sve adaptere za sve prečnike navoja. Uh kako me je iznervirao.

Stvarno smatram da su gnjide svi lopovi, ali neki očigledno ovo ne smatraju krađom. Inače momak je doktor, radi u kliničkom centru, ali izgleda da to nema veze. 

Znači neko ti mazne nešto, i ti nekome isto ukradeš i svi zadovoljni?

Inače me nervira jer je pre neku godinu kupio novi hyndai i30 1.4, i tvrdi da po Beogradu mu troši  6,5l, a na otvorenom ispod 5, i to sa klimom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...