Jump to content
FAS Goran
boki

Da li vezujete pojas dok vozite?

Recommended Posts

Spucao se ortak u nekog momka isto zbog blejanja za nekom ženskom dok je vozio. Izlaze iz kola obojica i ovaj oštećeni viče: 'ebeš štetu ajmo na kafu i ja bi se zbog nje u tebe spucao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto svi preporučuju da se na motorima nose kacige ?

Kad se skrlja baš će da mu pomogne to malo plastike na glavi.

Pojas je koristan i potreban. Kao i kaciga. 

A državi je u interesu da sačuva što više novca namenjenom zdravlju. I naravno, kad se lako uočava neko ko nije vezan što da mu ne uzme pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno motori. Pocevsi od kraljevske klase pa na nize.

Mada verujem da je sindrom mislio na moto sport/motorsport u smislu svega sto koristi motor i ide na 2-3-4tocka. Mada u to spadaju i moto® sportovi na vodi :)

Malo mutna granica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sindrom:

uz dužno poštovanje, nisi u pravu za vezivanje u kolima uopšteno. Slažem se sa tobom 101% da ovi odozgo samo gledaju kako da namaknu pare preko naše grbače, ali pojas glavu čuva.

Klinac mog brata od tetke iz Banatskog Karlovca je sa Jugom sleteo u jarak, klinačka glupost, nije tema ove priče. Drugar pored njega na suvozačkom prednjem sedištu je bio vezan, a on je vozio i nije bio vezan. Drugaru nije bili skoro ništa, a Boris je udario glavom u krov, bio je u komi 7 dana, imao je par operacija vilice jer mu se skrckala na nekoliko mesta, ostao je bez nekoliko zuba, sav se izubijao i isekao, sada ima bradu kao Silvester Stalone, sa ožiljkom od 15cm dužine, opravljao se više od godinu dana, bio mu je poremećen centar za ravnotežu. Treba sada da ide kod "plastičara" da mu ispegla vilicu, jer po zakonu ne možeš da imaš plastičnu operaciju pre 18og rođendana.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smatram da pojas moze jedino da oteza situaciju prilikom sletanja u neki kanal sa vodom ili slicno..Ali u svim drugim slučajevima, on je tu sa razlogom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrnke, to sto spominjes vise zavisi od coveka, njegove snalazljivosti i svesti sta mu se desilo u tom trenutku

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako se polomi i bude bez svesti baš će da se iskobelja. Treba da otvori vrata / prozor dok se vozilo puni vodom.............

Problem za eksperiment a ne za realnu situaciju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam kompilaciju sudara bez pojasa, i primetio sam jednu zajednicku stvar za sve koji su ispali iz auta nepovredjeni - kod svih je bio bocni sudar! Ko zna koliko je njih koji nisu vezali pojas stradalo u drugim sitacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prvo dam kontakt dok se pogase one lampice ja se vezem, bilo da idem 10 metara ili do grada, em sto u CG deru sa kaznama em sto mi moze spasit zivot takodje ko god da se vozi samnom tjeram ga da se veze (to je neko moje glediste sto se tice vezivanja) a sto se tice pada u vodu ne treba ti cigla :D lakat moze posluzit za to, e jedino je zeznuto ko ima folije 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako se polomi i bude bez svesti baš će da se iskobelja. Treba da otvori vrata / prozor dok se vozilo puni vodom.............

Problem za eksperiment a ne za realnu situaciju. 

 

Ako se polomi i bude bez svesti nece mu pomoci ni da nema pojas ;)

Gledam kompilaciju sudara bez pojasa, i primetio sam jednu zajednicku stvar za sve koji su ispali iz auta nepovredjeni - kod svih je bio bocni sudar! Ko zna koliko je njih koji nisu vezali pojas stradalo u drugim sitacijama.

 

To sto nisu krvavi ili se ne vidi na snimku da nisu polomili nesto, ne znaci da su nepovredjeni, gledao sam nesto na tv-u oko potresa mozga, covek lupi glavom i ne oseti u tom trenutku nista, ali kasnije moze da dodje i do smrti ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, mislio sam - nisu teze povredjeni... Ja sam (samo) jednom imao sudar do sada, bio vezan i samo udario potkolenicu... prva reakcija, nije mi nista, nista me ne boli... dok posle par sati nisam primetio modricu, a sudar bezopasan, 30-40 km/h... u to vreme sam nosio lavlju kandzu kod nogu suvozaca, koji nije sedeo pored mene... ne mogu da zamislim sta bi bilo da je bio bocni sudar, ili da je sedeo suvozac :(

 

Cuo sam neku pricu i o motorasu koji je pao sa motora, udario glavom... opsovao... skinuo kacigu... a onda mu se rascepila lobanja na dva dela i pao na licu mesta mrtav... E sad, ako su lagali mene i ja lazem vas...


Inace, jedna od najvaznijih stvari je da bi trebalo vezbati izlazenje iz vozila u slucaju nesrece ili bilo kog slucaja da ga treba brzo napustiti.

U sportu, kojim sam se bavio, ucio sam iz vanrednih postupaka da je najvaznije ostati smiren i raditi istom brzinom kao na vezbanju... Ko zeli da zuri moze da uradi samo sporije. Ucili su nas da obavezno treba pogledati gde je rucica, nikako ne pipati napamet... izgubice se delic sekunde, ali ustedeti daleko vise ako se ne napipa iz prve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi morao to da mi pricas pred veceru :D

 

Ja sam se jedne zime okretao kolima, ne na krov, nego sam proklizao i nisam bio vezan,  sam sam se izuvijao jer to je bila prva zima od kad sam poceo da vozim i pojma nisam imao koliko led moze da bude opasan i ako se ne vidi na putu ... uglavnom sam se okrenuo za pola kruga i 3 dana sam osecao posledice, ali ne znam kako da opisem to sto mi se desilo, kao da sam se isteglio previse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec pricamo... Jedna od najtezih povreda je povreda vrata pri udaru odnazad, ukoliko vozac nema naslon za glavu moze da se desi i da slomi vrat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 Mada generalno retko ko koristi taj naslon za glavu kako je predviđen. Čitah davno da je poenta da se naslon podesi tako da glava uvek bude u kontaktu sa naslonom za glavu, jedino tako nema cimanja vrata kod iznenadnog udara od pozadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...