Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
boki

Blow Off

Recommended Posts

Je'l ima neku poentu ili služi samo da ispušta taj zvuk? Na to sam mislio - deluje mi kao neki aftermarket deo, pa me zanima je'l samo pretvara inače Tihomira u glasan prdež ili ima neku svrhu sam po sebi?

Moj Stilo pri oduzimanju gasa ima neko "pffffff" koje radi, ali ga je u principu teško, skoro nemoguće čuti. Zato se uvek čuje kad se ugasi auto, jer odmah po gašenju motora uradi to "pffffffff".

So?

Share this post


Link to post
Share on other sites

'' Blowoff služi za rasterećenje usisne grane od pritiska koji turbina pravi kad se otpusti gas. Dakle, kad se pusti gas i zatvori leptir gasa, pritisak koji turbina pravi mora da ode negde, ako vec ne moze u motor. Blowoff otpušta visak pritiska :

1) u atmosferu i to je onaj čuveni PSSSSSSSSS zvuk koji svi vole, ili

2) nazad u usis ispred turbine, dakle održava obrtaje turbine što duže što ima uticaja na manji "lag" turbine i brži "spoolup" odnosno omogućava da turbina brže reaguje kad se gas ponovo pritisne. ''

Stilo nema u benzinskoj turbo verziji, tako da nikada ne može imati ovaj zvuk... ;)

Dizeli nemaju leptir gasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Blowoff služi za rasterećenje usisne grane od pritiska ...

a sta sam ja rekao

Ekvivalent prdezu kod sisara :)

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li steti motor bloow off ventil i gde se ugradjuje u turbo ili gde?

Edited by neshaoct
moved post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blow off ventil moze se ugraditi samo na turbo motor.Ne steti nista motoru a ugradjuje se na crevo za vazduh koje ide ka leptiru na usisnoj grani.Sluzi da za vreme saltanja brzine rastereti samo crevo za vazduh i da pomogne turbini da nastavi da se vrti i dalje za vreme saltanja a ne da prestane da se vrti zbog pritiska koji se stvorio u crevu.

Inace svaki turbo motor ima ovaj ventil ali su u fabrickoj varijanti oni recirkulacionog tipa.Aftermarket ventili izbacuju pritisak u atmosferu pa se cuje onaj poznato sisteci zvuk prilikom saltanja brzine.Pozdrav! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da onaj gore Ferrari ima turbinu, ja bio ubedjen da je nema XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko zna kako ugraditi ovo na Coupe, nek' postavi koju sliku de ide i oznaci i nek' nesto kaze D:"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko zna kako ugraditi ovo na Coupe, nek' postavi koju sliku de ide i oznaci i nek' nesto kaze D:"

After market blow off ugradi na mesto fabrickog samo zapusi rupu koja ide u crevo od usisa (ono crevo do filtera za vazduh) ili kod tebe vraca u kutiju sa filterom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva sa blooff ventilom? Da li je neko to montirao na 1.9jtd i ako jeste koji je ventil stavljao question.gifquestion.gif

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za jtd ide poseban elektricni koji je oko 330e ja sam ga stavljao na tdi i zvuk je odlican ali se ne dobija nista na performansama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za jtd ide poseban elektricni koji je oko 330e ja sam ga stavljao na tdi i zvuk je odlican ali se ne dobija nista na performansama.

Hoces da kazes da na jtd ne moze da se stavi na primer onaj ventil kao sa slike? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...