Jump to content
FAS Goran
Guest 10426

Fiat Nuova Croma - ulje za menjač

Recommended Posts

Guest 10426

Treba da zamenim ulje u menjacu u Cromi pa me zanima jel imate neku preporuku.

Po Autodati u menjac ide SAE 75W/90 polu sinteticko. Jel to OK i treba li da trazim nekog odredjenog proizvodjaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

selenia mislim da se zove TUTELA sa tom gradaciom EPIX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam 100% siguran,mislim da je drugar skoro u puntica sipao u menjac to ulje pomenuto u prethodnom postu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u punta 2 sporting, 6 brzina jelte menjac sipao Tutelu, al ubi me ako znam koji naziv tacnije tj gradacija....i lepo radi menjac...valjda, ne znam kako bi radio sa drugim uljem, znam samo da sam time bio resio problem da mi u prvu i drugu jako tesko ulazi nakon prvog paljenja tog dana i tako narednih 2 kilometra, kad sam promenio ulje, ko u sir nebitno koliko je auto nevozen

Share this post


Link to post
Share on other sites

sva menjacka ulja su im tutela samo od gradacije zavisi da li je epyx,zcz 75sint ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako da saznam koju gradaciju treba da sipam u moj auto? :mrgreen:

Fiat Punto

Allestimento : 1.4 16v

Motore : 843A1000

.

.

.

Cambio e differenziale : Tutela Car Technyx - 1,65 L

http://www.cannonballforums.se/viewtopic.php?t=33480

Tutela Car Technyx

SAE 75W-85 GL4

http://www.flitalia.it/it/fl/manuale/it/mainfs_trasm.htm

:cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

slodes u borskoj 92f imaju dobar izbor fiatovih ulja koja u delti nisu nikad imali

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10426

Imaju toliki izbor da tek sad nemam pojma koje ulje mi treba :shock:

Moze neka pomoc? Auto iz garaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po Selenia sajtu za Cromu ide:

DIFFERENTIALE AND GEARBOX: TUTELA CAR MATRYX

SAE 75W-85, API GL 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo sipaj bilo koje ulje sae80 i ne mozes pogresiti. sa sae90 oce da ide malo teze u brzine kad je bas hladno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sipao SAE 90 i zeznuo sam stvar !!!

Neverovatno , iskreno nisam ni znao za to . Ne znam sta ce da bude i da li je do toga , ali samo dan posle se primetilo na menjacu , ide tesko ..

na leru kao da hoce da krene , tesko izbacim iz brzine .. jednostavno neopisivo je dok ne probate . Najverovatnije sam zeznuo menjac i sada trazim da kupim polovan . Inace imam FIAT TEMPRU 1,6 IE , '96 godiste . Da li je ulje u menjacu za moj auto bilo sinteticko koje ulje se sipa u menjac u Fiat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@misosneza

U tvom menjacu je fabricki najverovatnije bila polu-sintetika SAE 80W-90 API GL 4.

Kad sledeci put budes sipao ulje, najbolji izbor je cista sintetika SAE 75W-90 API GL 4/5. Najskuplja je, ali i najbolja. Proizvodjac i nije toliko bitan, mada su moji favoriti Mobil i Castrol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisi zeznuo menjac, samo je pregusto ulje a hladno je napolju i dok se ne ugreje tesko ide.

ispusti to i sipaj sae 80

Share this post


Link to post
Share on other sites

За фиатове мењаче искључиво Tutela Epyx (за аутоматски или мануелни мењаач), зависно од врсте!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna informacija za 1.9mjet 110kw Croma... Koja kolicina ulja ide u nju? Vidim da se negde spominje 2,2 a negde 2,4L menjackog ulja... Ja koliko skapirah 2,2 je varijanta kad se ispusti i posle sipa novo ulje a 2,4 kad menjac "ide dole"... Navodno zaostane nekih 200gr...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

PS a da M32 je u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilikom zamene ulja u menjaču, u M32 sipa se 2.4 litre ulja. ;)

Sipao kako je napisano u knjizi 1.9 (recimo 2 litra) i čuli su se zvukovi diferencijala i pojavio se huk u drugom stepenu prenosa, kada usporavam.

Dolio sam pola litre - nestao je zvuk u diferencijalu ali je ostao huk u drugoj brzini (uz nadu da nisam nešto sjeb.).

 

Dakle, - samo 2.4 litra, nikako manje!!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...