Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

dacu mu ja po kile samo dok duca izlupa dileju

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako ponovo zeza uzmi veci cekic... :lol: :lol:

Bokija sledi mu Srpsko penkalo-MACOLA :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da vam malo smanjim muke.u ovih par dana zamenio 6 termostata na svim mogucim modelima

C5wo9.jpg

C5Lm0.jpg

C5_jS.jpg

evo i par slicica za videti kako je to cudo tehnike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam. Rekao sam da cu da provjerim danas i da napisem kako je ali sam zaboravio

Sutra dobijate full report

Izvinjavam se jos jednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjerio sam i kod mene stoji fiksirano na pola...

Vanjska temperatura 15C

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zar nije najjednostavnije :question::

otvoriti haubu,posle jutarnjeg paljenja,sacekati malo,i onda pipnuti crevo,koje ide iz termostata do hladnjaka,i ako je to crevo ledeno,ka hladnjaku,dok kazaljaka ne stigne,otprilike,do pola-sve je ok :D .ali ako crevo i vrh hladnjaka pocnu da se mlache,a motor jos nije dostigao radnu temperaturu,kazaljka na cetvrtini-znaci termostat je konstantno otvoren,i pusta toplu vodu ranije nego sto bi trebalo :o

Posto je sistem za hladjenje zatvoreni,i ako je termostat otvoren,on ce se se kad tad zagrejati,samo mu treba vise vremena i vise goriva,bar ja tako nesto kapiram,a ako je termostat ok,treba ce mu svakako krace vereme za grejanje,ali ce konstantno odrzavat istu temeperaturu,uz pomoc ventilatora i termostata,bez mnogo setanja kazaljke,sto bi rekli,vrtece se na pola,vrlo malo gore-dole.

E sad ne znam :question: ,jedino,dal,ako covek duze vreme vozi sa otvorenim termostaom,po hladnom vremenu moze da dodje do nekog ostecenje motora :X (brze habalje i sl),jer je hladniji nego obicno,ili mu to ipak ne smeta u tolikoj meri :ermm: ?

Mik, molim te za pomoć!!!! Danas sam nakon duže vožnje po gradu digao haubu i opipao vrh hladnjaka i oba creva koja idu u njega i iz njega - oba su vrela.

Da li je to znak neispravnosti?

Ne mogu sa sigurnošću reći da jeste, zato što sam na nekom stranom forumu video da pogrešno pokazivanje vrednosti na tabli dolazi od neispravnih kontakta, na tabli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maki,i ako nisam :) automehanicar,mogu ti reci par stvari :book: :

-normalno je da su ti oba creva,kao i vrh hladnjaka,posle duze voznje,vreli,jer je motor zagrejao rashladnu tecnos na nekih 90 C,a ostalo ce regulisati ventilatori na hladnjaku,koji ce temperaturu rashl.tecn. i motora drzati u granicama normale.

-mnogo strucnija,osoba od mene,nas klupski kolega i mehanicar,Mikisxy,je rekao u par navrata,da kod Fiata u 90% slucajeva,termostat,kad rikne ostavlja otvoren protok rash.tecn. otvoren :thumbup: -tako da motor ne "prokuva" :X ,dakle opet ce ventilatori odraditi posao i rashladiti masinu :thumbsup:

Dakle Maki,prijatelju :welcome: ,samo opusteno :cool: ,dok ti rade ventilatori,budi bez brige,a sto se tice stvari na netu i problema sa kazaljkom pokazivaca temperature :rtfm:, koji nastaje zbog losih kontakta u tabli,to se manifestuje tako sto ti se kazaljka zaglavi u nekom polozaju i onada,na primer,ti ujutru upalis haldan motor a ona ti vec stoji na dve crte i krene naglo da poskakuje,nadam se da to nije slucaj kod tebe.Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

prikljuci na dijagnostiku pa vidi gadja li se ocitana temperatura sa tvojim cajgerom.ako te put nanese pogledacu ti to normalno for free

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar uradio veliki servis na 156ici JTD i nakon zamene termostata ima iste simptome kao ja - tj. na recimo 75-80 je zakucana kazaljka, pa se eventualno posle podigne malo, ali stabilno stoji malo ispod polovine skale.

Hm? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidzo evo da te obradujem :D

Danas je bila nesto niza temperatura i pokusao sam ponovo, ventilator na max.

Nije proslo mnogo i primjetio sam da se skazaljka pomjerila malo ulijevo...Skoro pa neprimjetno ali se ipak pomjerila

Da je vani bilo hladnije vjerovatno bi isla jos

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drugar uradio veliki servis na 156ici JTD i nakon zamene termostata ima iste simptome kao ja - tj. na recimo 75-80 je zakucana kazaljka, pa se eventualno posle podigne malo, ali stabilno stoji malo ispod polovine skale.

Hm? :)

Mikisxy, da li to znači da je sa radnom temperaturom sve ok??? :question:

Pošto je i kod mene isti slučaj, oko 75-80, kad sam u mestu se digne na polovinu, u toku vožnje se spusti na 75-80.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zamenio termostat na mom sokocalu, i sada mi drzi zakucanu skazaljku na polovini, ali muci me druga stvar, kada je majstor sipao novi antifriz stalo je 3 litra antifriza i litar vode, a trebalo bi da bude 3-3? U pitanju je Brava 1.6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

maki termostat radi zatvara na oko 80 C,samo vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji razlika izmedju ventilator pali-gasi i termostat otvara-zatvara,bitno da ne ide ispod 80C na otvorenom

Share this post


Link to post
Share on other sites

onos 3prema 1 je jaka premeri jacinu pa po potrebi razblazi.treba da bude maximum minus 40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije problem - zapravo GDE je 80 stepeni na Stilu na onoj skali? Meni već vrlo ozbiljno auto počne da greje (toliko da i u sred zime moram da smanjujem) već negde na polovini skale do radne temperature.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam merio, i pokazuje mi -43, a i veoma me je zabrinulo ono sto sam nasao na cbc-u, a to je da jaka koncentracija moze da unisti glavu motora, i sve gumene delove, koliko je ovo tacno? Da li je moguce da nismo dobro ispustili sav antifriz iz sistema, i da smo koncentrovani pomesali sa starim plus sa 1l vode, i sta se desava u tom slucaju? Hoce li biti nekih posledica, posto do sutra ne mogu da zamenim antifriz, jer danas idem na put?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedna istina...Kad dugo ne menjas antifriz,on zazida rupe i rupice,kad sipas nov,pa jos malo jaci,on rastopi naslage i tad procuri gde god moze,recimo na dihtungu glave. :X

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako nije problem - zapravo GDE je 80 stepeni na Stilu na onoj skali? Meni već vrlo ozbiljno auto počne da greje (toliko da i u sred zime moram da smanjujem) već negde na polovini skale do radne temperature.

Nizdo :welcome: ,obicno na JTD-ovima,koji imaju cifre temperature,minmum,ili ti hladan,motor je oznacen sa 50 C,a polovina je 90 C,i naravno oni podeoci su na po 10 C,trebalo bi da je tako i kod Stila :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do pre neki mesec u svim uslovima rada kazaljka za temp. je stajala jednu liniju iznad polovine. :thumbsup:

Sada se desava da se pomera gore dole nelogično. :realmad:

Ima momenata kad skoči dosta preko pola upali se druga brzina ventilatora,

vrati kazaljku na mesto i sve bude ok do sledeće prilike.. :question:

Kako vreme odmiče dešava se sve češće i češće :crybaby:

Ima antifriza , motor i ostalo rade ok, nema simptoma pregrevanja.....

Kad god odem kod drugara na komp, da probamo LIVE test (dok radi motor) sve bude u redu.

Ne možemo da navatamo mrdanje kazaljke. :question: :question:

E sad......jbm li ga !!! :no:wallbash:

Edited by Čika Kure

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...