Jump to content
FAS Goran
Guest 10166

Punto Sporting - saveti pre kupovine

Recommended Posts

To što je duže na oglasu ne mora ništa da znači. Punto JTD se generalno teže prodaje, jer malo ko hoće jeftin gradski auto sa tolikim motorom. Ljudi se uglavnom odlučuju za manje ccm, a performanse su im sporedne. Znam jedan Punto JTD na oglasu, na slikama izgleda odlično a prodaje se već 8 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta znam, sad mi je malo stao mozak, pošto neko vreme nisam puno pratio polovne automobile, ali sam ga sigurno viđao već na oglasu...

evo jednog koji je provereno dobar, bio je kod Miloša sa foruma

 

cxca17600.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas3366876/fiat_punto_hgt/

 

kilometraža nemoj da te buni, pošto se taj motor još nije ni razradio kako treba sa ovom kilometražom, a cena je spuštena sa 3.800, a ima i još mesta za spuštanje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma okej, nema veze što je duže na oglasima, samo ću posvetiti više pažnje njegovom pregledanju. Povešću dobrog majstora, sa dijagnostikom, pa da vidimo da li su mi izletali jastuci, kilometražu, itd.

Aha, video sam i tog drugog hgt Punta, ali nešto mi nije ostavio utisak tako na slikama, nemam pojma...

Prvo idemo do Prvog Traga, pošto imaju beskamatno kreditiranje, pa ću onda da pogledam ovog Punta. I pravo da vam kažem, molim se Bogu da mu ne nađem ništa ozbiljno, da spustim cenu do 2500e, i da ga pazarim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I prva investicija poliranje farova spolja i bojenje u crno unutra :thumbup: i neka je sa srećom šoping :thumbup:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam već kombinaciju da zamenim originaln farovee sa Punta (ako nisu menjani) za crne, sa malo keša.  :thumbsup:   Sledeća investicija: Diskretno osvetnjenje enterijera diodama  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zovem da se najavim, da ga sutra pogledam a čovek mi reče da je prodao Punta hgt. I kaže da je otišao za 2650e.
Plače mi se, baš sam se zagrejao za taj auto.  :thumbdown: 


Sad se okrećem ovom. Nije 101ks, ali izgleda fino. 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3425296/fiat_punto/

New_Bitmap_Image.jpg

Edited by Bogisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa oprema, mada su mi opet farovi sumnjivi za auto tih godina iz uvoza, previše deluju novo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovaj je vlasništvo fizičkog lica, čovek je auto koristio kao svoj, zvao sam i pitao. Nije preprodavac... Videćemo, videćemo.  :turned: Idem i do Prvog Traga, i tako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta ima veze što su farovi novi, i kod mene je jedan zamenjen, i nemam nikakav problem sa tim..da je sreće i para zamenio bih i drugi odmah.. Pa šta mislite da Italijani poliraju far pastom za zube pa lakiraju. Kad požuti (a skoro svaki požuti i zamagli posle 10 godina) zamene ga, šta je njima 50E..

Ovaj punto dobro izgleda, ima i dobru opremu, ali čekaj neki sporting, neuporediv lepše izgleda..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne uzmem sportinga, naručivaću spojlere malo po malo, ofarbati i namontirati ih na običnog Puntića. Mogao bih da mu stavim crne farove i crnu masku napred, imam raznih ideja, ali otom potom, prvo ja da pazarim neka kolica.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, i ja se zalepih za jednog 1.9 hgt Puntića. Ako bi neko mogao da mi dA svoje mišljenje o konkretno ovom primerku ?

http://www.polovniautomobili.com/oglas3525376/fiat_punto_hgt_19_jtd_dizel/

New_Bitmap_Image.jpg

Veoma mi se dopada, a i bitno mi je to što, kad krenem na neki duži put, neću morati mnogo da ga prištedim na autoputu.

Ja sam gledao ovog punta.

 

Dosta je izgreban spolja, ne radi mu podizac u vratima vozaca. I ono sto mi je lik rekao da treba da se zameni jedna dizna.

 

Isao sam da gledam i onog u Novom Beceju, unutra nije nesto ocuvan, nije imao policu u gepeku i obe brave su mu bile obijene.

Edited by luna

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da znaš da mi je malo lakše kad čujem to. Bio sam mnogo tužan kada mi je čovek rekao da ga je prodao, i sa mi je već malo lakše.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta ima veze što su farovi novi, i kod mene je jedan zamenjen, i nemam nikakav problem sa tim..da je sreće i para zamenio bih i drugi odmah.. Pa šta mislite da Italijani poliraju far pastom za zube pa lakiraju. Kad požuti (a skoro svaki požuti i zamagli posle 10 godina) zamene ga, šta je njima 50E..

Pa kada je far nov otvara sumnju da nije možda auto bio razbijen napred, ne kažem da je nešto loše, samo bih takav auto malo detaljnije pregledao, konkretno haubu da li ima onih tačkica od kamenčića, jer to svaki auto koji nije farban mora da ima, a ako je ovo što ti kažeš da su stavljeni novi jer su stari matirali, to je onda još i ekstra :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo izgleda, lepa boja, fale slike enterijera i treba obratiti paznju da nije udaran napred jer hauba i prednji branik imaju neke zazore ... 

 

imas teme o Puntu 2 pa pogledaj malo 

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/36826-punto-mk2-cena-prednosti-mane-%C5%A1ta-gledati/page-52

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi i zadnja vrata ne stimaju nesto, ili se me oko vara. Kao da na levom kraju su usla unutra do samog krila, a na desnoj su izbacena. Ili me oko vara ovde na slikama ili gresim...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da sada vec jeste. a kada se puno razmisljam. :D A naletece drugi nadam se do te cene jer mi je to neki limit.
ali ipak sta mislite, otprilike ovako nesto vredi li tih para. a i ovo oko opreme sto sam pitao, ako neko zna.

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...