Jump to content
FAS Goran
Bojan Simonovic

Mali - najmanji potrošači

Recommended Posts

Učestvovao sam u jednoj diskusiji pa rekoh da je prenesem ovde...

za sada smo dosli do zakljucka da po nama znanim markama automobila ''daihatsu'' najmanje trosi...negde oko 3,5l/100 e sad to je po reci vlasnika...

koji auto najmanje trosi??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Učestvovao sam u jednoj diskusiji pa rekoh da je prenesem ovde...

za sada smo dosli do zakljucka da po nama znanim markama automobila ''daihatsu'' najmanje trosi...negde oko 3,5l/100 e sad to je po reci vlasnika...

koji auto najmanje trosi??

E ako je po reči vlasnika... :thumbsup:

Zavisi koji model tj koji motor je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam čuo da novi A3 1.6 TDI može lagano da ide oko 3,5l i ispod,ali mi je malo nerealno za automobil i motor te veličine da budu toliko štedljivi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više će da troši teži auto sa manjim motorom, tako da mislim da je u slučaju tog audija potrefljen pravi odnos snage, obrtnog momenta, menjača tj odnosa brzina i težine automobila :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je to, jer još ni od koga nisam čuo da su zadivljeni npr potrošnjom 1.2tsi motora u golfu i oktaviji,štaviše čitao sam da su jako slabi i da ih treba prilično pritisnuti da bi lepo povukli. Samo šteta za A3 što su mu i polovnom cene uveliko preko 10 000e :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volkswagen Up! se ponosi potpuno novom generacijom pogonskih agregata - trocilindrični benzinci sa 60 i 75KS, koji sa BlueMotion sistemima troše u proseku 4,2l, odnosno 4,3l na 100km, respektivno. CNG verzija proizvodi 68KS i troši 3,2kg prirodnog gasa na 100km.

opsirnije

link

New Volkswagen up! Includes Natural Gas Variant

izvor b92

Share this post


Link to post
Share on other sites

4,5 lit/100km u kombinovanoj voznji (grad,otvoren pun,kreni-stani ...) i mislim da je sasvim zadovoljavajuce za svakog ko ga ima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

4.7L

Ovo nije fabrički podatak već izmerena potrošnja po bordu.

Provereno, pištolj na pumpi razlika minimalna 4% (računam da su me toliko pokrali)

Zrenjani - Užice i nazad Ibarskom nepenzionerske vožnje.

IMAG0167.jpg

Auto je Stilo mjet 16v malo dopingovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3.5 l/100km, FIAT Stilo JTD, prosecna brzina 75 km/h, put od 652km Beograd - Paralia (Grcka).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa Stilom JTD uspeo da spustim ispod 4 litre na autoputu samo tako što sam ceo put negde od uključenja kod Kruševca pa maltene pred samim Beogradom vozio iza kamiona sa prikolicom koji ga je cepao oko 100tke. Bukvalno sam mu se zalepio za branik da vidim koliko malo može da troši i tek tad video brojke između 3 i 3.5l/100km.

Alfa je super, nešto sitno preko 5 na 140km/h, ali po gradu troši više o Stila.

Što se tiče TDI, ne bih se mnogo hvatao za podatke sa borda, ubijaju kako lažu. Danas ću da napunim Octaviu do vrha pa me živo zanima koliko će ovaj put da bude laž. Prošli put je prosek bio po bordu 5.0, a sipao sam skoro za 6.2 na OMV kada se preračuna, što je ozbiljan promašaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tex

3,5 l po board-u ili cepu, broj putnika, prtljag, klima? I ovde bih se slozio sa Nidzom, realno - tesko. Pisao sam na temi o potrosnji, moj minimum za ovih 5 godina koliko vozim JTD je 4,4 l (Bg - Ca - Ue - Perucac i nazad), a zadovoljan sam bio i sa 4,67 l (Bg - Ue - Visegrad - Foca - Mlini (Dubrovnik) i nazad). Znate kakve su deonice u pitanju (uglavnom magistrala, ali ima malo i klaj-klaj, pogotovo druga ruta). U oba slucaja vozac i suvozac(ica :ice:) sa prtljagom, voznja uz malo gazenja, ali uglavnom racionalno. Klima koriscena mozda 30% puta, u zavisnosti od doba dana.

Na autoputu ili zescom voznjom, naravno, sve ide preko ovih vrednosti.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Ivan et al...potrosnja koju sam naveo je po board computeru koji je, provereno, savrseno precizan. Nacin provere: Posle prelaska granice Makedonija - Srbija sipano gorivo do cepa, predjeno 558km, na ELP-ovoj pumpi kod bloka 22 na NBG sipano ponovo do cepa 19.2l, sto je potrosnja od 3.45 l/100km, dok je board computer pokazivao 3.5 l/100km. Tada sam vozio sam sa gepekom punim prtljaga, A/C je bio ukljucen deo puta.

Pre nekoliko dana sam se vratio sa slicnog puta, 2360km po Srbiji, Makedoniji i Grckoj. Tu su bula dva veoma znacvajna uspona (Olymp i Meteora), gradska voznja po Thessaloniki, Katerini i drugim gradicima, ostalo otovren put, veci deo sa ukljucenim A/C, dvoje u automobilu, vise od 50% puta gepek potpuno pun, voznja sa ukljucenim Cruise Control svuda gde je bilo moguce i prosek celog puta je bio 3.9 l/100km. Za prvu tvrdnju (3.5 l/100km) imam fotke kao dokaz (samo en znam kako ovde da ih okacim), a za drugu nemam, ali fotke mogu da napravim danas jer prosecna potrosnja i dalje stoji na 3.9 l/100km bez obzira na gradsku voznju po BG :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voziš baš lagano ako ti je prosečna 75km/h, od BG do Paralije je skoro sve autoput.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tex

Kole mi uze rec iz tastature, ali evo ti izbaci i ovu drugu predjenu rutu (naseljena mesta, klima, Meteori...).

Nemoj da me pogresno shvatis, posto opusteno caskamo (nema potrebe za materijalnim dokazima ;) ). Nadam se da je vecina ljudi tu da realno popricamo i razmenimo misljenja, a ne da pricamo lovacke price.

Ako je tako kao sto kazes, ti si sto se mene tice apsolutni rekorder sto se potrosnje tice. Tako da onda Stilo JTD i moze da se nadje u ovoj temi (iako mislim da mu tu nikako nije mesto :lol: ). Meni je onda jos vise fascinantan ovaj podatak o ovoj drugoj ruti od 2500 km sa 3,9 l/100 km.

Sta kazu ostali JTD-ovci na ove brojke? Ja samo znam da ne bih imao zivaca da ovaj motor vozim tako da spustim potrosnju ispod onih mojih 4,4 l :whip: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, cinjenica je da vozim sporo. Zbog realnosti podatka sam i naveo prosecnu brzinu, da bi sve bilo jasno i cisto.

Gore sam napravio gresku u textu, ali nisam hteo da ispravljam, vec evo sada ispravke: kada sam kontrolisao preciznost board computera gorivo sam sipao pri prelasku granice iz Grcke u Makedoniju, dakle u Gevgeliji (ne na granici Srbije i Makedonije), i odatle sam presao 558km sa 19.2l.

Put od Beograda do Paralie jeste uglavnom auto-put, ima mozda nekih 100km klasicnog kolovoza. Doduse, mislim da prosecna brzina od 75 km/h nije bas losa, ona ukljucuje naplatne rampe i granicne prelaze. Nije mi uopste problem da vozim tako polako, pogotovo od kako imam tempomat.

Naravno da ne mislim da je neophpdno postavljati materijalne dokaze, ali nije lose da se vidi (uostalom i Kole je postavio onu fotku), pa molim nekog da napise kako da postavim fotke ovde kao attachment (ne vidim komandu za to).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i fotki sa ovogodisnjeg odlaska u Grcku, predjeno skoro 2400km, otvoren put, gradska voznja (Thessaloniki, Katerini, Litochoro, Larissa...), usponi na Olymp i Meteora...

Tot_Distance.jpg Avg_Speed.jpg Avg_Consumption.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Debeli masni prljavi jtd u debelom teškom autu manje troši od mog mjeta, ne može to tako, pisaću serđu da mi vrati pare :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...