radulovichf@gmail.com 0 Posted September 25, 2011 Zelja mi je u okviru finansijskih mogucnosti konacno ispunjena tako da posle posle ovog lepotana mogu komotno da predjem i na "trotinet".Posle tri meseca od kupovine i j..de oko tablica koja je trajala tri nedelje konacno mogu da okacim slike Coupea.Rec je o modelu Fiat Coupe 20 V Turbo, a evo i nekih osnovnih karakteristika pa koga zanima neka procita:Tip motora: 20 V TurboSnaga: 160 KW pri 5750 rpmZapremina: 1998 ccBroj cilindara: 5Ubrzaje 0-100 km/h: 6,5 sObrtni momenat: 310 Nm pri 2500 rpmMaksimalna brzina: 250 km/hDimenzije guma: 205/50 R 16Tezina: 1310 kgOd egzoticne opreme: viscodrive, felne sa Turbo plus varijante, Brembo kocione celjusti, menjac sa šest brzina i hodom unazad.Evo i slika: Inace treci sam vlasnik ove masine na ovom forumu i iskreno zalim sto nisam bio u prilici ranije da ga priustim.U planu od vecih ulaganja: kontrola i najverovatnije remont turbine, prelazak sa obicnog na sekvent plin i nabavka koznih sedista.Inace pristalica sam fabrickog izdanja svakog automobila pa i ovoga tako da na njemu nece biti kojekavih "majstorija" pod haubom, na karoseriji i u samom autu. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Martin 827 Posted September 25, 2011 Lep autić i slažem se oko većih majstorija - samo sredi turbinu i sredi plin i to je to!!! Želim ti sve najbolje sa kupeom!!!!! :thumbsup: Quote Share this post Link to post Share on other sites
radulovichf@gmail.com 0 Posted September 25, 2011 Hvala Maki Quote Share this post Link to post Share on other sites
shibrikolibri 0 Posted September 25, 2011 prelep auto,stvarno dobar izbor modela i motora... zelim ti puno sretnih kilometara... poz Quote Share this post Link to post Share on other sites
bojke 134 Posted September 25, 2011 E nekad sam i ja imao ovakvog. Izgleda super,pozdrav Deki. Quote Share this post Link to post Share on other sites
radulovichf@gmail.com 0 Posted September 25, 2011 Hvala Bojke, hvala Nemanja Quote Share this post Link to post Share on other sites
kole 2 Posted September 25, 2011 Inace pristalica sam fabrickog izdanja svakog automobila Na izgledu ovog auta i ne treba raditi, može sam oda se pokvari utisak.Osim možda točkovi.Pogledaj Bojketovu mašinu. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Mijailović P. 3790 Posted September 25, 2011 (edited) Ovde je fabrika rekla svoje a ostalo su samo finese ! Lep "malisa" ! Edited September 25, 2011 by zulurbr Quote Share this post Link to post Share on other sites
dellas 1780 Posted September 25, 2011 Prava masina, srecno Quote Share this post Link to post Share on other sites
podvarak 1 Posted September 26, 2011 Svaka cast! Jedino ovo moze da opravda rastanak od delte Quote Share this post Link to post Share on other sites
radulovichf@gmail.com 0 Posted September 26, 2011 (edited) Hvala na komentarima Kole, Zulurbr, Dellas i naravno Podvarak E da, masina je inace danas popustila prvi put posle skoro 1000 km, sreca pa sam i na ovom kao i na svakom autu koji sam do sada imao izostrio uvo na razno razne zvukove koji dopiru ispod haube motora, a rezultat svega je da gotovo neprimetno skripuckanje kaisa koji ide preko remenice kolenastog vratila pokazalo da je ista neispravna i da oscilira po horizontalnoj osi... E sad je na meni da odem do majstora da ga pitam koliko ce kostati opravka, da ga predam i pripremim novcanik za dranje PS. Komentar za plinski uredjaj je da odlicno funkcionise, prezadovoljan sam potrosnjom, ali auto ne ide sa potencijalom kojim raspolaze (citaj fali mu oko 30 do 40 rasnih konjica prema slobodnoj proceni) zbog tamo neke plinske ploce... Delta mi je bila bezobraznija na putu sto se tice prikaza raspolozive snage i obrtnog momenta, ali kako nas pametni narod kaze ne moze i jare i pare Ne znam koliko bi dobio sekventom, raspitacu se pa cu vas obavestiti. Edited September 26, 2011 by DejanDr Quote Share this post Link to post Share on other sites
FantomX 5 Posted September 26, 2011 A sta bi sa onim moze zamena za porodicni auto? Salu na stranu, auto izgleda opasno, munja ispod haube. Meni je ovaj auto oduvek bio Ferrari u manjem pakovanju. Quote Share this post Link to post Share on other sites
genca 2 Posted September 26, 2011 Nemam sta reci osim :unworthy: :unworthy: Cestitam na kupovini. Quote Share this post Link to post Share on other sites
radulovichf@gmail.com 0 Posted September 26, 2011 Hvala Genca, hvala Life masteru Quote Share this post Link to post Share on other sites
loodilo 0 Posted September 26, 2011 Tooo Deki samo napred! Prelep je auto! Quote Share this post Link to post Share on other sites
dellas 1780 Posted September 26, 2011 Ne bi bilo na odmet da ti neko proveri letece i uljnu pumpu, znas i sam sto... Quote Share this post Link to post Share on other sites
radulovichf@gmail.com 0 Posted September 26, 2011 Hvala na podrsci Loodilo Dellas u fazi sam prikupljanja neophodnih potrepstina za veliki servis motora, a predlog oko kontrole pomenutih sklopova motora je odlican Inace o svim problemima, resenjima i radovima na autu bicete redovno izvestavani... Quote Share this post Link to post Share on other sites
Srdjan 0 Posted September 26, 2011 PS. Komentar za plinski uredjaj je da odlicno funkcionise, prezadovoljan sam potrosnjom, ali auto ne ide sa potencijalom kojim raspolaze (citaj fali mu oko 30 do 40 rasnih konjica prema slobodnoj proceni) zbog tamo neke plinske ploce... Delta mi je bila bezobraznija na putu sto se tice prikaza raspolozive snage i obrtnog momenta, ali kako nas pametni narod kaze ne moze i jare i pare Ne znam koliko bi dobio sekventom, raspitacu se pa cu vas obavestiti.Obican plin na taj motor je isto kao kad bi stavio karburator umesto injection. Velika degradacija motora i performansi. Za taj motor je sekvent i nista drugo. Inace lep autic sa jos boljim motorom. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Fanateek 0 Posted September 28, 2011 sad mu stavi ferrari bedz na haubu salim se naravno, odlican je skroz a mislim i da su pragovi od turbo plus-a, neko je voleo ovaj auto pre tebe, to se vidi Quote Share this post Link to post Share on other sites
Dejan_Zr 0 Posted September 28, 2011 Prelep je,obozavam ovaj auto! Quote Share this post Link to post Share on other sites
radulovichf@gmail.com 0 Posted September 28, 2011 (edited) Hvala Srdjane, Cvele i Dejane.Danas je auto ostavljen kod majstora radi zamene remenice kolenastog vratila, nadam se da ce metalostrugar moci da je vrati na normalu nova moze da bude skupo zadovoljstvo, bar sam citao po nekim forumima Danas utvrdjena potrosnja plina u strogoj gradskoj voznji, cirka 15 litara, sa povremenom voznjom na kratke relacije "gas patos", sto je skroz ok... Edited September 28, 2011 by DejanDr Quote Share this post Link to post Share on other sites
Branko 23 1 Posted September 28, 2011 Bravo na odabiru auta,stvarno je lep,i boja je ekstra.Dobro da te sluzi.P.S.Takodje mislim da je tu prava stvar sekvent.Raspitaj se kod Bojketa,on to jako dobro poznaje. Quote Share this post Link to post Share on other sites
radulovichf@gmail.com 0 Posted September 28, 2011 Hvala i tebi Bane na zeljama i komentarima Vec sam stupio u kontakt sa Bojketom, inace bivsim vlasnikom, rece mi da je ugradjena plinska ploca ustrojila snagu auta, a sa njim cu se i savetovatai oko intervencija na autu.Za sada je sekvent u planovima, bice novca i za tu akciju ali po redu i po prioritetima Quote Share this post Link to post Share on other sites
sashicus 12 Posted September 28, 2011 TO JE MASINA !!! Cestitam, sve najbolje s aautom, daj jos neku slicicu, malo detaljnije!jedno podpitanje: da li je to isti motor kao u bravu/marei 2.0 20v ? Quote Share this post Link to post Share on other sites
bojke 134 Posted September 28, 2011 Cao druze.Remenicu radilice si mogao da uzmes od Brava HGT.Potpuno je ista.Kod nas na otpadima moze da se nadje za relativno malo novca.Ako ne uspes da sredis tvoju javi se pa cemo se snaci za drugu. E,da.Mozda sam sledece srede u BG,pa mozemo da se vidimo i malo popricamo. Quote Share this post Link to post Share on other sites