Jump to content
FAS Goran
NeMaNja_

Punto - namestiti da se prozori zatvaraju kad se zaključa auto?

Recommended Posts

Da li neko zna kako namestiti da se prozori zatvarju na dugme tj kad se zakljucavaju vrata na daljinski da se prozori sami dignu?

Jel treba neki modul ili mogu samo da se prespoje zice i koje?

Drug je na opel astri g prespojio zice od centralne brave i podizaca i radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao je josh neshto da uradi sem prespajanja zica? Kod mene je to resheno pri naknadnoj ugradnji alarma i to sam imao specijalnu doplatu za to zadovoljstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spojio je dve zice, zicu od centralne brave i zicu od podizaca i to je sve sto je uradio. Video je na opelovom forumu da je to moguce zato sto pri zakljucavanju dolazi struja na zicu od brave, a podizaci rade na semu prekida struje, tj kad ima sruje oni se dizu kad nema vrsi se prekid.

Nebitan je sam proces, bitna je boja zice. Pa mene interesuje koja boja zice je od podizaca a koja od centralne brave, ako je moguce uraditi to na Puntu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnije je da vidimo da li je to moguće uopšte na Puntu, na isti način kao na Opelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod punta je to malo teze izvodljivo jer nema onaj drugi polozaj dugmeta koje zatvara prozor do kraja, kao sto imaju neki automobili. Moze da se smisli nesto, neki vremenski releji i tako slicne stvari. Videcu sa Zokijem iz Viteza da li je on pravio nesto slicno pa javljam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^moze i tako, ali onda moras da gledas u prozor dok ne zatvori da ne bi preterao, a to vec gubi smisao :) Ne valja bas drzati dugme dok je prozor vec zatvoren, moze da rikne motor, da se preoptereti instalacija ili sta sve vec... Mora da postoji fora da kad se prozor zatvori do kraja da nesto iskljuci struju (laicki receno, a drugacije i ne znam :lol: )

Sacekaj da podvarak proveri sa Zokijem, dotle nmoj cackati poo zicama :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astra G fabrički ima modul za zatvaranje prozora prilikom zaključavanja. Radi i bez daljinca, kad prilikom zaključavanja zadržiš ključ u položaju za zaključavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao je josh neshto da uradi sem prespajanja zica? Kod mene je to resheno pri naknadnoj ugradnji alarma i to sam imao specijalnu doplatu za to zadovoljstvo.

Koliko ja znam svaki Stilo može da zatvri prozore bez obzira na alarm. Ili ti pričaš o nekom drugom autu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astra G fabrički ima modul za zatvaranje prozora prilikom zaključavanja. Radi i bez daljinca, kad prilikom zaključavanja zadržiš ključ u položaju za zaključavanje.

Da to znam... njemu je bilo glupo da gura kljuc da bi zakljucavao i podigao prozore pa je ovako uradio... Ako uspete javite obavezno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htedoh da kažem da je kod Astre dovoljno povezati taj modul sa zaključavanjem na alarmu i gotov posao. Tako su bar meni uradili na Astri prilikom ugradnje alarma (i nisu mi ništa dodatno naplatili, jer nisu imali šta - modul je već postojao), i onda jednim pritiskom dugmeta zaključa, zatvori prozore i aktivira alarm. Kako to napraviti na kolima koja fabrički nemaju tu funkciju (kao moj Bravo, recimo), to već ne znam. A sad kad razmislim, zanima me :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

On nema alarm, ima zakljucavanje i child lock. Na zakljucavanje je i child lock, ali cim klikne zakljucavanje odma se dizu i prozori

Share this post


Link to post
Share on other sites

^moze i tako, ali onda moras da gledas u prozor dok ne zatvori da ne bi preterao, a to vec gubi smisao :) Ne valja bas drzati dugme dok je prozor vec zatvoren, moze da rikne motor, da se preoptereti instalacija ili sta sve vec... Mora da postoji fora da kad se prozor zatvori do kraja da nesto iskljuci struju (laicki receno, a drugacije i ne znam :lol: )

Sacekaj da podvarak proveri sa Zokijem, dotle nmoj cackati poo zicama :thumbup:

Nema mi ništa mrskije nego kad se spakujem, izađem iz kola, zaključam i vidim da prozor(i) nije zatvoren... onda moram da se vraćam u kola, dajem kontakt, *ebem sojke... i ja sam razmišljao o ovome, ali nekako sam imao bitnije "projekte" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da kod mene na alarmu ima ta opcija da podigne i prozore, ali mi majstor koji je vezao alarm to nije povezao. Posto kontam da je tu fazon da se povezu jedna dve zice, pa me zanima jel imao ko takvo iskustvo da namesti podizanje prozora u kombinaciji sa alarmom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji na alarmu ali sigurno je potreban dodatni modul koji ce to da regulise pa zato nije povezano. Tako je u mom slucaju. Na alarmu imam opciju za automatsko podizanje ali je potreban dodatni modul za to. Isto kao sto postoji i opcija za gepek ali dzabe kad nema motorce. :)

Nisu ni previse skupi moduli, 15-20 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari proverio sam u vezi ovog i kod punta je to komplikacija odraditi. Pri skidanju kontakta, podizaci rade jos neko vreme al prestaju ako se otvore vrata. Znaci nemoguce je izaci iz kola, zatvoriti vrata i tek onda automatski zatvoriti prozore. Resenje je dovod stalnog + na podizace (da bi bili aktivni uvek i bez kontakta) i neki vremenski rele koji ce da drzi podizace dok se ne zatvori prozor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao je josh neshto da uradi sem prespajanja zica? Kod mene je to resheno pri naknadnoj ugradnji alarma i to sam imao specijalnu doplatu za to zadovoljstvo.

Koliko ja znam svaki Stilo može da zatvri prozore bez obzira na alarm. Ili ti pričaš o nekom drugom autu?

Može svaki Stilo da zatvori prozore, ali moraš da držiš dugme dok si pored kola i da gledaš jesu li se zatvorili. Kod mene kada zaključam alarmom više ni ne gledam u pravcu kola, jer znam da će alarm da ih zatvori do kraja. Jeste sitnica, ali ne može da se desi da ostanu zaboravljeni otvoreni prozori, kao što je moguće u prvom slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nista od izvedbe ove ideje? Ili moze ako se ima alarm koji regulise zatvaranje prozora? Sad kad je 300 stepeni i kad imam 300 kratkih voznji apsolutno me nervira da 300 puta zatvaram prozore. Ajd da nemam el podizace, pa mi ne gine motanje i tih 20 sec su sastavni deo rituala pri napustanju vozila.Meni se par puta desilo da sam ostavio spusteno staklo, zakljucao i ostavio tako. Presekao sam se kad sam se vratio i video spusteno staklo- Srecom sve je bilo kako sam i ostavio, ali kako sam rasejan k'o kilo psenice u 'ektar kad tad ce mi se opet desiti ista stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nista od izvedbe ove ideje? Ili moze ako se ima alarm koji regulise zatvaranje prozora? Sad kad je 300 stepeni i kad imam 300 kratkih voznji apsolutno me nervira da 300 puta zatvaram prozore. Ajd da nemam el podizace, pa mi ne gine motanje i tih 20 sec su sastavni deo rituala pri napustanju vozila.Meni se par puta desilo da sam ostavio spusteno staklo, zakljucao i ostavio tako. Presekao sam se kad sam se vratio i video spusteno staklo- Srecom sve je bilo kako sam i ostavio, ali kako sam rasejan k'o kilo psenice u 'ektar kad tad ce mi se opet desiti ista stvar.

a gdi se obicno kreces.... :pirate: :pirate: :pirate: :pirate: :pirate: :pirate:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gusar

Kad budem u Zemunu posebno su da otvorim oci i zatvorim prozore. :p

@Dr. Tuborg

Znaci da mora da se ima alarm da bi se odradilo. kad alarm dodje na red, onda cu i o ovome da razmsljam. To tada-vezbam napustanje auta sa obaveznim podizanjem stakala! :ball:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 50e mozes da kupis nov komplet,alarm+modul za podizanje prozora. Ja sam kupio alarm BEAR (30e) koji ima opciju za podizanje prozora. Ovih dana idem u servis da ga ugrade pa cu da pitam moze li da se poveze. Ako ne bude radilo onda cu da dokupim modul za podizanje prozora i resen problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dr, Tuborg, sta su ti rekli u servisu i sta se desilo sa automatskim zatvaranjem prozora kad aktiviras alarm? Da li moze ako alarm ima podrsku, ili ipak mora neki modul kad se stavlja na punta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...