Jump to content
FAS Goran
zeljkoci

Originalni delovi

Recommended Posts

zupčasti u kompletu kod DELTE košta oko 15000din, a pumpa preko 5000din. sve u originalnom pakovanju. da li je normalno da su na oba mesta potpuno indetični originali a toliko različite cene?! to ispada da komplet zupč. kaiša u nabavci košta npr. 4000din i da se prodaje za 15000? ne verujem mnogo u te stvari da su i u AP sportu bas toliki originali, a posebno ne zato što je delta jedini generalni zastupnik za uvoz originalnih delova i cisto sumnjam da bi kroz taj ugovor dozvolila pojavu novog zastupnika u istom gradu. nemam nista protiv AP sporta, cak i cesto pazarim kod njih kad su u pitanju neki manje odgovorni delovi. za odgovorne delove obracam se u DELTU

Edited by mica

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedini zastupnik delova Fiat je FAS Fiat automobili Srbija a delta je trenujtno samo diler isto kao i Bogunovic.

Medjutim imas na trzistu jos jednu firmu u BG koja prodaje originalne Fiat delove a ta firma je Slovenacka.Kod njih su delovi

orig.Fiat jevtiniji od 20-30 procenata nego u Delti i u FAS.

A odakle u AP orig.pakovanje po toj ceni stvarno nebi znao da ti kazem a cena je ta koju sam napisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...zato što je delta jedini generalni zastupnik za uvoz originalnih delova i cisto sumnjam da bi kroz taj ugovor dozvolila pojavu novog zastupnika u istom gradu.

Bilo nekada.

Odavno je već Delta samo jedan od dilera i servisera za vozila Fiat grupacije u Srbiji.

K'o što reče Stilista, ovlašćeni uvoznik automobila Fiat grupacije za Srbiju je Fiat Automobili Srbija (FAS).

Oni imaju svoju mrežu koja im prodaje automobile koje su uvezli, kao i mrežu ovlašćenih servisa. U Beogradu su npr. ovlašćeni servisi Delta, AK Voždovac, Bogunović...

Ova poslednja dva su u Partnerima Kluba i članovi imaju popust na delove i usluge...

Ranije su svi ostali serviseri slali svoj spisak delova u Deltu, a ona vukla direktno iz Torina, od italijana.

Danas i Delta i svi ostali...prave svoje spiskove za trebovanje delova, šalju u FAS, a oni onda uvoze. FAS ih svima prodaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i tako danas imamo jedan problem da zbog nekoliko "stanica" u naručivanju delova, na isti čekamo i preko mesec dana. iskusio na svojoj koži nekoliko puta. Šta da se radi, to je viša tehnologija u kojoj se lepo skida kajmak.

Edited by mica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto je kao i ranije u smislu strukture. Uvek je neko na vrhu piramide, jedino što to više nije Delta, nego FAS.

A, na delove se počelo duže čekati jer je upravo FAS postao usko grlo...premalo ljudi, premalo ljudi koji su se ikada bavili time i rokovi za isporuku delova sa npr. nedelju dana, odoše na više nedelja. Ali i tu je situacija danas mnogo bolja nego pre 6 meseci...

Delta je imala razrađen sistem i ljude koji su to godinama kod nje radili...a, onda je na njeno mesto došao FAS koji sve to nije imao.

Čim se i oni ''uhodaju'', biće još bolje nego ranije sa Deltom... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je znam oni koji drže do sebe delove nabavljaju drugim kanalima iz razloga što je brže, npr. Autokomerc Slovenija.

Ne kažem dfa to jednom neće ići sve preko FASa ali sada nije tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i tako danas imamo jedan problem da zbog nekoliko "stanica" u naručivanju delova, na isti čekamo i preko mesec dana. iskusio na svojoj koži nekoliko puta. Šta da se radi, to je viša tehnologija u kojoj se lepo skida kajmak.

kod Slovenaca tj.u Beogradu imaju priodaju,delovi stizu za 7 dana a cene su im

mnogo mnogo manje od Delte.

za primer.

Remenica alternatora...

Delta.. 15500 dinara

Slovenci .. 11200 dinara

obe remenice su iste (original FIAT). :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je znam oni koji drže do sebe delove nabavljaju drugim kanalima iz razloga što je brže, npr. Autokomerc Slovenija.

Nije FAS lud...ono što im se toleriše, neće se stalno tolerisati. :whistle:

FAS im daje licencu ovlašćenog i samo u njegov džep će morati da ubacuju novac, tj. kupuju delove preko njega.

Inače, vuku delove i iz Mađarske neki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice kvaliteta delova iz AP Sporta, nesto neverujem da je moguce da bude isti deo, a 3 puta jeftiniji...question.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delovi iz Slovenije su najoriginalniji Fiatovi ali ipak jeftiniji jer bo su manje marže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos i imaju predstavnistvo u Beogradu i ne cimas se nigde.Samo zvrcnes telefonom i ako nemaju deo na lageru za 7 dana je kod tebe.

A kako su jevtiniji 20-30% pored carine nije mi jasno.

Izgleda da nas FAS brije bez pene (na suvo)! :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze neki info(adresa/telefon) o toj slovenackoj prodavnici,Fiatovih originalnih delova?

Kupio sam Bravo,pa bih da uradim servis i sredim kola.

Moze i preko p.poruke.

Hvala

Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako Ivane...pitao si u pola 4 ujutro...a to do 10 sati prepodne niko nije ni video da si pitao. :D

A, samo par sati posle tih 10, ti opet pitaš... :whistle:

Evo npr. videh na temi da je Stilista pominjao prodavnicu, telefon, pa sam sada njemu poslao PP da pogleda temu i napiše kada očigledno zna. Mogao si i ti to da uradiš... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neso,iskreno da ti kazem,jos od 1.januara pokusavam da uradim servis...

-Te problemi sa majstorima.

-Te dilema,isplati li se kupovati delove sumnjivog kvaliteta ili se ispruziti za originalne.

I tako...

Odlucio sam da set zupcastog,kupim originalan i ne razmisljam.

Viljusku cu da pazarim u Kragujevcu-repariranu.

Filtere,rashladnu tecnost i ostale sitnice cu uzeti u Kit Commerce-u,jer su ubedljivo najpovoljniji sa cenama.

Hladnjak je u Kit C. 4500 dinara,pa cu ako je originalni suvise skup,kod njih uzeti.

Jos da vidim,koliko bi originalni hladnjak i set zupcastog,izasao u toj slovenackoj prodavnici,pa da kupujem delove i pravac majstor...

Malo sam se raspisao ali poenta je,da jedva cekam da sredim kola i vise ne razmisljam o tome.

Zato sam mozda bio malo nestrpljiv...excuseme.gif

Btw.Poslao sam ja PP Stilisti,jos kada sam postavio pitanje,prvi put...

Verovatno covek nije posecivao forum.

Ivan

cheersq.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ćemo sutra da šaljemo SMS Stilisti... :thumbup:

Kod ovlašćenih imaš 10% popusta na delove i ruke ako imaš važeću člansku karticu... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se na svojoj neazurnosti (opravdanoj).

Evo imena firme i telefona....

MERITUM CERTUS 011-303-6062

inace sediste je na pocetku bivse 29 Novembar gde je nekad bio Tehnounion (salom BMW-a) za starije Beogradjane. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A je li to samo veleprodaja, kao što piše na sajtu?

Jesu li to veleprodajne cene koje vi spominjete?

I može li se kod njih kupovati u maloprodaji?

Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za to verovatno treba pitati MENEDJERA (Marija Mamut) :wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

cene su maloprodajne i kupujete normalno.

Naruciet telefonom sta vam treba i posle odete po deo. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...