Jump to content

Photo

Koje kočione pločice, diskove?

• Please log in to reply
599 replies to this topic

igorjan

igorjan

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 188 posts
  • Interests:SF,cars
  • Garage:Fiat Tipo 1.4 ie 92god
spremam se za promenu plocica na tipu ali sam u nedoumici tj.treba mi savet.imam na instrument tabli lampicu senzora za istrosenost plocica (0).to mi je prvi put da menjam pa bi mi trebao savet koje plocice iz iskustva mi preporucujete?

Roske

Roske

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 143 posts
  • Garage:2002 Lancia Y 1.2 2009 Punto Classic
Ja sam pre neki dan stavio Bosch plocice na Punta i vrlo sam zadovoljan. Meke su i kocenje se jako lepo dozira. Tek sad vidim koliko su prethodne plocice bile tvrde. A tek sto su skripale :realmad: Sad ne znam da li si citao temu, ali meke plocice se brze trose, ali ce zato bolje kociti, lepse dozirati kocenje i jos plus ce ti cuvati disk. Inace, moje plocice su bile 2550 kod Gorana sa ugradnjom. Bosch ti je moja preporuka. Ali vidi jos na temi sta ljudi kazu, pa vidi sta ti najvise odgovara (cena, tvrdoca/mekoca, skripanje itd.)

igorjan

igorjan

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 188 posts
taj senzor istrosenosti gde se tacno nalazi?

Ivan

Ivan

Abarth

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5414 posts
  • Garage:Fiat Stilo 1.9 JTD
    Citroen Xsara 2.0 HDI
Zvuci drugacije (senzor), ali je stvar najprostija moguca. Kraj kabla se nalazi u telu kocione plocice i kada se ona istrosi do odredjene granice dolazi do kontakta zice sa diskom i generisanja signala upozorenja.

igorjan

igorjan

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 188 posts
znaci, treba da kupim takve plocice.

Ivan

Ivan

Abarth

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5414 posts
  • Garage:Fiat Stilo 1.9 JTD
    Citroen Xsara 2.0 HDI
Tako je, to je sva mudrost :thumbup: . Videces vec kad skines tvoje stare (ako su ga imale). Koliko se secam kada sam menjao moje, Stilo recimo ima taj "senzor" samo na prednjim levim kocionim celjustima.

RGF

RGF

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 7 posts
  • Garage:NBG
Zdravo Ljudi! Recite mi koje plocice da kupim za zamenu na stilu 1.9jtd? Lucas su najskuplje oko 3500 samo prednje. Postoje li neke jeftinije a dobre? Kakve su one wolf ili RIW? Mogu li se nazad ugraditi drugog proizvodjaca u odnosu na prednje? Od koje debljine se moraju diskovi menjati?

Edited by neshaoct, 07 February 2012 - 20:42.
spojeno

mikki

mikki

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 75 posts
  • Garage:stilo JTD MW
Meni je majstor skoro ugradio zadnje plocice Valeo, mislim da su kostale oko 2500 RSD, manje vise neki dinar. Rece mi da ima i neke jeftinije ali mi ih nije preporucio, jer skripe nepodnosljivo prilikom kocenja, s toga ti je moj savet da uzmes neke poznatijeg proizvodjaca. Sa ovim sam presao mozda 700 km i nema skripanja. I da dodam, povod za zamenu plocica inace je bilo to sto mi je puklo kociono crevo na prednjem desnom tocku, puklo na spoju i to se ne desava bas cesto. Promenio sam oba i kostaju oko 700 RSD po komadu, nije skupo i obavezno prekontrolisi i prednje i zadnje kocnice. Pozdrav.

RGF

RGF

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 7 posts
  • Garage:NBG
Valeo su nesto jeftinije od lucas-a. Ne bih skripu tako da cu neke skuplje uzeti

SikterBre

SikterBre

požarni u auto parku

• Members
  • PipPipPipPip
  • 6164 posts
  • Garage:Fiat Punto mk2a
Pročitao sam celu temu, najviše je iskustava sa Stilistima i Libristima, a na ove sa Puntom, naleteh na 3-4, ali nisam ništa izvukao poučno ni iz jednog, svakome nešto škripucka ili ne znam kakav je konačan ishod...

Prešao sam sa mojim 1.2 8v Puntom bez ABS-a 21.000km, a ne znam koliko je prethodni vlasnik vozio od poslednje zamene i u poslednjih nedelju dana čujem škripanje u prednjem desnom točku.. Nisam skidao točak da proverim stanje, ali hoću zbog radi sebe da zamenim komplet kočnice, tj diskove i pločice napred i pozadi doboše, kočione cilindre i pločice... Nisam iz Bg-a, pa mi je malo komplikovano da jurim te ATA diskove i pločice koje mnogi preporučuju, osim ako ne postoji mogućnost da ih poručim pa da mi pošalju...
Zanimaju me mišljenja i iskustva sa Meteli i Lucas markama, pošto vidim da u AP sportu samo njih imaju u ponudi, iskreno ne bih želeo da mi škripe kočnice, pošto me je to kod prethodnog auta ubijalo u pojam, i progledao sam što se toga tiče od kako sam seo u Punto, pa ne bih baš da opet ponavljam to iskustvo...

Mirko_NS

Mirko_NS

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 328 posts
  • Garage:Fiat Bravo, 1.9MJT/120KS
Kod meni su stavljeni Metelli diskovi i plocice - po suvom nema skripanja, kada je napolju jako vlazno ili pada kisa, sneg onda se javlja skripanje pri blagom kocenju, ali samo prvih par kocenja, posle prestane.

Bane23

Bane23

AK Voždovac

• Members
  • PipPipPip
  • 4407 posts
  • Garage:Alfa Romeo 147 (ex FIAT UNO mondo 1.0 ie)
Ja sam i dalje da se kupe originalne plocice :)

MilanLaki

MilanLaki

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 posts
  • Garage:Punto Mk2b 1.3 MJ
Kod mene su Delphi i diskovi i plocice, ima vec koja hiljada da se kotrljaju i nijednom nisam cuo skripanje, ni po suvom ni po vlaznom/mokrom vremenu :) Kupljene u EuroAuto, pitaj mozda i oni salju postom...

igorjan

igorjan

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 188 posts

Ja sam i dalje da se kupe originalne plocice :)

Bane,koje su original? Do sada nisam nista radio oko njih.

SikterBre

SikterBre

požarni u auto parku

• Members
  • PipPipPipPip
  • 6164 posts
Znači u suštini Metelli i nisu loši toliko?

neshaoct

neshaoct

Abarth

• Administrators
  • 22307 posts
  • Garage:Stilo 1.9 MJet 140
Nisu. Mislim da su i meni ti diskovi stavljeni pre par meseci.
Kada pišti pri kočenju, pločice su krive. Stavljeno sve novo i pišti...ubi. Stavljene originalne pločice, ostali ti Meteli diskovi i ništa se više ne čuje. :thumbup:

SikterBre

SikterBre

požarni u auto parku

• Members
  • PipPipPipPip
  • 6164 posts
Čuo sam se malopre sa dedom koji je inače u svoje vreme malo čačkao oko mehanike i reče mi da hoće da škripe pločice ako ima mesinga u njima, kao azbestne su najbolje, a na starom autu smo sami to zajedno menjali, pa me zanima kako je kod Punta da li je to svuda standardna priča ili možda trebam na nešto posebno da obratim pažnju, da ne bih terao auto kod majstora ako mogu i sam da to odradim?

Napomena da nemam ABS :unsure:

francuz

francuz

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 15 posts
Ja sam uzeo Lukasove ventilirajuce diskove,i njihove plocice (kapirao da je najbolje upariti sve to od istog proizvodjaca) i sada kada je lepo vreme skripe kao blesave dok se ne cuju kada je vlazno... nauk za ubuduce,zaobici lukas i ne stavljati sve od istog proizvodjaca... za Metelijeve plocice sam cuo da su najbolje od ovih koje se kod nas prodaju tako da pri sledecoj zameni idu one... jedino ne znam koje diskove da stavim jer mi Lukasovi vise ne ulivaju poverenje...

Edited by francuz, 28 February 2012 - 15:06.

SikterBre

SikterBre

požarni u auto parku

• Members
  • PipPipPipPip
  • 6164 posts
Sad bio do AP sporta u Kragujevcu i do neke radnje koja je preko puta i baš mislim da je Euro Auto u pitanju, ima na radnji puno nalepnica Monroe, Delphi, NGK... Ima Delphi diskovi i paknovi, cena je nešto oko 6.500 din komplet za sve skupa samo prednje kočnice, tačnije 2.250 su komplet diskovi i paknovi su oko 4 hiljade i nešto, nisam zapamtio cifru, kažu da su direktni uvoznik za Delphi...

SikterBre

SikterBre

požarni u auto parku

• Members
  • PipPipPipPip
  • 6164 posts
Odlučio sam se za Delphi, sad mi samo treba stručni savet da li da se prihvatim da menjam sam ili da odvezem auto kod majstora, pošto sam već menjao sam na starom autu, nije neka nauka, pa me zanima da li je to standardna priča kao kod većine auta bez ABS-a ili ima neku caku?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users