Jump to content
FAS Goran
Guest 8460

Punto mk.2 - zamena polen filtera

Recommended Posts

Guest 8460

Vidim da ima dosta pitanja oko polen filtera, lokacije i zamene.

Danas sam rešio da zamenim isti jer je skoro prestao da duva ventilator zbog zaprljanosti filtera, pa sam ujedno i slikao poziciju.

Možda nekome, nekada pomogne.

Operacija zamene jednostavna i traje 5 min.

1) Ukloniti tapacirung kod nogu suvozača (ispod kasete) koji se drži na 2 zakačke.

2) Odvrnuti 2 šrafa (vidi sliku) i skinuti poklopac.

th_84926_25022008118_122_351lo.jpg

3) Izvući stari filter i na njegovo mesto gurnuti novi (plastični konus na gore i sa kosinom unapred)

th_84934_25022008119_122_110lo.jpg

4) Vratiti poklopac, zavrnuti šrafove i vratiti tapacirung.

Potrebno: nov filter (690 RSD), gedorice 5mm, dobra volja, 5 min vremena i lep dan kao danas =]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za DIY, sad sam zamenio filter zahvaljujuci tebi, i krivo mi je sto nisam poneo telefon da slikam, razlika izmedju starog i novog - Crno i Belo. Da ne pricam koliko jace cirkulise vazduh sad, do skoro na 3-4 kad stavim ono radi solidno, sad na 4 pravi uragan u kolima :D

Takodje, nije losa stvar, uzeo sam motipov sprej za ciscenje ventilacionih otvora, to je mali sprej, stavi se iza suvozacevog sedista, pritisne se i zaglavi, i on prska na gore, a klima se upali na najjace, namesti se program recirkulacije vazduha iz kabine i zatvore se vrata, prozori i sve i naravno izadje se iz auta, je li ;D. Kad se isprazni sprej ostavi se jos malo da duva i otvore se sva vrata da se provetri auto. Ima neki fin miris lavande. I tako... moja preporuka :thumbsup:

Edited by Vukasin

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vukasin

e bash sam primetio jednom na interu kad sam usao kod tebe u punta da ti mnogo slabije radi ventilacija na 4 nego kod mene..

to za ciscenje nije losha ideja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, razlika je drasticna. Ja svakog proleca menjam filter, bas sam ga pre nedelju dana promenio. Iz kucista filtera je ispadalo cak i sitno suvo lisce, uzas. Zvao sam centar za odlaganje otrovnog otpada da se pozabavi starim filterom :D

Dobra ideja za ciscenje ventilacionih otvora, moracu da probam. Kol'ko para je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod ciscenja, skoro sam video neki sprej, na njemu se postavi neko gumeno crevce i ubaci se u one otvore za izduvavanje i prska dok pena ne pocne da izlazi iznutra! Ostavi se tako neko vreme da se osusi i onda se ukljuci klima ili ventilacija da malo prvetri kanale?!?! Tako mi je bar liko objasnio! Kaze kupio na OMV-u nekih 600-700 RSD!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam to, ali ovo mi je bilo prakticnije, cuo sam pozitivne komentare za to, a i MOTIP pravi, tako da nema sumnje u kvalitet... cena je oko 450 din ja mislim. auto duva, razbija sad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Guest_8460_* :unworthy: Brate, svaka ti cast za ovaj post, ustedeo si mi 30-ak evrica za ounjenje klime. Kad sam,po tvom uputstvu, skinuo filter, ona rebra na filteru se uopste nisu videla, ravan od prljavstine. Pravac vulkanizer i posle pola ata filter kao nov, a klima na dvojci jace duva nego pre ciscenja na cetvorci. Imas veliko :beer: na moj racun prvom prilikom. Pozzzzzz i hvala!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Guest_8460_* :unworthy: Brate, svaka ti cast za ovaj post, ustedeo si mi 30-ak evrica za ounjenje klime. Kad sam,po tvom uputstvu, skinuo filter, ona rebra na filteru se uopste nisu videla, ravan od prljavstine. Pravac vulkanizer i posle pola ata filter kao nov, a klima na dvojci jace duva nego pre ciscenja na cetvorci. Imas veliko :beer: na moj racun prvom prilikom. Pozzzzzz i hvala!!

Nema potrebe za tim, nov filter je 500-600 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi a sta ako nemam polen filter jer auto nema klimu? Mnogo me nervira prljavstina i lisce koji mi svaki put sunu u facu kad ukljucim ventilaciju.

Dakle kod mene nema poklopca koji bi skinuo a na mestu filtera postoji plastika za koju nisam siguran da moze da se izvadi. Ako bi je i izavadio i stavio filter ostaje mi problem toga sto nemam poklopac koji bi dosao peko filtera

Share this post


Link to post
Share on other sites

isto tako nemas ni leziste za filter.moje resenje na kolima koje sam ranije vozio a bila bez klime je bio mrezica za komarce preko otvora za vazduh kabine,dosta je pomoglo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam kuciste kao na slci 1 sa pocetka teme ali nemam poklopac nego je na njegovom mestu plastika za koju sam zakljucio da bi se mogla iseci skalpelom. Sta se posle nalazi unutra nije mi poznato jer ako isecem plastiku a ne nadjem doticni poklopac sa slike 1 onda cu imati veliki problem u vidu rupe na kucistu filtera kroz koju ce mi duvati vazduh umesto da ga tera na gore gde ja ocu.

Zvao sam deltu i oni kazu da ako postoju kuciste onda moze da se stavi i filter jer taj auto je predvidjen da ima klimu ali ja nisam imao dovoljno kesa da doplatim za to :wallbash: .

Medjutim kod njih je taj po meni sudeci jednostavan zahvat prilicno skup tako da meni preostaje da vas pitam gde bih mogao naci poklopac na kucistu filtera :question:

Edited by piromaniak

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste sve to lepo ali posto do sada niko nije izvodio taj zahvat nisam siguran da ces naci ni leziste filtera u tom kucistu-tunelu pa ni poklopac ti onda nista ne znaci ili ti "dzabe ste krecili"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam kuciste kao na slci 1 sa pocetka teme ali nemam poklopac nego je na njegovom mestu plastika za koju sam zakljucio da bi se mogla iseci skalpelom. Sta se posle nalazi unutra nije mi poznato jer ako isecem plastiku a ne nadjem doticni poklopac sa slike 1 onda cu imati veliki problem u vidu rupe na kucistu filtera kroz koju ce mi duvati vazduh umesto da ga tera na gore gde ja ocu.

Zvao sam deltu i oni kazu da ako postoju kuciste onda moze da se stavi i filter jer taj auto je predvidjen da ima klimu ali ja nisam imao dovoljno kesa da doplatim za to :wallbash: .

Medjutim kod njih je taj po meni sudeci jednostavan zahvat prilicno skup tako da meni preostaje da vas pitam gde bih mogao naci poklopac na kucistu filtera :question:

Pozz.

nemam klimu takodjer ni pollen filter, a odlucio sam to ubaciti jer nije tesko a od koristi je velike.

Ja sam sebi to isto uradio isjekao skalpelom palstiku prije toga kupio filter nov (12 eura) i plastikicu (2.5 eura) na otpadu da mogu zatvoriti otvor kao sto je na slici naznaceno i dva sarafica i to je to. isjekao bez ikakvih problema sa minimalnim pritiskom s ostrim skalpelom tacno po udubljenju. cirka nekih 20 minuta posla. proces je kao sto je na slici vec objasnjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste sve to lepo ali posto do sada niko nije izvodio taj zahvat nisam siguran da ces naci ni leziste filtera u tom kucistu-tunelu pa ni poklopac ti onda nista ne znaci ili ti "dzabe ste krecili"

Apsolutno netacno, jer je izvodivo i to da bude po fabrickom 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolji su sa aktivnim ugljem jer preciscavaju najbolje.od marki filtera poznate su knekt i ufi ima i drugih kvalitetnih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji lakša "uradi sam" intervencija na automobilu od zamene polen filtera... Ko plati majstora za to, neka mu je, tako mu i treba! :lol:

Elem, mislim da niko nije napomenuo, ali ne bi bilo loše da obratite pažnju na smer duvanja vazduha...

Evo i slike mojih filtera, čisto da se uporedi boja i čistoća starog i novog... ;)

IMG_4781.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekajte, a postoji li na puntacima bez klime bar neki filter kabine koji moze da se promeni? Ne verujem da vazduh spolja ide pez ikakve prepreke pravo u kabinu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas pročistavši ovu temu odem da vidim u kakvom je stanju moj polen filter odvrnem poklopac kad ono nema filtera,prazno,rupa... :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiću ja i staviti,samo nekako mi se taj prostor čini prevelik kao da bi se filter pomerao da ne bio fixan,al opet možda mi se samo čini :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...