Jump to content
FAS Goran
stub

Fiat Brava - magle stakla

Recommended Posts

Auto nema klimu.
pa deluje mi kao da gubi polako nisam siguran sutra moram da proverim nisam primecivao neku tecnost u autu, ne oseca se smrad antrifriza. Ali hitno sutra moram proveriti da ne curi jer ne moze da se vozi ovako vezanih ociju a magla ovde vec mesec i duze se ne sklanja tako ce da bude sve dok ne padne sneg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mora da bude neko veliko curenje koje ce ti praviti fleke po autu, dovoljno je i malo samo da je ostecen da ti pravi masne fleke

Share this post


Link to post
Share on other sites

da bukvalno ko smasni prsti da dirali staklo :D sutra mora pregled danas ceo dan otiso u zamenu lamele hladno ruke ne osecam haha a procitao sam malo pre komplikovano bas skidanje malog hladnjaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije meni tako cisto je ali je kao zamasceno nemam ja maglenje  kao vi, to mozete resiti alkoholom ja Mislim a ovo kao zamazano prljavim rukama to mene muci :D 


kad gledas spolja kao da je staklo potpuno cisto ali kad udjes unutra smrt :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

medicinski alkohol kazu spasava od ovoga ili zamazu prozor WD-40 ili deterdzent za sudove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednu sipaj , tj.radi po uputstvu.

Al si se raspisao po svim temama, mislis bolje se vidi? :D

Nemas potrebe za tim, gusis teme samo bezveze. Drzi se odgovarajuce teme i cekaj odgovor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pitao sam na jednoj i niko ne odg pa sam trazio neku aktuelnu izvini al moram to danas da resim jer ima da izginem negde :) mnogo mi zamasti staklo i kad se mimoilazim sa nekim bilo koja svetla da ima ukljucena zaslepi me skroz i ako pada nesto idem ispod 20 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sipao sam pola praha pa antifriz dopunio pa sad cekam da povuce pa sipam jos pola i da dopunim antifriz valjda ce srediti :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo prati uputstvo na bocici. Na ovim sto sam ja koristio, bilo je valjda na zagrejan motor (radna temperatura) sipa se jedna bocica i ostavi da radi 15-20min u mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

druze sagni se dole i pogledaj dal ti negde pusta mali hladnjak, vidi dal ti je mokar patos prvenstvenio kod suvozacevih nogu. ako je zaista propisao mali hladnjak najbolje ga zameni sve ostalo je sviranje k....

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi se na patosnici nekoliko kapi znaci malo ali mi vodu gubi dosta ne znam a nigde nema znakova curenja vece kolicine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim se vidi da curi zato ti i magle stakla,mali hladnjak ti je za zamenu,dzaba si ga kljukao tim sredstvom,ne verujem da ce se stanje popraviti,a stakla su ti masna od isparenja antifriza!

Share this post


Link to post
Share on other sites

podigni patosnicu i vidi dal je pod (tepih) mastan i mokar kad predjes rukom, cevi i spoj sa malim hladnjakom mozes da vidis i pipnes bez problema a nalazi se iza kasete pa malo nize pa levo, mozes da ga vidis odozdo dakle zavuces glavu ispod kasete. mozda su ti popustla samo 3 srafa koja spajaju cevi sa malim hladnjakom pa pusta na spoju, meni se to desilo zbog losih dihtung gumica.  hocu da kazem ako si video kapljice napolju to je znaci doslo spoljo ono sto mozes da vidis a vidis cevi i spoj, ako ti je riknuo hladnjak on pusta unutra i ne bi trebalo biti nikakvih kapljica spolja jer je on zatvoren unutra ne bi trebalo da podliva ili tako nesto. nadam se da nisam bio previse konfuzan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovorima pogledacu sutra tako :) ai problem mi pravi ne mogu nikako da operem staklo i alkohol i deterdzent nece

Share this post


Link to post
Share on other sites

E posto nisam hteo novu temu jer nije po pravilima moram ovde da pitam jer nisam nasao nigde odg.

Juce mi se desilo na plusu onom da magli soferka sa ukljucenom klimom. Ukljucena mi je bila recirkulacija,malo otvoren moj prozor,na patosu nigde vlage,stakla su bas iznad vent otvora malo zamagljena i malo masna,klapne nisu zaglavljene,ne pusim u kolima,stakla su cista iznutra i spolja,hladnjak nisam primetio da curi nigde,na 3 brzini je bilo ukljuceno duvanje,hladi normalno bez problema. Da kazem samo da mi se to desilo odjednom na sred puta,ne u gradu,kreni-stani. Nigde nisam udario ili upao u rupu.

Mali hladnjak je maltene nov...da li je moguce da se neko crevo negde otkacilo? Da probam sam da resim problem tj uz vasu pomoc ili da teram kod majstora odmah? Hvala vam puno unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj rad?

Screenshot_2016-08-01-10-10-01.png

Opusti se i uživaj, to je normalna pojava kada je klima ispravna a vlažnost vazduha velika. Zna do pola šoferke da ode ako dugo držiš upaljenju klimu.

 

To ti je takođe siguran pokazatelj da ti klima radi odlično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto tako!!! Znaci sve je ok. Hvala ti brate puno,zgranuo sam se juce...

Jel mozes da mi pojasnis samo zasto se to desava i kako je to pokazatelj da klima radi kako treba? Moja hladi kao luda.

Hvala jos jednom:D

Ne znam bas kolika je vlaznost posle Sapca bila ali je bio pakao napolju...

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pokazatelj je u tom smislu što i na +40 na suncu i na šoferci koja ima možda i više stepeni uspe da napravi kondenzaciju kao na ladnoj pivskoj čaši (to će već kolega Zhorz da ti objasni :lol:) . 

Znači da ti na izduvu klime nema više od 5~8°C što je idealno. Kod nekolicine onih gde klima duva 15~25°C to nikada neće da se desi:P

Uživaj u autu!

 

I samo mali hint....pošto to magljenje kada se podigne višlje na šoferci zna da bude neprijatno i ometajuće u trenu kada počne da se dešava prebaci izduvavanje na prednje rešetke a ne ka šoferci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, hvala puno...logican zakljucak..mislim na to sa pivskom casom.  Veoma zanimljivo,ja prvi put ovo vidim,zato sam se i uspanicio.

A taman idem i na mali servis u sredu..pa rekoh bice veselo ako nesto i klima ne radi heh 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...