Jump to content
FAS Goran
Guest 185

Stilo - plastika na tabli, vratima

Recommended Posts

Guest 185

ova plastika na tabli, koja mu dodje kao usmerivac vazduha ka sofersajbni. non stop skripuce, i jako me iritita..
da li neko zna da li moze da se skine taj deo i kako, pa da ga zalepim ili da ugradim novi

1010152img7cdky5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

...kod mene je ta plastika odvojena od instrument table po krajevima...i sa leve i sa desne strane...Tako je uradio bivsi vlasnik... :cool

Ali, mozda bas zbog toga sto je slobodna po krajevima [ inace, to se primeti samo kada bih ti npr. rekao da gledas bas u nju ], ona ne pravi nikakve zvukove...Mislio sam da je zalepim, sve dok danas nisam procitao ovaj tvoj post...sada cu je verovatno ostaviti tako... :cool

Mozda da i ti uradis isto... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

..ne, ne...nije mislio na te otvore za ventilaciju...:cool

Ima jedna plastika na tabli, bas ispod same soferke...kao neka plasticna lajsna... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jesam lepio taj otvor za ventilaciju ispod šoferke na strani suvozača i nemam zvuke koji potiču od njega, ali zato mi sama tabla ume ponekad da zavibrira i prvi zvuk kao hiljadu muva zunzara :mad: !

To se skoro uvek dešava posle prelaska preko neke rupe posle čega mi se čini kao da se tabla vrlo neznatno pomeri i počne da zuji.

Dešava se potpuno bez ikakvih pravilnosti jer ume da se ne desi i po nekoliko dana, ali se uvek vrati i podseti me da sam ipak kupio polovan auto 6 godina star, što ne znači da mora da pušta zvuke ali ...

Rešavao sam tako što umetnem parče tamnog stirpora zarubljenog tako da uđe između table i šoferke ili samo malo pritisnem tablu i ono prestane.

Ono što me nervira je što ne razumem da li to zujanje potiče od toga što je tabla preblizu šoferki i zvuk je od "udaranja" table u staklo ili potiče od samih vibracija table (ovo drugo mi je verovatnije). To je zato što zujanje ume da prestane i kada tablu i gurnem malo ka šoferki ili je malo samo cimnem prema sebi.

Nisam siguran ali mislim da je MNOOOOGO komplikovano skidanje table jer sam se zanosio da je pritegnem na neki način, ali za sada me još uvek ne nervira toliko da se ozbiljnije pozabavim time...

Koliko je stvarno teško pristupiti tome što drži tablu ne bih li je ipak pritegao i da li bi to uopšte pomoglo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
lazzar said:
Ja jesam lepio taj otvor za ventilaciju ispod šoferke na strani suvozača i nemam zvuke koji potiču od njega, ali zato mi sama Ono što me nervira je što ne razumem da li to zujanje potiče od toga što je tabla preblizu šoferki i zvuk je od "udaranja" table u staklo ili potiče od samih vibracija table (ovo drugo mi je verovatnije).

 

Između šoferke i table postoji solidan zazor celom dužinom. Meni je tuda propala kreditna kartica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pucketa neka plastika u panelu od vrata po zvuku bih rekao da se javlja tamo gdje je ona sipkica (sto se sputa i podize kad se vrata otkljucavaju)...

Da li je neko imao slican problem i kako da otklonim to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj da zategnes sediste (suvozacevo) znam o kom zvuku tacno pricas ali kada sam to uradio taj zvuk je nestao,a isto mi je delovalo da dolazi sa tog meste gde ulazi-izlazi pojas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e dobro si me napomenuo imam jos jedan zvuk koji dolazi iz suvozacevog sjedista a to je neko iritantno skriputanje kad prelazim preko manjih neravnina :) jesi imao i taj problem :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a to je vec nesto drugo.skines presvalku na nacin kako se skida sa zadnje strane,kada skines videces zice koje idu vodoravno i uspravno,na te uspravne zice treba navuci neko crevo ili namotati neku kvalitetniju traku ,skripa nastaje jel udara metal o metal imas samo 2 zice na vrh navuces creva,u zurbi sam nekoj nadam se da sam ti ok objasnio

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/11/2011 at 4:11 PM, Remotee said:

...pucketa neka plastika u panelu od vrata po zvuku bih rekao da se javlja tamo gdje je ona sipkica (sto se sputa i podize kad se vrata otkljucavaju)...

 

Probaj za početak da namažeš nečim masnim bravu na vratima ili na srednjem stubu (npr. sprejom WD40)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam i 2 zvuka koja dolaze iz vrata kao da su klikeri u njima..kad zakocim nesto se kao kotrlja u vratima i lupi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je ta situacija prisutna... mada kod mene nalikuje na kotrljajući novčić u desnim vratima.

Kad budem menjao zvučnike u prednjim vratima onda ću detaljno zagnjuriti i oko tog kotrljajućeg kusura iz prodavnice. :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, plastika kroz koju puse ventilacija ispod sofersajbe zvrci nenormalno i bas iritira, postoji li neko rjesenje da se fiksira da ne zvrci vise

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...