Jump to content
FAS Goran
Che Guevara

PVC

Recommended Posts

Jedna baš offf tema, ali ako neko ima iskustva... Treba da stavim letvice na metalnu konstrukciju ograde (terase i stepeništa), al nema se para za aluminijum, kovano gvožđe, prohrom... Ostaje drvo ili PVC, koji kažu ne traži toliko održavanje, farbanje, ne menja boju kao drvo. 

 

Zanima me samo dal će da se krivi kad je na sunčanoj strani, jer sam čuo da PVC stolarija vremenom počne da "radi" kad je dosta izložena suncu... Pa ako neko ima savet, hvala unapred...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih se drzao drveta. Prvo lepse izgleda i prijatnije je za oko a godisnje ga 1-2x zastitis lakom. Mi u Ulcinju imamo i grile i stolariju od drveta pri tome jugozapadno orijentisani (dosta sunca) i od 81-e se samo lakira i stiti lakom za drvo. 'Toplinu' drveta PVC nikad nece imati ali je istina jeftiniji. 

 

Pvc, zavisno od toga da li je UV stabilizovan i koliko je debeo moze da sluzi ali imas one bez UV zastite (poput kanalica npr, koje su za unutrasnju upotrebu) i kroz par godina postanu jako krte i doslovno se lome na dodir, te si bacio pare. Usput i pozute i/ili dobiju 'opekotine' od Sunca (zuckaste fleke) ako su bele boje.

 

Ako se mozes pruziti, uzmi od drveta, mozes grede (zavisno od razmaka na ogradi i terasi) da izmedju svake grede imas prorez tipa da provuces si noge (ofc na terasi) dok sedis na stolici pod tendom/suncobranom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da imam oko 50m ograde samo drvo bi mi bilo dosta skuplje + zaštitni lakovi. Ovaj PVC što sam gledao je 10cm širine x 2cm debljine (sedam komora), postojan (stabilan) na UV zračenje, ekstra čvrst (auto prelazi preko letve)... Uzeo bi braon boju, tako da ne bi trebalo da izbledi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Che Guevara said:

S obzirom da imam oko 50m ograde samo drvo bi mi bilo dosta skuplje + zaštitni lakovi. Ovaj PVC što sam gledao je 10cm širine x 2cm debljine (sedam komora), postojan (stabilan) na UV zračenje, ekstra čvrst (auto prelazi preko letve)... Uzeo bi braon boju, tako da ne bi trebalo da izbledi... 

Video sam kod komsije takve tarabice, on je basticu ogradjivao sa pvc i dok nisam kucnuo prstom bio sam ubedjen da je drvo. Skroz ok izgleda. Od neke firme iz neke Pazove ili Indjije ( Srem svakako )je porucio, ne secam se imena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, alfa plast iz N Pazove verovatno. E samo da li ima duže vremena ili je od skoro? Moram ih pitati daju li kakvu dugoročnu garanciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi taj PVC slobodno...

 

A ja bi recimo debeo konopac razvezo u sitan vez kroz konstrukciju   :)   Daj sliku ograde da vidimo šta je sve moguće. Mani se standardnih opcija, daj da smislimo nešto unique  B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...