Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Moglo bi jedino ako bi se felna popela na strug i ako se obeli sa unutrašnje strane, ali taj poduhvat nije bezbedan, na tržištu ima toliko felni da je najjednostavnije rešenje prodati postojeće i naći druge, svaki vid prepravke je suvišan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ET možeš da rešiš distancerima lako i nema brige...

Ako sam dobro razumeo, kad je ET veci od potrebnog, tockovi su uvuceniji, i to moze da se resi distancerima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, sada citam ove postove unazad, et za brava je 31, a et ovih felni je 39, sto znaci da ce mi biti uvuceniji, koliko je to uvucenije i da li moze uopste na brava i da li ce trebati distanceri?

f93136ae1308_800x600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je neko davno negde na ovoj temi možda odgovorio da je 1ET=1mm, znači može da ti posluži odlično i onaj distancer koji ide na Zastavina vozila, to je lako dostupno u Zastavinim radnjama, oko 500 kinti je taj distancer, 5mm mu je širina..

Share this post


Link to post
Share on other sites

da je 1ET=1mm

:yes , u principu to je to - ako bas pi*ajzlisemo, ET je skracenica od nemacke reci Einpresstiefe (iliti Offset na engleskom) i izrazava se u mm ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekome pomogne: Ja vozim Punta mk2 koji je spušten maximalno (60/40) sa sportskim amortizerima i sportskim oprugama i to letnji set sa gumama 185/55-R15 na felnama od 7j ET35 + distanceri svuda od 11mm i zimski set isto sa gumama 185/55-R15 na felnama od 7j ET37 (razlika 2mm) +isti distanceri svuda od 11mm... Gume nigde ništa ne zakačinju iako je spušten auto maksimalno... Oko rubova takođe ništa nije proširivano... Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako smem da pitam, kuda uspevaš da voziš tako spušten auto? Ja Alfu moram da vozim kao po jajima, a nije niža od 25-30mm.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujte mi, uspevam svuda, naravno na ležećim policajcima moram skoro pa da stanem pa u 1.brzinu...Do sada sam prešao oko 50.000km, i nigde nisam ni jednom zakačio... Jedini problem je parking kada je veća bankina u pitanju to izbegavam, mada i za to sam ima rešenja, ili u rikverc, ili ukoso dok mi se podigne prednji deo auta ... Sutra ću slikati auto (imam slike ali ne baš iz profila gde se najbolje vidi koliko je spušten) pa ću postaviti... Jedini je problem što je auto baš tvrd (možda preterano), ali zato u krivinama nema naginjanja, niti proklizavanja, na auto putu milina.... Sa drugim Puntom gde sam max ulazio u krivinu sa 100, sa ovim 130 bez ikakvog problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da niko nece pogresno protumaciti moje pitanje - je l' se taj Puntic vozi po srpskim oranicama od puteva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam trokrake felne 4x100 15 coli za mog punta2. Cuo sam da je centralna rupa za 1 mm manja na felnama nego na glavcini ali sam uspeo uz malo smirglanje da ih namontiram. E sad sarafi mi hvataju preko 4koraka navoja i uredno se sva 4 stegnu pa me zanima da li je to dovoljno(sigurno) ili moram da kupujem neke duze ili kako neko prica plivajuce sarafe? Bas me uznenadilo to sto relativno sve pase uz malo smirglanje, cak i sarafi za koje sam mislio da ce biti kratki hvataju relativno dosta.

Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj negde na otvorenom putu da ubrzavaš lagano do 100, ako ništa ne trese, onda nema potrebe za plivajućim šrafovima, u suštini mnogi to samo nabudže bez plivajućih i voze tako, mada čisto zbog svoje sigurnosti možeš da ih staviš..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek ti je sa srecom voznja, a ja se ne bih usudio da vozim tako..

4 koraka navoja, svaki po 1.25mm, znaci sraf je usao u glavcinu 5mm. Mislim da je to malo i da treba da se usrafi bar jos toliko tj 10mm!

A i osmirglana centralna rupa moze da ti prouzrokuje vibracije u voznji, to mora na strugu da se prosiri..

Sve u svemu nije zajebancija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da montiram tako nesto sebi, uzeo bih i duze i plivajuce srafove. Sto je sigurno, sigurno je...

Sudeci samo po ovim parametrima, to mi lici na neku VW/Audi/Skoda/Seat varijantu felni starije generacije (4x100, 57mm)?

Mada, ovako je cini mi se i na nekim verzijama BMW, Mini...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da će da češu. Što ne staviš najjeftiniju dimenziju za ceo C segment, a to je 195/65R15? Najmanje će glava da te boli.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ako su 94H onda nema problema (zezam se malo ;) , to ti je brzinski i tezinski indeks gume).

Pa kad stavis na papir, bok gume 195/65/15 je visok oko 12,67cm, a ove 205/65/15 13,32cm. Znaci razlika je 6,5mm, trebalo bi to da staje bez problema uzimajuci u obzir i sirinu.

Mada ce ta balonka smesno delovati na autu, plus imaj u vidu da tih 20,5 cm sirine gume ide na felnu od 6,5'' (tj. 16,5cm, ako je u pitanju fabricka Stilo celicara).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li na Brava mogu da idu 14-ice aluminjumske sa 185/65 koje imaju ET30, jer koliko vidim za njega je ET od 35 do 42? Pitam zato sto sam nasao vrhunske momo felne za Fiata, ali ima je ET30?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...