Jump to content
FAS Goran
Aca90idea

Fiat idea 1.3 MJet 70 - ulazi u safe mod

Recommended Posts

Pozdrav ljudi. Imam problem sa autom u pitanju je fiat idea 1.3 mjtd 70ks. Cistio sam usisnu granu i egr ventil, menjao protokomer i map senzor ali i dalje imam problem sa snagom motora dok ne upali turbinu. Slabo vuce i trom je do 2000rpm. Posle toga vuce normalno ali izbaci mi check engine lampicu i baci ga u safe mod na 3000 rpm ako potopim gas preko polovine hoda. Ugasim ga i upalim vrati se u normalu ali opet ako ga potopim opet ga baca u safe mod. Greska naravno stoji dok auto ne prenoci.

Ujutru se obrise.... sta moze vise da mu bude? Pomagajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijaagnostika kaze protokomer i map....mislim ima neke cetiri greske ali kaze majstor sto je samo uradio dijagnostiku da je do map senzora.... probao od drugara i protokomer i map ali nista narocito se ne desava. Najgore kad nemam para da oteram lepo u servis da vide sta se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/16/2020 at 10:10 PM, Aca90idea said:

...imam problem sa snagom motora dok ne upali turbinu. Slabo vuce i trom je do 2000rpm.

Nemaš problem.

Kako da ide kad kubikažu nema, a obrtaji ispod ovih nisu dovoljni da turbo ''nabije'' boost...pa, na osnovu čega onda da ide na tako malim obrtajima kad ni kubikaže nema, a ni boost-a u tim obrtajima nema?:D

 

On 5/16/2020 at 10:10 PM, Aca90idea said:

Posle toga vuce normalno ali izbaci mi check engine lampicu i baci ga u safe mod na 3000 rpm ako potopim gas preko polovine hoda.

Imaš problem.

Očitano je dijagnostikom, možeš probati sa komplet isključenim protokomerom da vidiš ima li promene. Ako je MAP, onda ili drugi polovni sa otpada gde možeš odmah da probaš i platiš onaj sa kojim auto radi ok, ili drugi novi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aca90idea u pravu je @neshaoct za ovo prvo što je napisao. Kod mene je sve ispravno na Puntu sa istim motorom ali kao i kod tebe tek od 1.800 počinje da vuče a od 2.000 krene lepo da povlači. Jednostavno takav je taj 1.3 mjet od 51kw moraš da se navikneš na to.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ima neki problem kao i ja,il je prljav ,zapusen egr il je puklo neko crevo,kod mene je jedno i drugo i zaato se desava da nema dovoljan pritisak i map senzor ga ocita da turbina nema dovoljan pritisak i momentalno ide auto u safe mode a povlaci dobro 1.3 tu nema greske,al kako imam problem,a majstor stalno u frci,tako da nije to to

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi drugar ima Lancia Musu 1.3mjtd isti motor isto sve ali njegov auto ideeee....nije kao benzinac ali kao zvrk. I ne moze niko da mi kaze da mora ovako da bude trom i da ima turbo rupu. Prebacio njegov protokomer i MAP i isto vuce kao i sa mojim senzorima. Probam njegov auto koji ide i moj auto koji vuce tek kad se upali turbina. Creva sva suva od turbine do usisa i interkulera. Ne dimi ne trosi ulje ne znam koji mu je vise. Presao sam 20 000km i sad sve cistio i egr i usisnu granu i kontrolisao sva creva i nista. Kad raskacim protokomer ne osecam razliku. Kad raskacim egr kad je vruc oseti se malo razlika ali samo preko 2000rpm..........

 

On 5/22/2020 at 10:47 PM, silenci said:

ma ima neki problem kao i ja,il je prljav ,zapusen egr il je puklo neko crevo,kod mene je jedno i drugo i zaato se desava da nema dovoljan pritisak i map senzor ga ocita da turbina nema dovoljan pritisak i momentalno ide auto u safe mode a povlaci dobro 1.3 tu nema greske,al kako imam problem,a majstor stalno u frci,tako da nije to to

Ja licno cistio egr koji je bio cist samo sto je zaglavio sam od sebe. Naravno sve razradjeno i vraceno. Proveravao par puta da nije ponovo zaglavio medjutim nije. Funkcionise ok. Evo posle 1000km skoro kontrolisao opet creva sva i ni jedno da je masno ili vlazno... da mene ljudi ne zeza over-boost ventil? I to crevce sam kontrolisao na njemu. Jedino sto nisam proveravao tu klapnicu.

Edited by Aca90idea

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam druze oterao auto kod majstora pa neka vidi sta je,neka resi,ne znam sta je,poludeo

a samo ne znam gde je njemu overbust ventil:huh:

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/20/2020 at 9:42 PM, neshaoct said:

Nemaš problem.

Kako da ide kad kubikažu nema, a obrtaji ispod ovih nisu dovoljni da turbo ''nabije'' boost...pa, na osnovu čega onda da ide na tako malim obrtajima kad ni kubikaže nema, a ni boost-a u tim obrtajima nema?:D

 

Imaš problem.

Očitano je dijagnostikom, možeš probati sa komplet isključenim protokomerom da vidiš ima li promene. Ako je MAP, onda ili drugi polovni sa otpada gde možeš odmah da probaš i platiš onaj sa kojim auto radi ok, ili drugi novi.

Druze moj probao sve i nikakve promene na bolje nema. Menjao i map i maf i nista. Jedino ako me instalacija ne zeza. Znam ja sta je turbo rupa ali ovo je rupetina.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije crevo za dotok goriva ili neki sklop od toga? Filteri vazduha? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/3/2020 at 10:27 PM, Aca90idea said:

Ljudi drugar ima Lancia Musu 1.3mjtd isti motor isto sve ali njegov auto ideeee....

Siguran si da je ista konjaža?

Iako je ''isti motor'', postoji 1.3 MJet sa 70 i 90 konja u Musi...da nije možda taj banalni previd rezultat toga koji auto bolje ide... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e i moja musava ideeee,mislim isla je,al sad 5 dana kod majstora,ima gusenje,valjda koronu dobila:D

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/5/2020 at 2:07 PM, neshaoct said:

Siguran si da je ista konjaža?

Iako je ''isti motor'', postoji 1.3 MJet sa 70 i 90 konja u Musi...da nije možda taj banalni previd rezultat toga koji auto bolje ide... :D 

Ma sve isto. Nema varijabilnu turbinu. 70ks oba auta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/19/2020 at 12:08 PM, Aca90idea said:

Ma sve isto. Nema varijabilnu turbinu. 70ks oba auta. 

Ljudi zaglavio mi rasteretni ventil na turbini.... jel moze da se razglavi nekako da se ne skida turbina jer su srafovi bukvalno izgoreli na izduvnoj grani i na turbini. 

 

Edited by Aca90idea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...