Jump to content
FAS Goran
Bokimaricu

Fiat Grande Punto/Evo - Blue&Me, USB port, proxy problemi

Recommended Posts

On 11/7/2023 at 3:24 PM, guli.nemanja said:

 

4. ja u tom meniju koji pokrecem na dugme pored dugmica za visinu svetala nemam nista oko blue&me.... 

 

 

I ne treba da imaš tu, nego u meniju na instrument tabli , kojem pristupaš preko dugmića na volanu. Tu povezuješ telefon na Blue&Me, podešavaš učitavanje foldera za muziku i slično.

Fleš obavezno u FAT32 format, MP3 najbolje do 192 kbps.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam na koje dugme misliš

Na volanu imam sledeće:

sa leve strane "mute", "windows" , plus i minus

sa desne strane imam : gore i dole, "src" i "slusalica"

na windows dugme nista ne vidim da se događa, možda slušalica pomaže? src verujem da menja samo radio/aux/cd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@guli.nemanja

Imas sve okaceno na forumu u sekciji sa uputstvima. Najbolje prvo procitaj:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Grande_Punto_Evo/100020319.pdf

 

Nista ne gubis ako probas da resetujes centralu BM (skidanjem konektora sa centrale ili kleme sa akumulatora na krace vreme).

ili opet kazem, najbolje pogledati dijagnostikom sta se desava. Ako BM centrala uopste postoji i ako je povezana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam pitanje koje se odnosi na Grande Punta Sport, 2007, 1.9mj, radi mi blue&me sve u fullu, poveze se telefon i kada pustim neku pesmu ili video, zvuk bude kao iz bunara, tako reci nikakav, zanima me funkcija dva usb prikljucka koja su smestena u kaseti kod suvozaca, da li mogu da kupim onaj bluetooth usb, pa da ga ukljucim tu i da pustam pesme preko njega, ako je neko imao slicnu ideju ili je upucen u vezi toga, molio bi da mi odgovori, veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Pozdrav, imam Punto Evo 2011 1.4 turbo 4 godine... Naime kad sam ga uzeo Blue & Me je radio perfektno ocitavao sve pesme i tako sigurno dve godine. Medjutim posle duzeg vremena desavalo mi se da ne ocita sve pesme i da zabaguje nekad neka pesma i da ostane taj izvodjac a ide druga pesma, ali u zadnjih par dana radi muzika i sve ali nece da ocita izvodjace tacnije da pise koja je pesme, ne znam u cemu je tacno problem. Jos od ranije da znam da su se ljudi neki zalili da im ne radi itd.. Gledao sam po internetu video sam da su neki to resavali updatom, ali sajt za Blue & Me je ugasen. Koristim istu flesku, ne znam da li moze da bude do nje. Ako neko zna sta je, molim neka napise. Hvala sportski pozdrav :D
Snimak: https://streamable.com/na0yjm

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da pustis flesku na kompu ili laptopu pa je vrati u auto. Mene je ranije zezala, nije htela da svira i to je pomagalo. Mada na kraju sam je obrisao i ponovo ucitao muziku i radi normalno vec mesec, dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

@Aleska

Iako fabrika navodi kao podrzan kapacitet i "broj vise" (16, do cini mi se max 32) - licno na svom autu, za Blue&Me nisam koristio fleske vece od 8 GB. Pogotovo jer sam uvek paralelno koristio i BT handsfree (a koji omogucava isti BM modul).

Takodje je npr. za update firmware ili jezika striktno navedeno da se koristi fleska sa manjim kapacitetom.

Dalje, mozes da pokusas da formatiras flesku, FAT32, pa da probas ponovo.

A ako ni to ili neka druga fleska ne pomogne - mozes da probas i jedan hard reset Blue&Me centrale. Mozes da raskacis ili samu centralu u kaseti ispred suvozaca (plavi konektor) ili da skines i vratis klemu sa akumulatora.

 

PS: Pozdrav i dobrodosao na FLCS forum. Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o BM problematici na Punticima. Slicne teme imas i za druge FCA modele, svodi se na isto.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...