Jump to content
FAS Goran
Bokimaricu

Grande Punto 1.3 MJet 66kw

Recommended Posts

Pozdrav, ujedno da se predstavim ,jer sam nov na forumu, a evo ga i puntać: 1.3 Mjet 66kw, 2006. god. 

 

Ima par sitnica koje treba da se rade, inače ide fino i troši ništa :)

 

 

 

 

 

 

IMG_20160730_195508.jpg

IMG_20160730_195521.jpg

IMG_20160730_200344.jpg

IMG_20160730_200442.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! Nisam se mnogo raspisao... prešao je 190.000 i treba kvačila da mu radim, guli malo u prvoj kad je zagrejan, mehaničar mi je rekao da je druk ležaj u pitanju. Kapiram da je bolje da zameni ceo set kvačila kad već rasklapa menjač?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to nista..Promenis normalno ceo set i posle si miran...Kada vec menjas set,zameni i ulje u menjacu.

Normalno uradis i servis,filteri ulje,promeni i kocionu tecnost(nije skupo,a ko zna kada je menjana) i nemoj da ga teras po dzombama ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima! Uradio sam mali servis čim sam ga uzeo pre neki dan, džombe izbegavam a treba i stabilizatore da radim samo čekam da uzmem nove gume jer su mi ove pri kraju a i 2004 su godište :blink:

 

inače treba da uradim onaj proxy alignment pošto trepće km sat i blue&me sistem uopšte ne reaguje, da li je neko radio možda to na Fiatu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je rutinska operacija za onoga što ima aparaturu. Dosta ljudi sa foruma ima sve šta je potrebno pa ako ti je netko u blizini ili dođi na skup.

Ja ti to mogu uraditi ali sam ti predaleko za takvu sitnicu.

Gume najhitnije menjaj!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plava munja ko moja!!!:D

Vidim da si stavio stopaljke sa eva. Jel si radio nesto na unutrasnosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam, uzeo sam ga takvog, neki pre mene se izložio i stavio sa evo-a stop svetla mada se meni dopadaju iako volim da sve bude stock manje više. 

 

Gume menjam podhitno, samo se dvoumim jer su mi mnogi savetovali da se ne cimam sa 2 seta već da uzmem one za sva godišnja doba, da će mi trajati 5 godina navodno. Ne znam šta mi je raditi. Usput, ove gume su 195 50 15, uzeo bih bar 60 ili 65 letnje i 65 zimske.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

185/65, vise od toga ne bi trebalo.

Po meni su gume za sva 4 god doba glupa, jer ako prelazis 10.000km godisnje, vec posle 2 god ces morati kupovati novi set, jer ce zimi biti ispod 4mm.

Ali tad ces imati sta? Dva seta za 4 god doba? Ili set za 4 god doba koji vozis leti i set zimskih?

I opet se svede da su leti bolje letnje nego te za 4 god doba, a zimi cez svakako kupiti zimske.

Po meni izdrzi sa ovim letnjim, ko ga sisa, kupis zimske, a sledece god letnje. Ako imas para kupi odmah letnje.

U dimenziji 15" su solidne gume reda velicine 200 eur set.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Bingodalton said:

185/65, vise od toga ne bi trebalo.

Po meni su gume za sva 4 god doba glupa, jer ako prelazis 10.000km godisnje, vec posle 2 god ces morati kupovati novi set, jer ce zimi biti ispod 4mm.

Ali tad ces imati sta? Dva seta za 4 god doba? Ili set za 4 god doba koji vozis leti i set zimskih?

I opet se svede da su leti bolje letnje nego te za 4 god doba, a zimi cez svakako kupiti zimske.

Po meni izdrzi sa ovim letnjim, ko ga sisa, kupis zimske, a sledece god letnje. Ako imas para kupi odmah letnje.

U dimenziji 15" su solidne gume reda velicine 200 eur set.

Hvala na savetu, odlučio sam se za letnje 185 65 to mi je danas i mehaničar rekao. 

 

Nažalost, moraću da menjam i lanac jer je počeo da škripi... veselo je počelo :unsure:

 

samo i dalje ne znam da li kad vec otvara motor da radim onda ceo veliki servis ili samo lanac da promenim...

 

 

Edited by Bokimaricu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako na tome ostane dobro je!

Sada bi trebao duže vreme biti miran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide mnogo bolje sad, lepše se čuje motor a kvačila da ne pričam... druga dimenzija, ide ko podmazan. Kaže mi majstor da je lanac bio pogrešno nazupčen, 3 stepena ispod (šta god to značilo), sad ću da ga ganjam ovih dana da vidim ima li neke razlike u performansama. 

 

Takođe je promenio i 2 grejača, ali i dalje prijavljuje grešku na tabli, kaže da je verovatno do releja, da li je možda neko imao iskustva sa time?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sho nisi slikao ratkapnu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par svežijih fotki, pre neki dan sam popravio brave na zadnjim vratima tako da mi je još ostalo samo da rešim plastiku ventilacije iznad volana koja se standardno odvalila i trucka na svakoj neravnini. Ima li nekih predloga za taj problem? Probao sam super lepak i slične varijante, drži par sati i popusti...

IMG_20170212_000036.jpg

IMG_20170217_153424.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili nova plastika (skuplja ali, po meni, bolja varijanta) ili lepak za sofersajbnu (samo je tu problem ako naknadno mora da se skida ta plastika, da li ce morati da se lomi)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...