Jump to content
FAS Goran
snebojsa

Fiat Punto mk.2 - skidanje, vađenje enterijera (sedišta, tepiha)

Recommended Posts

Bio sam kod limara, mora pod da se radi, ima na par mesta trulo, deo leve sajtne kod zadnjeg tocka, itd. Uglavnom, moram da mu ostavim auto na 2-3 dana i hocu da sve pripremim i izvadim sedista i tepih. Za sedista mi je uglavnom jasno, odvrnu se srafovi koji drze sine i izvuku se prednja sedista, zadnje verovatno nesto slicno, samo bez sina. Zanima me za tepih, da li je neko vadio i da li ima nesto na sta bih trebao da obratim paznju? Treba da se skine ona plastika kod menjaca, centralna konzola, plastike kod pragova... Cini mi se da je ispod zadnje klupe tepih zalepljen, da li se tu lako skida? Cisto me zanima da li je neko imao iskustva sa vadjenjem tepiha. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nikakav problem izvaditi. Skineš prednja sjedala, konzolu i onu plastiku kod ručne(  imaš jedan šaraf ispod pepeljare zadnje) zatim zadnju klupu( imaš dva šarafa ako je jednodjelna) ispod nosača  ide tepih i obavezno skinuti plastike na pragovima. Ako imaš klimu trebaće možda isjeći malo tepih oko one plastike gdje izlazi cijev od klime van kod suvozačevih nogu.

 

zza698.thumb.jpg.ec920e5fb38d1b86014ec14 zza699.thumb.jpg.6fcb62149984e951ec12003

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ima klimu, i sa 5-oro vrata je, ali to valjda nista ne menja. Ok, znaci ne bi trabalo da bude problem, za par sati bi sve trebalo da je napolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš zračne jastuke u sjedalima prvo odspoji kleme alumulatora inače ti bude ostala greška na airbagu kad iskopčaš sjedala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako zelis da se sve odradi kako treba - trajace 1-2 nedelje a ne 2-3 dana. ;-)

Jer kad krenete da cerupate, nadje se jos nekolioo mesta koja su za sanaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam airbag, kad sam nesto cackao i provlacio neke kablove pre mesec dana, upalila se lampica. Imam USB KKL VAG-COM 409.1 sa prekidacem pa sam izbrisao gresku. Svakako cemo skinuti klemu, to uvek radim kad se nesto vari na autu.

 

Pretpostavljam da cemo naci jos ponesto kad se raskupusa, sta da radim, kako je tako je, uglavnom sve ce se uraditi kako treba, kad je vec sve rastureno.

Uglavnom, sajtne su dobre sem kraja leve sajtne kod zadnjeg tocka, tu mora da se isece jedno 20-30 cm i da se napravi novo. Ima neki gumeni cep tu iznad koga nema kod mene, sa druge strane je tu, pretpostavljam da je tuda ulazila voda i prljavstina koju nabacuje tocak dok se okrece. Na podu ima na 4-5 mesta trulo, precnika po nekoliko cm (u proseku 4-5). Ima trulo i na onom delu kod zadnje klupe koji je pod 90 stepeni, bas na tom cosku. Greda je dobra. Ima i na nekoliko mesta povrsinske rdje koja se resava antirostom. Jedna stvar mi nije jasna, da li je tu obican ili pocinkovani lim, zaboravio sam da pitam majstora, da li se to uopse vidi koji je lim?

 

Sve to da sredi (bar ovo sto smo videli do sada), da kompletno zastiti pod i sajtne spolja i iznutra, i da prefarba sajtne u originalnu boju (belu), cena je 150 eura, zajedno sa materijalom. Mislim da je to ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je uspesno izvadjeno i auto je vec na sanaciji, jedno sat ipo posla. Morao sam da secnem malo tepih kod cevi za klimu i rucicu za otvaranje haube treba skinuti jer je usrafljena preko tepiha, ostalo ide lako. Tepih sam oprao kompresorom, jedno 20 min je izlazila prljavstina, posle pola sata je bio kao nov :) Pre 4 meseca je auto bio na dubinskom pranju ali izgleda da ipak tako ne moze da se opere bas dobro, jedino kompresor radi posao. Videcemo posle kako ce proci vracanje tepiha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da je sve proslo odlicno, auto je bio gotov posle 4 dana, sve uradjeno odlicno, pod i sajtne kompletno sredjeni i zasticeni, sanirana jos neka sitna ostecenja na vratima i krovu, prefarbano na fleku i ispolirano, sajtne takodje prefarbane celom duzinom do visine vrata i ispoliran prelaz boje. Tepih i sedista vraceni za oko sat vremena, bez ikakvih problema.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...