Jump to content
FAS Goran
Sinnerman

DIY Mount

Recommended Posts

Diy Mount ili inspirisan nasim recima za software i hardware bi mogao da ga nazovem "viseuredjajni zaklik" ili mozda malo modernije, "Zapič" jer je dovoljno samo da se zapicne i stajace savrseno.. :)

Do sada sam isprobao 4-5 razlicitih drzaca i pretrazio sam ceo internet, i mislim da ni jedan nije toliko jednostavan za upotrebu, stabilan i univerzalan kao ovaj sto sam napravio...

Ukratko, kupio sam radio blendu za 500L-a (40.452.1), probusio 4 rupe na kutiji blende i uz pomoc "juvidur" plastike pricvrstio sa druge strane navrtke m4. Isekao ubodnom testerom klirit, nasrafio na kutiju, i preko klirita nalepio 3M Dual Lock...

 

Navrtke m4 za pricvrscivanje klirita su ubacene u Juvidur, termo-obradivu plastiku..

Juvidur_1.jpg Juvidur_2.jpg Juvidur_3.jpg

 

Nemam sliku L lima koji sam kasnije ubacio da ide niz plastiku pa iza srafova, tako da srafovi zategnu i lim a ne samo plastiku kutije

Kutija_1.jpg Kutija_2.jpg

 

Plasticna kutija je zalepljena sa topljivim lepkom za ram.  Radio i kutija su zajedno povezani sa aliminijumskim limom 1mm. Mozda odgovara neki univerzalni drzac ali ja nisam uspeo da nadjem pa sam pravio. Aluminijum se odlicno sece sa ubodnom testerom.

Double_Din_Universal_Bracket.jpg Double_Din_Bracket.jpg

 

Plasticna ploca na koju sam nalepio "3M Dual Lock" je privremeno kao test isecena od nekog starog izgrebanog klirita koji sam nashmirglao vodenom smirglom da bi sakrio izgrebotine... Prva ideja je bila da tu postavim aluminijum ali ipak mislim da je ovo bolje resenje, samo cu morati trake da rasporedim tako da mogu da stavim i tablet i telefon zajedno na drzac.

Diy_Mount_1_2.jpg

 

3M Dual Lock je cicak traka koja se koristi umesto srafljenja. Specifikacija kaze do 1000 otvaranja i zatvaranja sto je i bio razlog da klirit ploca moze lako da se skine i zameni a telefon i tablet su dobili svako svoju (hard) futrolu... Ova traka na tabletu je malo ofucana, nalepljena je pre 5 meseci ali jos uvek radi savrseno. Mada realno i ne koristi se mnogo, tablet samo kad mi zatreba navigacija a telefon ako nemam muziku na flash-u...

 

Klik... Tek kada sam zavrsio shvatio sam tablet moze da se montira i kontra pa mi ostane kutija za telefon :)

 

Tablet naravno moze da se poveze preko BT-a ili direktno preko kabla...

Diy_Mount_2.jpg

 

Telefon je br.1 za muziku jer ima 64GB memorije i muzika se sinhronizuje sa foldera na kompu...

Diy_Mount_4.jpg Diy_Mount_3.jpg Diy_Mount_5.jpg

 

Root-ovan tablet, volume tastere koristim za brightness. Hteo sam da sve ide automatski i nisam jos smislio kako sve to da izvedem pa sam privremeno napravio mrezu u autu, kineski nano ruter (+NAS ili moze da bude 3G modem ako...) se nalazi u gepeku i kada startujem auto tablet se nakaci na mrezu i startuje GPS i otvara iGO a telefon ukljcuje BT, trazi HU i pojacava BT Volume do koske...

 

Ovo sam sve zavrsio pre 2-3 meseca i za sada sam zadovoljan koliko je sve funkcionalno jos samo nedostaje nekoliko detalja... Sledeca veca promena je da u dno kutije ubacim konektor za auto upaljac na koji ce da ide usb punjac, hteo sam i da kombinujem nesto sa LM78S05 sa masivnim hladnjacima ali testovi su pokazali da bih u tom slucaju mozda zapalio auto :) ako budem jos razmisljao u tom smeru ipak je mozda najbolje resenje "buck converter" sa alija... Naravno sve bih kacio na presecenu instalaciju od muzike, znaci bez prekidanja fabrickih kablova... Qi bezicni punjac bi ovde dobro dosao, mozda neki ultra tanak sa 3M Dual lock sa obe strane pa se samo klikne...

Ocekujem pametne ideje i savete.... Ako nekoga nesto interesuje, neka pita slobodno...

Edited by Ivan
Prebaceno i editovano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala... Korus.rs, iscimao lika da iscima lika da mi izvuce iz veleprodaje... Na netu sam nasao i enroll.rs, mislim da oni imaju maloprodaju ali tamo je cena 1500rsd za neko iseckano pakovanje ili ukupno 6000rsd/1m. Kod kineza je oko 2000rsd/2m, ne vidim ni najmanju razliku u kvalitetu naspram ove kupljene u Srbiji, crne je boje i po specifikaciji na 3m sajtu kao ima malo slbaiji lepak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bude od koristi - dosta 3M proizvoda koji se teze nalaze po prodavnicama sam nalazio u YCA (Yugoslavia Commerce Auto), Antifasisticke borbe 33 (kod Novakovog kafica): http://www.yca.co.rs/

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam novi tablet, najbolji na svetu ali mi je promakla cinjenica da je i najtanji na svetu... Naravno da moj univerzalni drzac za tablet koji odgovara za bilo koji tablet na svetu nije mogu da se upotrebi na prvom sledecem tabletu koji sam kupio... :rant: 

Iz straha da ne polomim najlepsi tablet na svetu usledila je brza improvizacija... Lepo je sve ispalo i svidja mi se deo sa srafovima ali mislim da je ipak malo prebudzeno za 500L-a, vise odgovara nekom terencu Ruske proizvodnje...

Sav aluminijum je neki krsh od 1.5mm, sve sto izgleda tanje od toga je zato sto sam morao kao budaletina da smirglam ne bi li dobio "diy brushed aluminium" finis. prvo sam isao sa smirglom granulacije 80, pa posle toga na 180 i na kraju sundjer za posudje... Tepih je neki stari etison/tepison cudo, debljine 1.5-2mm, zalepljen sa univerzalnim "Bison" lepkom...

ko neko ima ideju kako za nesto sto lepse izgleda u L-u neka kuca...

 

zza2960.jpgzza2961.jpgzza2962.jpg

zza2963.jpgzza2964.jpgzza2965.jpg

zza2966.jpgzza2967.jpgzza2968.jpgzza2969.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da uzmes  fabricku navigaciju?

Tablet lepo prodas i doplatis koliko treba i nema nikakvog majstorisanja, sto u principu podrzavam kada ne postoji fabricka varijanta ali ovako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa skapirao sam da ga retko koristis...

Onda imas dve opcije:

1. kupis fabricku navigaciju, sto je po meni najelegantnije resenje

2. napravis drzac od klirita, kao sto si napravio ovaj od aluminijuma, samo da ceo bude providan, mozes cak i da ga narucis od jedne firme posle ade ciganlije,

oni svasta nesto prave, ja sam od njih uzeo drzac za 3D naocare za tv, po mojim specifikacijama i dizajnu...ovako nesto, naravno da tablet pasuje:

 

IMAG1445.jpg

 

Lepo bi cucnulo, elegantno resenje skroz, providno, ne "pritiska" dizajn komandne table...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam kupio fabricku navigaciju znaci nemam instaliran drzac na ventilaciji... Ako hocu sada da je ugradim, moze nema problema ali od Fiat-a dobijam vakum drzac i TomTom za 400-500eura, znaci opet bezveze... A isto i fabricka kada se instalira na ventilaciju stoji dosta dalje od tableta i nije zgodna za kliktanje, tako da je ipak ovo najbolje resenje...

Tablet u autu koristim kao ekran za rikverc kamera, kao muzicki player, navigaciju, za telefoniranje, skajpovanje, gledanje filmova (kada cekam u redu na granici ili kada cekam negde nekoga)... Slozices se obicna navigacija to ne moze...

Najverovatnije ce i da padne nesto od klirita, nego nisam stigao nista da smislim, treba mi drzac za sutra (krecem na kraci put) a juce sam imao malo vremena pa sam se zanimao... Koliko te je kostalo ovo zadovoljstvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto sam okacio je samo primer da moze da se uradi bilo koji oblik...

A drzac naocara izgleda ovako, kostao je 1000 din...

 

IMAG1446.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je "Digital Car" aplikacija za tablet, ima u sebi ugradjen i player... Dodao sam Fiat logo (već je bio jedan ali mi je ovaj lepsi...) I wallpaper...

Sent from my SGP621 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Sinnerman said:

To je "Digital Car" aplikacija za tablet, ima u sebi ugradjen i player... Dodao sam Fiat logo (već je bio jedan ali mi je ovaj lepsi...) I wallpaper...

Sent from my SGP621 using Tapatalk
 

 

Nasao sam ali ne radi na tabletima trenutno, znaci neki update je oborio izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi odlicno na tabletima, "Digital Car - Front end for Android tablet by CdRsKuLL"  aplikacija je praveljena za tablet racunare!! Probao sam na A7-40 i SGP621, podrzava sve (njihove) verzije Androida, jedino na Z3 sa novijim Androidom ne rade sve funkcije aplikacije...  Na zalost ne postoji update:  "Updated 10 October 2014", ali i pored toga radi i izgleda solidno... Probaj da skines sa telefona pa onda da prebacis na tablet-e, meni je to uspelo sa mnogo mnogo aplikacija koje "nisu" kompatabilne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...