Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
The Punisher

“MojAuto Sedi i Vozi” kredit

Recommended Posts

Imaju skoro svi sa 0% kamate, ali uvoznici kažu da to ne znači da kamate stvarno nema, odnosno da su se Banke odrekle kamate, nego da je taj teret ''prevaljen'' na uvoznike tako što su korigovali cene smanjujući dodatno njihovu zaradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa 0% znaci da je kamata vec uracunata u kredit, dakle, nekih 700-900e kamate je vec u iznosu kredita i nije prevaljena na ledja auto kuca nego krajnjih korisnika. Nisi valjda mislio da ce auto kuce da budu fine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa 0% znaci da je kamata vec uracunata u kredit, dakle, nekih 700-900e kamate je vec u iznosu kredita i nije prevaljena na ledja auto kuca nego krajnjih korisnika. Nisi valjda mislio da ce auto kuce da budu fine :)

0% kamate je marketing. Kosta oko 1100 evra za iznos do 10.000 vera i banke nisu spremne da se odreknu zarade sto znaci da uvoznik ili diler taj trosak preuzimaju na sebe. Kod vecine auto kuca koje nude taj vid marketinga postoji popust ako se 0% kamate ne uzima, popust otprilike iznosi koliko i trosak finansiranja. Prakticno nema nikakvih pogodnosti.

 

Medjutim, kod nekih uvoznika koji ne prodaju automobile vec to rade njihovi dileri 0% kamate je realna pogodnost za kupca jer npr, proizvodjac da uvozniku 100.000 evra za marketing, a onda uvoznik ta sredstva rasporedjuje na nacin na koji je u tom trenutku za njih najbolje (npr finansira kamatu). Diler nema mogucnosti da odobri popust u visini troska za beskamatni kredit jer taj trosak i ne placa, vec ga placa proizvodjac preko uvoznika.

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naše tržište automobila se održava na aparatima za disanje i sad će u takvom momentu neko, proizvodjači kao što kažeš, dati uvoznicima podsticaj od 100 000e da bi finansirali takvo tržište gde je prodaja zanemariva, pa gde to ima. Meni se čini da će uvoznici i prodavci gubitke na prodaji kompenzovati sa većim cenama rezervnih delova i servisa vozila u garantnom roku kako bi uopšte preživeli.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam ga obrazlozio, a kolega prepisao clanak sa vrelih guma  :D

 

Plus sto znam gde se dobija popust u iznosu subvencije kamate, a gde se ne dobija iz razloga koji sam napisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamata je svugde uračunata - tamo gde piše "0 % kamate", kamata je proačunata kroz nešto višu cenu vozila (nije 3000 nego 3500e).

 

Juče su u emisiji "Da, možda ne" predstavnici auto-dilera potvrdili sledeće - jebe nam se za potrošače, nama je bitno da prodamo što više vozila

 

Izvinjavam se na mom rečniku, ali mislim da je to naša realnost.  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...