Jump to content
FAS Goran
milan81

Fiat Punto mk.1 Cult & Fiat Marea 1.6 weekend

Recommended Posts

Desilo mi se,dok smo bili na odmoru da sam zaboravio sto su mi kljucevi u dzepu i udjem u vodu,setim se posle 5min,i kad ih izvadi napuni se daljinski,rasturio sam ga,ocistio,osusio i nista,tek je sada proradio posle 6 dana,sa starom baterijom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava se, nisi prvi :D Nama od 607-ice tako kljuc bio na kupanju i odmah je radio. A niti znali vlasnika od kola niti imali duplikat.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kljuc nije problem,posto sam menjao bravu pa mi je original za kod ispod volana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas vozim po gradu zenu i klince i odjednom poce para da izlazi iz instrument table,reko sta je sada,sta se upali?Ja u papucama i sve mi izgore nogu.prso jbni hladnjak za grejanje,saceka ga 10tak min,dopuni vodu i dovezo do kuce pa sta mu bog da.Zovem drugara,da pitam za nov-polovan,kazem mu sta je bolje da uzmem,on kaze nezna sta je gore,nov 20e,polovan10e,sad sam premostio creva dok ne resim hladnjak pa se nadam samo da nije pregrejao za tih 5-6 km,videcemo veceras ili sutra kad ga testiram!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sada je on najmanji problem,evo da sada sam se jebavao i dize temp,ozracivao ga i na isparivac,na usis gde je klapna i hladnjak,i nista opet dize i naduvava creva i nece da ukljuci ventilator.Sutra cu skinuti termostat da vidim kako se ponasa,ako opet dize otiso je dihtung,nema sta trece!Dobro je sto se ovo nije desilo dok sam bio na odmoru,ko zna sta bi bilo,ovako tu je u dvoristu-resice se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja to kazem,ali sta je tu je!Ipak mislim da je dihtung jer jos u povratku iz Grcke mi je dizao temp par puta!Stanem vidim nece ventilator da se pali,pustim klimu,tada ukljuci,padne temperatura i dok vozim normalno se ponasa,e kad smo stajali na granici,vise od pola sata u mestu verovatno se tada nesto iskundacilo,ko zna?!


Hvala Buco,ima ko ce to da opravlja,majstore ne menjam jos od prvog auta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je problem u pregrevanju,sad se rastura,nosim glavu kod Bogavca na obradu,ujedno cu zameniti gumice i oslajfovati ventile da mu ne mislim neko vreme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Picture_1418.jpg?noCache=1440154210   Picture_1419.jpg?noCache=1440154210  Picture_1420.jpg?noCache=1440154210  Picture_1421.jpg?noCache=1440154210    Sad je glava kao nova,zamenjene gumice,sredjeni ventili,uzeo sam i svecice posto su stare raznovrsne,ima ih i sa 1 i sa 2 pipka a vec su ko zna kad menjane,pa kad se radi nek bude kako treba da mu ne mislim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sve sklopljeno i posle probne voznje opet problemi,opet dize temperaturu a ventilator nece da se ukljuci,uzrok relej,cim se mrdne radi,danas ga odvezem kod elektricara,sve je razbucao instalaciju koja je je vec bila budzena i umrsena,zice popucale,neke probile,nosaci releja rasklimani i sve povezano na jedan veliki 6 to polni relej koji je gubio kontakt i zbog njega se desilo pregrevanje!Sve je zamenjeno,stavljeni bozuri na instalaciji,zamenjena osiguracka mesta i kucista releja,i sada sve sljaka kako treba!Samo mi ostalo da se zameni instalacija do pumpe za gorivo posto su i tu zice probile pa ne dobija struju i naravno ne radi od pre par dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam zamenio termostat,tj iz kucista sam izbio termostat da ne bude ponovo doslo do problema sa pregrevanjem,danas odosmo za Soko banju,temperatura na pola,odjednom skala pada pa skace u crveno,opet pada na pola pa opet u crveno,dovucem se do Aleksinca,isparivac umrzo,iz hladnjaka neki cudni zvuci ko da ima bubnjari unutra,sacekam,dosipam vodu ozracim ga ponovo,ajd na autoput i na 10km od Nais naplatne rampe sam morao da stanem,dimi sve zivo,voda izlazi,isparivac opet zaledjen!Tu sam cekao pola sata,jedva ga upali na gurku i nekako stigo do Naisa,tu me zet odslepa do kuce,,,jbm mu vise mi d...ci,i sutra se mislim sta da mu radim,da je prodam pa nek se neko jbva sa tim,da je popravljam ili da je rasturam,pa u delove!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tebi nije zveknula pumpa za vodu? Mozda radi polovicno ili imas negde neki cep. Zato ti temperatura varira, dize pritisak dok ne provali cep pa ga naglo ohladi pa se zacepi. Pa u krug...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti ne zeza nesto hladnjak? Da probas da ga isperes?

Mozda ima neko djubre negde pa se ispreci

Kakav cep na boci ima ona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima cep-zatvarac na hladnjaku,on mi bio sumnjiv i njega sam zamenio,ma imam drugi hladnjak,najmanji je problem da se on zameni,samo sto mislim da je opet otiso dihtung,jbga dzabe sam bacio 100e na tu istu opravku,a sada ponovo da se natezem s tim nesto mi se ne radi,kad na nesto izgubis volju dzaba sve!Verovatno ce da ide na oglas u ovakvom stanju videcu danas!


Mada nisam siguran za pumpu,kad je radjen veliki servis,cuo se lager na alternatoru,njega sam zamenio,pumpa se nije cula!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E posle duzeg vremena Marea je delimicno resena,pali radi,ali sada plin curi na isparivacu,otisle su membrane i dok radi pusta i vodu i gas na sve sastave...To je siguran sam uzrok drugog pregrevanja koje je shebalo motor.Danas je odslepan kod plinadzije,kaze mi da menjamo membrane,ma brate stavi nov isparivac,35e,instalacija sa prekidacem 1500din zato sto sam primetio da nece da prebaci na benzin,skinem prekidac a ono nagorela jedna zica i verovatno zbog toga nece da prebaci na benzin,kad sam ovoliko ulozio bar i ovo sve novo da mu ne mislim vise!Nadam se da ce se resiti problem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...