Jump to content
FAS Goran
milan81

Fiat Punto mk.1 Cult & Fiat Marea 1.6 weekend

Recommended Posts

Ma sta znam sta me zeznulo?Sto u Nisavu,kad mi je Morava blize,da sam hteo da se otarasim od nje,mogao sam skoro kad sam je prodavao ceo jedan dan,i posle 4-5 poziva potencijalnih kupaca koji kupuju za dedu,cicu,oca,sestru,ja odustanem od prodaje i resim da je popravljam.Marea ko Marea sasvim solidan i udoban auto,ali kakav vam se padne tako ce i da sluzi,meni stigla ona tamnija strana! :laughing: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta te briga...bar nisi ulagao u saniranje korozije....

Nego - kontam da ti je taj isparivač doneo sve te glavobolje.

Isti problem smo imali pre 10 godina na Opel Rekordu....motor super, odlično ide, drift gde hoćeš. Pa smo ubacili plin....i isto - pregrevanje, prso hladnjak, prsla glava....šou...pa su 2007 uveli ateste, pa smo onda morali da uradimo taj plin kako treba (krszen uredjaj kostao 500e, a mi platili 250...da bi nas na kraju kostao 600).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa isparivac je ko zna iz koje godine,2006 valjda!Dotrajao-mislim membrane-ventili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

On se servisira-menjaju se membrane,za to mi trazio 20tak e da sredi!Nisam hteo da sredjujem nesto sto je trpelo 200c nego sam stavio novo-neotpakovano!Pa plastike oko zupcastog kaisa znas kakve su bile,sve se slevala plastika na dole,cudo mi zupcasti nije puko,sve je to zamenjeno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok za1,2 ali 1,6 bez plina se ne vozi po gradu,srce 10 l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad sam je dovezo od plinadzije,utisci pozitivni,zamenio isparivac,prekidac,i relej za pumpu koji je stajao unutar table gde je osiguracka kutija,sada radi na benzin i plin,samo na benzin ne radi kako treba,mozda je riknula neka dizna,videcemo ovih dana,zamenjeni hladnjak vode i mali hladnjak,mali je puko a veliki ko zna u kakvom je stanju pa je zamenjen....I tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen i zamajac prilikom sklapanja,zupci pojedeni sa obe strane,verovatno su ga nekad okretali,ulje u menjacu,servo ulje,bila su crna ko djavo,razna creva koja su dotrajala,sada da skidam usisnu granu da vidim zasto lose radi na benzin,jbga,vec se 2-3 puta rasturalo a instalacija na diznama je kruta,vec sam je jednom menjao,malo se jace napne ili ne stavi gde treba i odmah puca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koja restauracija,samo menjam sto je shebano!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam menjao termostat,sipao antifriz i trazio uzrok zasto ponovo mrzne isparivac,i vidim donje crevo za vodu od isparivaca stavljeno na termostat,svo savijeno i kontam da ima jos 5-6cm lufta,a na klapni za gas gornje crevo ide u metalnu cev koja izlazi iz vodene pumpe takodje ima par cm viska,zamenim im mesta i auto konacno poce da radi kako treba,jbga rasturano je 2-3 puta i u zurbi je stavljeno gde ne treba i naravno da voda ne moze da dodje do isparivaca pa odmah mrzne..Danas je malo vise vozena u gradskim uslovima i sve sljaka kako treba...spremna je za zimuuuu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha konacno. To je pisano pravilo, cim te nesto mnogo zeza i ne mozes da ga resis obavezno bude neka sitnica i glupost

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nekad i propust majstora!Ovaj motor ima lom zica i creva i mora da se pogubis!Ja kad nesto rasturam obavezno slikam da kasnije nemam problem pri vracanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marea se jos uvek kotrlja.Danas produzena registracija,20700din...u Dunavu,nego sad se setili da traze stari karton za atest gasa,sreca pa sam ga cuvao inace bi morao da idem na Masinski da vadim potvrdu koja je oko 10e!Bem li ga sta ce jos da izmisle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas do Paracina i po onoj najvecoj kisi kod Aleksinca rikne mi mehanizam brisaca,koja smeska vise sa ova kola!Idu na gore i nece da se vrate,bio sa zetom pa ih vezasmo i povlacismo nadole povremeno na svaki kilometar narednih 50km,nadjem ceo mehanizam u Paracinu i odmah smo zamenili,u povratku da ih nisam resio sigurno bi zesce zakasali na auto putu jer kisa lila kao luda,verovatno bi cekali na pumpi ili negde vec,ovako dobro smo prosli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuti, sta da si seo da cekas, pa jednu , pa drugu, trecu..nebi jos ni doso iz Paracina ako je kisa stala odavno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma odavno sam prestao da se nerviram,kad se pokvari sve moze da se popravi..Idemo dalje:)

 

Just now, milan81 said:

Ma odavno sam prestao da se nerviram,kad se pokvari,sve moze da se popravi..Idemo dalje:)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kad je kod mene primetio sam par stvari na donjem delu limarije koje su se trebale srediti,u nedelju razbucam enterijer i oteram kod limara na sredjivanje,danas sam se ceo dan zezao sa zastitom unutrasnjeg i spoljasnjeg patosa,pragova,rubova...Produzio sam joj rok trajanja jos mnogo godina,uzeo sam danas drugi tepih jer je ovaj zavrsio svoje,sutra pranje i pakovanje...Takodje sam povadio svu izolaciju i stavljam drugu,verovatno od Pezoa 206 jer je dosta debela i kvalitetnija od Fiatove sto je bila unutra....                                     

 

20160330 144618  20160330 144624  20160330 144630  20160330 144653  

 

20160330 193813  20160330 193822  20160330 193828  20160330 193951  20160330 193957

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...