Jump to content
FAS Goran
cileee

Da li je zabranjeno u kolima imati palicu i slična sredstva za odbranu?

Recommended Posts

Tfu tfu, da ne ureknem, nisam imao nekih problema, naročito sa policijom. Za poslednjih recimo 14 godina od kada sam se vratio iz Rusije sa faksa, zaustavili su me 5-6 puta. Od toga dve kazne, jedna za brzinu i jedna za punu liniju. Ja sve fino, dobar dan itd. Par puta noću rutinska kontrola, sve je bilo ok. Naravno da ne pijem dok vozim, niti filozofiram, a možda sam uvek naleteo na normalne žandare.

E sada nisam pametan, ja mislim da je ipak bolje da ne nosim neko oružje, jer koji će mi ako ga ne upotrebim, i treba da robijam za budalu, jer stvarno ne znam kako čovek može u zajebanoj situaciji da se kontroliše da ne prekorači jebenu "nužnu odbranu". Ne mogu da merim da li ću da ga puknem po sred glave ili malo levo, pa da ga manje oštetim.

Video sam kako se proveo jedan kamiondžija, vozio je neku Scaniju, i zakačio se sa drugim kamiondžijom u FAP-u. Radnja se dešava kod autobuske stanice u Karađorđevoj. Ovaj iz Scanije se napravio pametan, pa je otišao u kamion i uzeo pajser, i krenuo na ovoga iz FAP-a, ali mu je majstor FAP-ovac oteo pajser i prebrojao mu sve koske.

 

Znaci ne kaci se vozacima kamiona koji imaju mehanicki volan... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai de me nađe, imao sam u vojci jednog drvoseču, sirova i prirodna snaga, a još je dečko bio visok jedno 195. Ono u životu nisam video, nije nešto nabildovan, nego čisto od fizikalije. Jednom je jednog lika koji je maltretirao nekog sitnog uhvatio za nogu jednom rukom i držao ga iznad stepeništa da visi :D, u kasarni u Somboru. Inače otišao je u vojsku da odloži ćorku je je premlatio šumara i sravnio ga sa zemljom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ke cista lutrija, ja se ne kacim :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čile grešiš mnogo. Gledaj prvo glavu i auto da sačuvaš, a ne da isteraš ko je u pravu. 
Danas idem ~90 i šleper sa parkinga izlazi u moju traku. Prvo sam krenuo da kočim pa tek onda na 40km/h mu svirnuo jer mi džabe što sam u pravu ako mu uletim među točkove.

Šta će čovek, verovatno mu dosadilo da čeka, izvini se fino i nastavi dalje. Čak mi je posle i upalio migavac kada je bilo slobodno da ga obiđem.

 

I šta bih ja sada dobio da sam ga udario? Verovatno ~2000e za auto i gipsanu kragnu oko vrata u najboljem slučaju :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore tu si u pravu, procenim kada znam da mogu, kada vozim Uliza stvarno sam maksimalno oprezan, pazim i za sebe i za drugog, a kada vozim neki krs iskreno kada znam da sam u pravi a da je bezbedno uvek se guram :) ali u ppslednje vreme vozim samo Uliza tako da sam se odvikao, ako mi ne pregori sirena do kraja godine nisam nista uradio :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta se desava, mali nisam, ruke imam, pa dokle mogu branicu svoje stavove ;)

Ne znam kako je u zatvoru, ali slobodu postujem i volim sto mogu da zivim na slobodi i bez straha da li sam mogao da ubijem nekoga ;)

Desilo se jednom da smo isli na utakmicu, na ulaz u grad zaustave nas panduri i medju nama su bili prijatelji nasih protivnika sa jednim autom ... sve redom pretresaju i izbacuju opasne predmete, flase, sipke, alati se guraju u gepek, a iz njihovog auta pandur vadi noz veci nego onaj sto Rambo koristi :)

Vozac rece da je caletov auto i da je i noz njegov ... naravno panduri su to uzeli, ali iskreno sam se zapitao sta je sledece kad izadjes ispred nekog slicnog sa tim ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna....kazem ne dao bog nikome da se tako nesto desi. Ne volim i ne kacim se prvi, ali ako neko krene naravno da cu se braniti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli,ja sam odavno shvatio da necu da me bole ruke i noge,zato koristim mog Mirka kada se mora. Inace ranije sam tukao vise nogama nego rukama.

Ova prica je otisla predaleko,ali opet,mislim da svako od nas treba da ima nesto cime bi se odbranio,jer druga strana uvek ima to nesto...nepisano pravilo,ali tako je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da me ruke bole zbig budale, svako ima razlicita misljenja...sve shvatam i opravdavam, evo moj cale i ja, ja npr. nosim to a on kad god ide negde izbaci iz kola...tako da svako ima misljenje :) podrzavam da treba svako to da ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da ti kazem beli, razumem te :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno ne vodi nigde,ali raznih budala ima i covek jednostavno mora da se brani.

Evo jos jedna situacija.

Pre dve godine surak i ja vracamo se iz Lazarevca,u sred bela dana nas na magistrali isece jedan auto,njih cetvoro unutra,idu iz kafane,surak svirne,kad oni smekeri staju na sred puta i izlecu iz kola. Ja brze bolje mog Mirka u ruke i izleci,surak isto i odbranismo se. A da kojim slucajem nije bila palica,mozda bi dobili batine,mozda ne bi,nikada necemo saznati. Ja nikada prvi ne pocinjem kavgu,niti ovako niti u swobracaju,ali nikako ne dam na sebe,i uvek cu iskoristiti sve raspolozivo da odbranim sebe i meni drage ljude,pa cak i ljude koje ne poznajem na ulici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahhahahahahahahahaha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...