Jump to content
FAS Goran
error974

Ford Focus 1.0 ecoboost 100Ks

Recommended Posts

Evo vec 3 meseca se druzim sa navedenim vozilom, pa da ga predstavim.
Uzet je na akciji i od opreme pored standardnih bezbednosnij fora ima jos automatsku dvozonsku klimu, senzore kise, svetla, zatamljivanje retrovizora, usb, start/stop... Felne su celicne, nema tempomat o zadnje podizače.
Cena je bila 13000 (7000 beskamatno na 3 god i 6 kesh).
Ono sto me je privuklo je motor. U pitanju je famozni trocilindras sa 100ks. Obzirom da 95% vozim u gradu (pretezno Novi Beograd) ovaj motor mi je delovao vrlo zanimljivo. Nakon 5000 km nisam se pokajao. Obrtni moment mu je 170NM u rasponu od 1400-3500 obrtaja, poput dizela. To mu je velika prednost u gradskoj voznji u odnosu na standardne benzince. Fino vuce sa malim gasom i u mom slucaju trosi od 6 do 6.3 litre, zavisi od vrucine i klime. Izuzetno je upravljiv i tih. Na autoputu do 130 trosi do 6 lt (sa klimom), a preko toga ide više, ali nista strasno.

cxcb106600.jpg  cxcb106601.jpg

cxcb106602.jpg  cxcb106603.jpg

cxcb106604.jpg  cxcb106605.jpg  cxcb106606.jpg

cxcb106607.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo lep autić i rekao bih fina cena za ovakvu opremu i motor. Meni se mnogo dopala i starija vezija Focusa, a ovaj mi deluje još bolje u svakom pogledu.

Neka te u zdravlju služi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio Fiestu 1.4 87ks (ako se dobro secam) i prvi put kad je izasao Focus ja reko evo nova Fiesta jer je unutra IDENTICAN, mada i pozadi nije znatno razlicit.

Na koliko mu je blokada, sobzirom da je 1.0 (mislim na obrtaje)?

EDIT: Koja ti je ovo aplikacija?

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aplikacija je fuellog. Blokada treba da je na 7K ali nisam ga terao toliko. Na 3100 obrtaja je na 130km, vozio sam ga do 170/180, nema razlike u osecaju u odnosu na 130. Prijatno me je iznenadio.

Inace su svi fordovi sada identični unutra.

Edited by error974

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoću i ja takav menjač  :laughing: Sa takvim prenosima nije ni čudo što malo troši. 

@Chile mani se teranja u blokadu više :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ovde veoma subjektivan, pa neću mnogo komentarisati

Vozio sam B Max sa ovim motorom, ali automatik i po stazi na adi huji, pa nisam mogao da steknem neki utisak. Jedino što i dalje ne mogu baš da svarim zadnji kraj, ali to je već individualno i stvar ukusa.

Sve u svemu, po meni je Focus jedna od najpametnijih kupovina, bilo kao nov ili polovan

Share this post


Link to post
Share on other sites

mani se teranja u blokadu više :p

Ko o cemu, Igor o blokadi :p salim se, interesuje me jer je 1.0 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da diras u jtd potrosnju, sad ce da krene lavina :-)

Edited by error974

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Chile ja nikada nisam oterao svoja kola u blokadu osim Juga kome je jedina blokada tepih u podu  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desilo sa renoom da uletim u blokadu u drugoj prilikom preticanja... bad feeling!

Performanse su nekih 12.5 (kazu 12 po merenjima) do 100 i 185km/h max. Nije to bas kotrljanje za ovaj motor i ovaj auto.

Edited by error974

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Chile ja nikada nisam oterao svoja kola u blokadu osim Juga kome je jedina blokada tepih u podu :laughing:

Dizeli nisu visokoturazni automobili, ali ne skodi mu da i on oseti, iskreno, moj ne do sada otisao 2 puta da sam ga ja terao, bas u 5000/5000, ali jednom sam zbog preticana, a drugi put sam gledao razliku izmedju 4000 i 5000. Dosta mu je to za ovaj kajis sto ima. Mozda opet bude isao ali sa sledecim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 cilindra i 995 cc :respect:

 

Sta ima da se kladim:

 

Ford Focus 1.0 EcoBoost 100hp

 

Urban consumption: 5,9 l/100km
Urban consumption kms: 1 op 16,9
Extra-urban consumption: 4,1 l/100km
Extra-urban consumption kms: 1 op 24,4
Average consumption: 4,8 l/100km
Average consumption kms: 1 op 20,8
CO2 Emission: 109 g/km

Fiat Stilo 1.9 JTD 115

Urban consumption: 7,4 l/100km
Urban consumption kms: 1 op 13,5
Extra-urban consumption: 4,3 l/100km
Extra-urban consumption kms: 1 op 23,3
Average consumption: 5,4 l/100km
Average consumption kms: 1 op 18,5
CO2 Emission: 143 g/km

 

:smoke:

 

https://www.youtube.com/watch?v=-7w0qBKjlOg

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

au kako lepo zvuci,veliki auto,a motor od 1000 kubika,odmah sam shvatio turbo benzinac,ima super petformanse,svaka cast,a i sam novi fokus lepo izgleda

ai potrosnja je ok,sa srecom da ga vozis

pa i fiati imaju turbo benzince,samo sto niko na forumu nema mali turbo benzinac,mislim  da je cak i dva cilindra,ako se nevaram

znaci nova moda u autoindustriji su mali turbo benzinci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fin motor, kako su rešili pitanje vibracija s obzirom da je sa tri cilindra? Ja hteo da uzmem ovaj fijatov sa dva cilindra ali drug Kubura reče da trese na leru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam zapamtio detalje oko vibracija, ali su nešto tu izmestili iz ose... Ima na netu detalja. U radu je motor nečujan. Jedina vibracija je prilikom aktivacije start/stop na semaforu, a i to je minimalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna kupovina u smislu da si odabrao vozilo prema svojim potrebama 100% . Za mene je prelep auto a i taj agregat deluje kao malo cudo. Gledao sam jos pre kada je bilo predstavljanje i uporedni test sa istim fokusom samo sa vecim motorom i ovaj ko tvoj je odusevio sve :) U zdravlju da te sluzi!

Dante, nije tema i necu da off-ujem ali koliko moze da traje turbo trocilindras od 1.0 ?

3100rpm jtd ide po satu mnoogo brze.. Na 130km/h trosi za vise od 1l manje.. itd..

Izvinjavam se vlasniku teme i nadam se da nece pogresno da protumaci moj odgovor upucen licno Dante-u :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...