Jump to content
FAS Goran
coa565

Fiat Punto mk.1 1.7 TD70 - prokuvao

Recommended Posts

Nasao sam gde kaplje. Iza motora ima cev sto ide iz pumpe i na kraju ima crevo koje ide od cevi do termostata i ono je bilo puklo na kraju do termostata. Samo sam ga skratio malo i ubacio i stego selnom. Zasad nigde ne pusta, ulje sam kupio i dolio oko 600 ml a ulje mi je izbacilo na davacu za pritisak ulja, puklo mu je kuciste verovatno od pregrevanja motora i sad mi tu pusta ulje kad upaljen motor i kaplje dole a i ne svetli mi lampica za ulje. Da li to moze da bude opasno za motor, danas nemam gde da ga kupim a trebaju mi kola? Inace sredio sam ventilator ali mi opet po malo vise zagreva motor nego inace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je pomešao ulje i vodu i da ćeš morati glavu da radiš.

Ipak, neka pogleda majstor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal je ulje ubacilo u vodu ili vodu u ulje ali moguce da jeste nesto. Ali meni vuce super i odlicno pali. Da li ako je antifriz bio na asfaltu ne moze da se osusi trag ili moze posto meni kad je sinoc iscurelo nije se jos uvek osusio trag na asvaltu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kriva glava nema veze sa paljenjem i vučom.

Ja sam Corsu 2 godine vozio sa krivom glavom. Samo sam vodio računa uvek da imam antifriza dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio kod majstora i zamenio automat pritiska ulja(nov naravno, kupljen pre toga u radnji). Sada uredno gasi lampicu za ulje ali sekundu po paljenju. Majstor mi rece da je problem sigurno u filteru za ulje ali nizam stigo da ga zamenim posto sam zurio. Glavu nije pokrivio niti je pokao dihtung na glavi ali mi je rekao da pusta i dosta ulje na poklopcu ventila i posto nije imao njega u radnji narucio sam ga i treba da ga zamenim u petak. Posle cu da operem motor i da pratim da li negde jos pusta. Onih 600 ml mi je izbacio na automatu za ulje jer je procureo na jednu mestu i ipak je ostavio trag na asvaltu ali nisam bio primetio. Kompresiju nisam merio jer ovaj majstor ima trenutno samo za benzince.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam problem, pomagajte hitno.

Kupio sam bio nov termoprekidac calorstat by Vernet i opet mi ne pali obe brzine i kuva i stalno izbacuje vodu na bidon. Kad se poveze direktno pali i prvu sporiju i drugu brzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal moze da bude do ovog novog termoprekidaca, nekad oce da mi upali samo drugu ali tad vec izbaca vodu. Kad izvadim konektor sa tri zice iz termoprekidaca i prespojim desnu buksnu sa srednjom ukljuci sporiju brzinu a kad prespojim ns levu uljuci uredno brzu ali kad ubodem dzek nece sam da upali a creva od hladnjaka oba vrela jednako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet mi sa novim termoprekidacem pali samo drugu brzinu i bas je bucan ventilator i upali je tek kad pocne da izbacuje vodu na bidon. Prvu nece da upali a i treperi mi lampica ggrejaca 10 sekundi posle paljenja i kad pocne da trepari motor promeni zvuk i pocne da podrhtava. Sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri releje od ventilatora, mozda je crkao jedan. Meni je kombi tako palio samo drugu, to je nesto preko 100c il bese 97-102c ali nije kuvao niti ima razloga za to jer kad je antifriz u sistemu tu temp trpi ladno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Releji rade i pale se brzine kad sa parcetom zice prespojim kontakte u dzeku ali ne pali prvu brzinu a drugu kad upali drzi je veoma kratko a ako ugasim auto a u tom trenutku radi druga brzina ventilatora nece da je ugasi dok ponovo ne upalim auto a ako ga tako upalim dok radi ventilator obavezno treperi lampica od grejaca i auto se vuce ko mrcina nece uzbrdo da primi gas u trecu nikako nego moram da ga vratim u drugu ili prvu a ako ga upalim a ne treperi lampica grejaca sto je retko tad vuce super i ide cetvrtom uzbrdo.

Izgleda da cu da menjam motor samo ne znam kako ide posle za registraciju i dal treba da se prepravlja saobracajna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bas me briga, prodacu ga u ovakvom stanju posto zasto i najverovatnije uzimam golfa 4, da se otarasim bede!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...