Jump to content
FAS Goran
coa565

Fiat Punto mk.1 1.7 TD - pukao zupčasti kaiš / podvuklo se strano telo pod zupčasti

Recommended Posts

Pa ne znam to je macka u dzaku, nikad se ne zna mozda i na tom drugom motoru nesto fali, Moj komsija kupio polovan motor za punto 2 i sad mu lose karike jedva pali na +30 a kamo li na -10, pogledacu i to mozda me ispadne jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi da se nekako skrpiš, pa da odradiš to kako treba. Isplatilo bi ti se. Ovako opet daš popriličan novac, a na kraju imaš poluispravan motor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeznuta je situacija skroz, jer ceo auto vredi malo vise od generalne. Dobro se razmisli koliko bi ga jos cuvao pa ces videti sta ces da radis na dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi zamenio ovo sto otislo i prodao ga ako moze za jedno 1200 evra i kupio polovnog fiat stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa stilom od 1200 evra ce da se usreci bas...

Druze,ako mozes da se skrpis ,sacekaj jos malo,skupi pare i odradi i karike,komplet glavu i lezajeve,uradi veliki servis i sigurno neces imati problema.

I ubuduce,veliki servis radi na 50 hiljada,manje kosta i manje boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa stilom od 1200 evra ce da se usreci bas...

Lose si me razumeo, ne da kupim stila za 1200 evra nego da prodam punta, a stila za 2500 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako zamenim karike da ne bude jos gore posto lose hilzne tacnije mora da se hilznuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini,lose sam te razumeo...

Ne znam,to je igranka bez granica. Kada bi uradio sve,to bi bilo najbolje,to znas i sam...

Sta znam,u takvim situacijama je jako tesko kada je covek ogranicen sa parama. Uradi glavu,zameni i karike,lezajeve,pa ces videti. Ako mnogo bude trosio ulje,na prrodaju,ako ne onda si ubo premiju. Probaj,nema sta da izgubis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravu si, probaci i to. Kola stizu najkasnije do petka pa ako trosi ulje na prodaju. A imam i jednog jugica pa bi nekako mozda zakrpio kad bi prodao jugica. Jbg ktiza besparice nas stigla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako zamenim karike da ne bude jos gore posto lose hilzne tacnije mora da se hilznuje.

Nece da bude gore, bice mnogo bolje ali vrlo kratkog veka, zato sam ti rekao da posle toga ide na hitnu prodaju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko izadje da se sve sto treba uradi?

Pa ako uracunam karike sa sve ruku bi trebalo da bude oko 350 evra, a bez karika i ruke delovi su 22000, stim sto ce i turbina morati na stelovanje.

Edited by coa565

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duplo manje bez karika...Sve zavisi koliko planiras da ga zadrzis.Ako ces ga jos voziti uradi sve.Ako ces na oglase s njim vidi samo osnovno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, skupe su karike a posle je moguce da ne dobijem nista, uradicu osnovno pa ako ne bude lepo radio na oglase. A jel treba ulje da promenim sad posto sam ga skoro menjao pre nekih 1500 km?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti baš voliš da štediš.

Koliko taj auto ispravan vredi u oglasima ?

Vidi da li vredi da se bakćeš sa tim. Šta ti vredi da ga tako voziš kada će da potroši ulja za dve generalke. Drugo sipaćeš lošije ulje da uštediš i sjebaćeš turbinu. Treće ko zna kakva ti je i sad turbina a biće još gora sa sjebanim karikama.

Nekome da uvališ neispravan motor, a kupiće ga neko ko je u sličnoj situaciji ko ti i ima samo da te kune.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti baš voliš da štediš.

Koliko taj auto ispravan vredi u oglasima ?

Vidi da li vredi da se bakćeš sa tim. Šta ti vredi da ga tako voziš kada će da potroši ulja za dve generalke. Drugo sipaćeš lošije ulje da uštediš i sjebaćeš turbinu. Treće ko zna kakva ti je i sad turbina a biće još gora sa sjebanim karikama.

Nekome da uvališ neispravan motor, a kupiće ga neko ko je u sličnoj situaciji ko ti i ima samo da te kune.  

 

Ovaj auto slabo ko prodaje ispravan, nije se nesto pokazao, a ja sam taj koji kune kada sam saznao da sam kupio auto sa vracenom kilometrazom. Kada sam ga kupio pre 6 godina imao je oko 111000 km iza sebe ali je ustvari imao oko 160000, osecam se prevareno pogotovo sto sam kupio los auto a platio citavih 3500 evra, a tako ce verovatno biti i sa fiat stilom koga planiram da kupim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze,polako...razmisli dobro sta hoces. Ako ces da vozis auto i dalje onda ulozi,a ako neces,prodaj tako kako je i dodaj jos para i naci ces neki auto za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što ne vidiš dobru Mareu, mislim da ti je bolje nego loš Stilo.

 

Ima proste trapove tj malo stvari može da krene po zlu. 

 

521_A1985_C5_A97_AA8110_DCC69_D44_B6_BAF  A5417_E358_AAFEA8_CC7696_A6_C4431_D439_w 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze,polako...razmisli dobro sta hoces. Ako ces da vozis auto i dalje onda ulozi,a ako neces,prodaj tako kako je i dodaj jos para i naci ces neki auto za sebe.

:unsure: Ne znam vise sta da radim, neka majstor ovo zavrsi pa cemo videti. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preuzo sam auto, ide ko mecava, cuje se turbina, pali na pola kljuca, ali cena:310 evra, sto je mnogo mnogo je. SKF zupcasti sa spanerima, ostali kaisevi su daiko, za obradu glave je uzeo 40 evra, menjano u glavi:soljice ventila, semerinci ventila, ventili vodjice ventila, sve zadihtovano i sve radi besprekorno. Nadam se da ce tako i ostati. Hvala svima na informacijama i savetima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I šta je tu mnogo? Mislim tebi je mnogo, ali realno nije. A to da prodaš tog krša za 1200€ možeš samo da sanjaš. To bi ti voleo, ali ne ide. Da je Golf 2 pa pomozi Bože. Razumem ja da si ti čarapan, vama je sve mnogo, ali budimo realni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu svi dobrostojeci,nekima je i 10 evra kao kuca,oko toga ne treba raspravljati...

A sto se tice tog auta i prodaje,tesko da bi mogao da ga proda za 1200 evra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je šta je to "dobrostojeći". Ako je nekome 10€ kao kuća, taj bolje da ne razmišlja o vožnji auta. Koliko vidim ovde je tipičan primer "štednje", pa ne plati ma mostu nego na ćupriji, i samo kuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...