Jump to content
FAS Goran
tropfouziK

Fiat Tipo 1.4 - Potrebni delovi i saveti [havarisan]

Recommended Posts

Pozdrav svima, imam par pitanja, imam udarenog tipa odnapred i potrebni su mi delovi ali i saveti kako i sta uraditi.

1. Pitanje za Nislije ili iz okoline, da li znaju nekog ili oni prodaju nekog tipa 91god ili koji je vec isti, da je neregistrovan, udaren(odpozadi), stranac, da ga uzmem i prebacim ono sto mi treba na moj tipo?!

 

2. Delovi koji su mi potrebni, ako ih neko prodaje/poklanja neka napise dole u odgovoru.

  1. Hauba
  2. Levo krilo
  3. Desno krilo
  4. Hladnjak
  5. Drzac motora (levi)

    To je ono sto mi je potrebno za pocetak, da bi radovi krenuli.

 

Majstor koji hoce da ga opravlja mi trazi 100e, inace ima dosta posla, jer treba onaj ceo prednji , sto ide od stuba do stuba, da navari (kos se zove ili tako nesto), da vadi motor i da cuka i pegla nesto.

Interesuje me vase vidjenje, sta mislite da je najbolje , inace motor je bio extra, unutra sredjen namirisan, stavljeni novi amortizeri itd isl. Necu da prodajem ali necu ni mnogo da dajem da ga popravim...

Svaki komentar mi je dobrodosao, i molim sve Nislije koji ovo vide da daju savet ili prodaju neki deo, pa da kompletiram polako masinu... Zivi bili !


NAPOMENA: Nisam stavio ovo u oglase jer nije klasican oglas, nego vise savetovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja TIPA koji stoji sa motorom u gepeku. Beli, `92, godiste, benzinac, 1.4 DGT. Pravljen je bio za Švajcarsko tržište pa mu je karoserija ojačana i pored svih tih godina, odlična i dalje. Na motoru je stradala radilica i oštetila ležišta na bloku motora, sve ostalo je ispravno.

Iskreno, ja tražim gde da ga udomim ... nekome bi se isplatilo i da ga čerupa za delove, ja nemam gde to da radim.

Za tebe je samo mali problem što sam u Smederevu ... pa ti vidi i razmisli šta ti je činiti ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sve zavisi za sta ga sredjujes, za sebe i svoju dusu ili da ga udajes posle... Si proveravao kod Cupica na Camurlijskom putu da vidis za delove? A mislim da ima jedan na br6 da se prodaje u delovima, mislim da bih mogao broj da ti posaljem, znam da je meni za haubu kad sam ga zvao reko oko 40e. Ne znam kolega @Gagad za koje pare je voljan da ga proda, mozda ti je to najisplativije pa posle mozes da krcmis auto a mozda bi i nesto nekad ja uzeo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sindrom Koliko daleko? Moja firma ima ugovor sa aksom, pa bi mozda mogao nesto da izmislim za manje pare ?

 

@gagad mislim da sam tvoj gledao na oglasima na polovnim automobilima... Jeste daleko, ajde pusti poruku sa cenom, pa da uzmem neke kalkulacije. Najvise bi mi odgovaralo celo vozilo, jer ovako ce kostati mnogo vise...

@Buca , ma znam kupovao sam ja gore dosta toga, ali on od toga zivi nije jeftin, mozda kad bi uzeo vise stvari pa bi bilo povoljnije,ali opet ce me ti delovi kostati vise, nego da uzmem tipa kao sto je ovaj iz smedereva...

 

 

Hvala sto se cimate :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega sindrom ima dosta toga :) svaka mu cast! Hvala mu sto postoji ;)

Nego zovi pa da se cimamo zajedno ako nesto treba da se pomogne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ima sve, samo je problem prevoz, ako su mu cene ok. A prevoz cu organizovati nekako... Ne znam nisam pametan... A koliko bi slep sluzba uzela za prevoz ovog tipa iz smedereva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 300 km. AKS nije mnogo skup koliko je komplikovan oko tih vecih delova (razumem i zasto). Treba ih upakovati, staviti na paletu, itd.

 

Buco, nemoj toliko jos ces me naterati da pocrvenim...  :blushing:

 

:thumbsup:  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sa Aksom imao neki ugovor placamo dosta manje... mozda preko firme mogu da izmutim tako nesto.... Samo jos da vidimo za cenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slep sluzba je oko pola eura po kilometru, naravno placas oba pravca ...

Najisplativije je ako imas nekog ko ima malo jace vozilo i prikolicu, ili da iznajmis prikolicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da ne sme po autoputu da se vuce vozilo? Vozilo nije problem ima brat nekog bmw 325 , a gde moze da se nadje ta prikolica ? Jel na nju staje celo vozilo ili samo prednji tockovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buco, nemoj toliko jos ces me naterati da pocrvenim... :blushing:

:thumbsup::thumbsup:

sta sam lose rekao, ziva istina :D da dodjem do finansija pa se cujemo :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sme po auto putu valjda ... mada sam skoro video neke meckare da se vucaraju...

Ima negde u temi "clanske pogodnosti" neko iznajmljuje prikolicu, ali mislim da je iz beograda pa ne znam koliko ti odgovara, mozda ima neko iz Nis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ovi iz aksa imaju poseban cenovnik za auto delove :D Sad cu da vidim sa sindromom kako je i sta, pa da ovo zavrsavamo polako....Covek je kralj i cena mu je mizerna...

 

Gledao sam po oglasima da uzimam nekog tipa, pa da bar iskoristim ovog udarenog, ali za mene su cene previsoke za njega, a nisu ni priblizne mom tipu :D

Tako da cu ga naverovatnije popravljati... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide, uzeo sam delove od Fajka90, sad je kod majstora... nadam se da nije prezubio motor, svi kazu da nema sanse, ali se ja cimam... :D

 

Nisam uzeo desni drzac motora, desnu viljusku, i treba mi ono debelo crevo gde je filter za vazduh...

 

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...