Jump to content
FAS Goran
Junacki sin

Fiat Linea / Grande Punto - airbag failure

Recommended Posts

Ne uspevam uopšte da se povežem na airbag modul. Imam žuti adapter ali ga ranije nisam koristio, ne znam da li radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/5/2023 at 7:24 PM, Nikola031 said:

@stex_pb evo kako izgleda greska kad je iskopcan dzek ispod suvozacevog sedista:

 

Screenshot_371.thumb.png.e741695c89ff52d4956d193de49e9717.png

Kod mene je u pitanju B0103-1B - vozačev jastuk..... Nije sedište.

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidjao sam po grupama na fejsu da su neki menjali samo spulnu bez ablendera, a navodno moze i da se remontuje spulna. 

 

E sad, nisam rasturao pa ne mogu da tvrdim da je istina :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spulna je najobicniji namotaj flat kabla, moze naravno i da se reparira. Najbolje proveriti po broju sasije, kod Stila je recimo pre restyle spulna bila odvojen deo, da bi je posle restyle integrisali sa ablenderom (secam se kad smo ugradjivali MF volane). Ja ti sinoc rekoh da mozda moze da se desi i da treba proveriti, svakako je daleko laksa i jeftinija varijanta ako je odvojen deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konsultovao sam eLearn i ePeer, grande i evo špulnu uz ablender ali nije fizički neodvojiva. Primetio sam da se prodaju odvojeno na par mesta, predpostavljam od rashodovanih ablendera. Kad budem imao vremena da se pozabavim sa ovim, u najgorem slučaju staviću ablender sa tempomatom, kad već sve razvaljujem.
eLearn ima uputstvo baš za grešku koja mene muči, sve se svodi na neispravan ablender ili sam jastuk. Nema drugih solucija

image.thumb.png.72128c2ad1fddfc72ca030aa31f2d408.png

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je ko imao iskustva sa reparacijama? Čovek reparira špulne za 40 evra, sa njegovim radom. Ne znam da li da se samostalno bavim sa time ili da mi neko odradi za sat vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo tagovacu i naseg drugara @bane1321 . Koliko se secam, petljao je oko reparacije spulne na svom Renolu.

Ako se čiča nesto prebacio, duboko se izvinjavam :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spulna reparirana, 4700 dinara. 5 minuta posla, baš je iskusan za takve stvari. Realno za malo ceo ablender za te pare :)

Hteo sam odmah da stavim sa tempomatom al kad sam dobio par cena odustao sam. Imam preče troškove :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno klepaju za ablendere sa tempomatom. Steta sto to nije odvojen deo, tj. rucica, kao na nekim drugim Fiatima. U tom slucaju, fabricki tempomat se napakuje za kesicu kikirikija.

 

Super da si resio problem i hvala za povratnu informaciju u ime zajednice.

Znaci da smo lepo dijagnostikovali na klupskom druzenju ;) i usmerili resavanje na pravi uzrok.

Ako, ne daj Boze, za nesto opet zatreba ELM327 i zuti adapter, slobodno se javi.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, stex_pb said:

Spulna reparirana, 4700 dinara. 5 minuta posla, baš je iskusan za takve stvari

Kažem ja! Meni ga je preporučio jedan klinac iz Palanke, koji je na glasu, kao odličan elektroničar. Realno mogao je da me klepi za velike pare, ali mi je preporučio tog majstora! Mene je za Scenic izašlo oko 6000...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...