Jump to content
FAS Goran
Zemunac1993

Fiat Punto - LED osvetljenje enterijera

Recommended Posts

Stavio sam ruku pod svetlo i video obrise gde sam se u 3. razredu izvrljao flomasterom :D

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opasno uradjeno! Sad imas 1.1 verziju! hahha! Za gepek svetlo si mogao da razvedes trake levo i desno i to tacno ispod nosaca zvucnika ma mesta da se ubace. ja tako ubacio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za gepek sam samo u fabricko kuciste ubacio jedan segment trake 1X3 i dosta mi je,kao da brljam nekad po gepeku nocu.Hocu jos da odradim osvetljenje kad je podignuta hauba i ambijentalno ispod table kod nogu i zavrsio sam sa diodicama :)

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si uspeo da smestiš 54 čoveče ? :D To je 90 cm trake ili 18 segmenata po 5cm ...

Ja sam razmišljao ako budem stavljao da bude po 6 ili 9 dioda na jednoj strani kako si ti i postavio na slici. Recimo 9 levo i 9 desno, mislim da je to dovoljno.

Meni juce drugar zalemio 2x3 levo i desno i sija nenormalno.  :w00t:  po 3 diode po strani je sasvim dovoljno.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile, ništa bez 12 ili 15 po strani. :p Šalim se naravno, kod mene je stalo ukupno 24 (4x3 levo - 4x3 desno) a iza po 3x3 levo i desno.  Svrha dioda je da smanje potrošnju struje a da pritom  bolje i lepše osvetle prostor. :)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna koji tip dioda ide za enterijer? Da li je svejedno? Nasao sam dva LED 3528 i LED 5050.  I koja boja svetla je najbolja 2700k ili vise? I koliki napon i snaga sijalice treba da bude? 4.8W i 12v? Hvala.:)

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tip smd dioda a one se mogu stavljati u razne tipove sijalica... Npr za sijalicu osvjetljenja u kolima ide tipa 6 smd dioda 5050.

Mislim da su bolje 5050 od ovih prvih jer su jace ali progooglaj, stavi i vidi snage i lumene (to ti je kolicina svjetlosti koju odaju) sto se tice boje 2700k ti je zuta kao sto je sadasnja sijalica a oko 4-5000k su one "moderne" boje :-)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Dopada mi se kako izgleda kod kolege @Zemunac1993. Tako bih i ja radio sebi...znaci ta boja.

A pitam ovde jer ljudi vec imaju iskustva sa tipovima koji se stavljaju.

Ja bih i kod vent na srednjoj konzoli menjao,gepek,kabinsko svetlo i tablice. A ne znam da li su iste za sve :)ah taman 4-5000 K ako je ovo sto vidim na fotkama to je to 

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cuore_sportivo Ja sam po preporuci kolege @ivansd naruco ovaj LED panel i nisam se pokajao, svetli perfektno. Za pocetak sam stavio samo 1 u zadnjoj plafonjeri u dizelu a pre neki dan narucio jos 4 komada preko aliexpressa.

Evo kako izgledaju i link ka sajtu.

 

https://m.aliexpress.com/item/32615008801.html?aff_click_id=8520aa4755d44224acae512a810a2f27-1470729643776-02386-UneMJZVf&aff_platform=y#autostay

Screenshot_2016-08-09-10-02-09.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, dobijas sve u paketu. Samo plug and play. :) Uradio sam i ja kao zemunac prvobitno ali evo posle 2 godine sve slabije svetli led traka, vreme je da se menja.

 

Za gepek najbolja varijanta je sa uzmes u Wobyhausu gotov LED modul i stavis u gepek sa obe strane. Ovako kod mene to izgleda u gepeku za 160 dindzi. :)

 Razmisli i o ambientalnom osvetlienju unutrasnjosti auta. 

15122015917.jpg

Hello-Fish-100pcs-DC12V-5050-font-b-3-b-font-font-b-LED-b-font-font.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt, 48 LED u plafonjeru. Pa sta vi ljudi radite, pravite stadion ili taksirate pa vam treba nocu da citate :P ?

Bez zezanja, u Stila ide napred u plafonjeru ona Festoon valjkasta od 36/39mm i meni je 3 SMD modul bio i vise nego dovoljan. Mogu misliti kako sija 16 puta vise dioda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane krema za suncanje obavezno. :smoke:

 

A sto se tice table i onih tastera na sredini njih mozes kupiti u mikroprincu, oko 17 dinara je bio komad imas ih u raznoj boji. Medjutim to bi morao sa nekom profesionalnijom lemilicom da ne bi sprzio kontakte i nije bas za svakog da se upusti u tu radnju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, Axic said:

Ivane krema za suncanje obavezno. :smoke:

 

A sto se tice table i onih tastera na sredini njih mozes kupiti u mikroprincu, oko 17 dinara je bio komad imas ih u raznoj boji. Medjutim to bi morao sa nekom profesionalnijom lemilicom da ne bi sprzio kontakte i nije bas za svakog da se upusti u tu radnju. :)

Snalazim se dobro sa lemilicom .hvala puno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavis panele i nocu obavezno naocare za sunce kad otvaras vrata :D Ja imam dva u prednjoj plafonjeri i jedan u zadnjoj :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...