Jump to content
FAS Goran
CrackFox

Nuova Bravo - farbanje prednje maske i stavljanje obrva

Recommended Posts

Hocu da ofarbam u mat crno  gornju masku na prednjem braniku pa me zanima da li da skidam ceo branik da bi odvojio tu masku ili da sve odradim bez ikakvog skidanja? Koliko mi je komplikovano skidanje prednjeg branika? Druga stvar je lepljenje obrva na farove. Dobio sam neki lepak , silikon ili sta je vec u tubi zajedno sa tim obrvama  pa me zanima da li da nanosim taj lepak po celoj donjoj povrsini ili je dovoljno samo na odredjena mesta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i nece ako se hauba malo podigne.

 

Ajde fotografisi to sto budes uradio, ja sam bas zainteresovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sledece nedelje bi trebalo biti gotovo sve pa cu postaviti slike , nadam se da cu dobiti ocekivano... Moram samo dobru crvenu pogoditi da ne bude razlike u odnosu na haubu. Obrve su jako tanke tako da mislim da nece odskakati od haube.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepljenje obrva, prebacena tema ovde ...

Problem je u tome sto sam ih ja imao na farovima ali su mi pocele malo da se odlepljuju. Lepljene su sa nekim crnim lepkom koji sam dobio u paketu sa obrvicama.

Odlepio sam ih, ocistio i sad treba biti pametan kako ih bolje ( opet ) zalepiti, jer taj lepak ne mogu vise naci?

Pada mi cak na pamet i da odustanem od njih malo za promenu, odjednom mi lepa i ovakva varijanta sa cistim farovim eventualno da ih probam zatamniti sa folijom.

Neko je rekao da obrvice opusteno mogu lepiti sa dvoslojnom Wurth  "magnetband " ali mislim da ce biti vise odignute od fara nego u slucaju lepljenja.

 

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Brava su farovi bas u nivou haube, tako da mislim da ti obostrano lepljiva traka nece biti dobro resenje ("3M" traka je takodje odlicna, drzi kao besna).

Pominjao si prethodno crni lepak (obicno te boje bude lepak za soferke)? Meni je drugar koji je profesionalni farbar dao da obavezno stavim neki Wurth primer pre lepka za soferke, kada sam montirao kacket. Dan danas drzi kao blesav, ali u pitanju je kombinacija poliester/metal. Ne znam da to ne ostavi posledice na faru kada budes resio da skidas?

Ubedljivo najgore resenje su mi te folije za farove. Em izgleda jeftino, em Bravo (kao i cela Fiat grupacija) ionako ima lose projektore. Ko vec ide u styling, za mene je prava stvar (ali iziskuje malo vece ulaganje) otvaranje fara i farbanje u crno (eventualno zamena fabrickog projektora za Morimoto bixenon koji su sada izuzetno jeftini samo treba probrati dobar par).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko su te obostrane trake debele? Verujem da 1mm nebi smetalo  ako su tolike.

Kazu mi ovde kod nas da lumarove folije jako malo smanje vidljivost a mislim da taj poduhvat ne moze kostati puno a ako mi se ne svidja mogu ih lako skinuti bez posledica. Barem mislim da nece zamuti far posle skidanja?!

Najbolja opcija je to sto kazes rastavljanje farova i farbanje unutrasnjosti ali nekako se ne usudjujem dati da se otvaraju pa ne daj Boze kasnije problema sa magljenjem i slicno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li si polirao farove. Ako nisi, sigurno imaju neku količinu ogrebotina, pa treba voditi računa kako će sve to izgledati ako se prelepi folija. Pogotovo kada su uključena svetla.

Ako se folije skidaju fenom, postoji mogućnost oštećenja fara jer je plastičan, a zaštitni sloj (premaz) je osetljiv na toplotu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto cu morati uraditi , verovatno sutra potrazim te trake pa zalepim obrve, nadam se da ih imaju u prodavnicama boja i lakova.

Ove folije verovatno necu stavljati, kontam da kad se stavi nema onaj sjaj koji ima sam far pa samim tim to izgleda jeftino. Jedino ako se moze naci proverena kvalitetna folija ali gde to iskopati ?

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas kod mene u temi :

Oracal..., samo da nadjes boju... ako ti odgovaraju, iskrojis sam i zalepis, prilicno je jednostavno..

Edited by statichawk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...