Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Naručio sam iz Novog Sada, http://www.autolook.rs/webshop/quixx/89-quixx ,

 

 a nekada je Quixx mogao da se kupi u AP Sportu. Košta oko 1300din. Sve što nije došlo do primera ili metala bi trebalo barem da popravi. Broj jedan (polish) je klasičan abraziv jako fine granulacije, a broj dva (finish) je kao lak koji će se uvući u pukotine u ogrebotini. Dve krpice i nekoliko komadića šmirgle dolaze uz polish i finish. Interesantno da je boja na fići toliko tvrda da nisam skinuo ni zrnce crvene, a kada sam polirao Toyotu ostajale su fleke crvene koje možete videti na krpicama na fotografiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast na popravkama!

A cime bi mogla da se dotera crna maska ispod odbojnika napred. Zakacio sam je malo na jednom visem ivicnjaku, pa je ostalo belo na njoj sirine 1 cm I duzine 15 tak popreko na smer voznje.. jer je ivicnjak bio od betoda farban u belo. Kakva je sva neravna mislim da bi jos gore izgledala da je ispoliram. Razmisljao sam o gruboj strani sundjera za sudove, da bi skinio tu belu boju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam se vratio iz servisa AK Kole.

Zujalica parking senzora mi je premeštena u B stub, pored ušiju, tako da ne postoji mogućnost da je u budućnosti ne čujem (bez obzira koliko glasno gruva Faith No More)  :guitar: . Nikakvih tragova intervencije na B stubu ili bilo gde drugde nema.

Auto ne cvili više kada ide u rikverc (ne pitah šta su radili).

Plin je sređen promenom mape, a i šef servisa najiskrenije kaže da je auto nov (misli sam model 500L), i da bi trebalo da su sada u kompu plina pravi parametri. U 6km koliko imam od servisa do kuće nisam imao problema sa autom i nadam se da će tako biti i u budućnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste nov auto ali nije nov motor, na tebi će da se uče :thumbdown:

 

Najvažnije da je sada sve ok, uživaj i vozi :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo, odlično si sredio!
Hvala i na savetima kako se vrši reparacija! Ja sam za sličan problem već bio kod majstora...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noviteti:

kratka antena (zamenio džibersku koju sam imao do sada) plaćena oko 1500din u AK Kompresor

 

20130830_151611.jpg  20130830_151717.jpg

patosnica za gepek oko 5800din

 

20130830_151923.jpg

 

i Fića za mog Aju

 

20130830_151646.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim te izmeri koliko je visok vrh kratke antene u odnosu na krov. Imam problem da auto ne može sa antenom da uđe u garažu, pa da vidim da li bi ušao sa kratkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepi noviteti... reci mi samo, patosnica je gumena? jel ona menja ono krs platno iznad tocka ili ide na njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visina cele antene sa postoljem 152mm iznad krova.

Patosnica ide na itison ali je to neka poluelastična plastika, a ne guma. Postoji i gumena prostirka koja se može kupiti za približno iste novce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam i meračim tu patosnicu, ali bih je ja držao na dnu. Za tu poziciju je pravljena što se i vidi po zarezima na samoj patosnici. Takođe mi je logično da prljave stvari, za koje je patosnica korisna,  držim ispod poklopca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U stvari najbolje bi bile dve... jedna gore, druga dole... (patosnice naravno) ;)

...jer se dlakava plastika isprlja trenutno, a cisti sacuvaj boze... (ko je pomislio da cemo se yugo-vog kvaliteta plastike secati sa nostalgijom... ovo je duplo nezgodnije za odrzavanje! Ja cu sacekati alternativne, original mislim je preskup, jer mi jedna ne resava problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam neku univerzalnu patosnicu za gepek, prebacio iz prethodnog auta, cena reda veličine 1000 dinara, jedino što pokriva jedno 80-90% površine i nije ovako lepa ali vrši posao za male pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...