Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Pojedine budale u Kragujevcu

Recommended Posts

U FAS-u vređaju radnike?

 

fiat%20500l%2022.jpg

 

Zašto je Fiat odugovlačio sa pokretanjem istrage o oštećenjima vozila? Priča se da Italijani ne traže detaljnu istragu, kako ne bi isplivale njihove pretnje i poniženja zaposlenih

Interna istraga Kompanije „Fiat automobili Srbija“ nije otkrila ko je na montažnoj traci grebanjem oštetio više automobila. Fabrika je podnela prijavu protiv NN lica, zbog „oštećenja tuđe stvari“, pa su inspektori MUP, prema nalogu tužilaštva, skoro posle mesec počeli istragu.

Neuobičajena praksa za „namerne štete“. Ispitivanje je, nezvanično saznajemo, krenulo od „sumnjivih“, koji nemaju veze s fabrikom. Prvi je ispitan Slobodan Stamenčić, iz Anarhosindikalističke incijative i jedan od aktivista Grupe za podršku radnicima „FIATA“ koji je saopštio da oni stoje iza plakata.

U gradu se priča da „FIAT“ nije tražio istragu, jer bi policija došla i do izjava koje ozbiljno terete šefove iz Italije koji ponižavaju, prete i nacionalno vređaju. Reči „Stoko srpska“ vrlo su česte. Radnicima je kažu teško da gledaju i kad doučeni „Fijatov“ šef tera našeg inženjera da tri puta donese isti deo. U nedelju veče (nakon prvih saslušanja) gradom su prošetale grupe mladića sa majicama na kojima piše: „Ja nisam Italijan“.

 

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Fiatu vređaju radnike: „Stoko srpska“?

 

dru-fiat.jpg

 

Kragujevac – Interna istraga Kompanije „Fiat automobili Srbija“ nije otkrila ko je na montažnoj traci grebanjem oštetio više automobila. Fabrika je podnela prijavu protiv NN lica, zbog ''oštećenja tuđe stvari'', pa su inspektori MUP, prema nalogu tužilaštva, skoro posle mesec počeli istragu. Neuobičajena praksa za ''namerne štete''. Ispitivanje je, nezvanično saznajemo, krenulo od ''sumnjivih'', koji nemaju veze s fabrikom. Prvi je ispitan Slobodan Stamenčić, iz Anarhosindikalističke incijative i jedan od aktivista Grupe za podršku radnicima Fiata koji je saopštio da oni stoje iza plakata.
U gradu se priča da Fiat nije tražio istragu, jer bi policija došla i do izjava koje ozbiljno terete šefove iz Italije koji ponižavaju, prete i nacionalno vređaju.
Reči ''stoko srpska'' vrlo su česte. Radnicima je kažu teško da gledaju i kad doučeni Fiatov šef tera našeg inženjera da tri puta donese isti deo. U nedelju veče (nakon prvih saslušanja) gradom su prošetale grupe mladića sa majicama na kojima piše: ''Ja nisam Italijan''.

 

Novosti

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve nesto verujem da mi je rekao stoko srpska, pa ovaj nije uzeo da mu prospe zube nego se samo osmehnuo i sacekao da ovaj ode pa mu redom zagrebao automobile :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunce ti kapitalističko.

Da ne bude sutra drugačije ispoljavanje nezadovoljstva radnika. Grebanje je upalilo / privuklo veliku pažnju , ali da se ne nastavi sa gubljenjem delova usput.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam po Kg-u čuo priče kako je nekoliko radnika prebilo tog šefa što mnogo zabeđuje i da su pootpuštali neke zbog toga, samo se kao navodno o tome ćuti.. E sad koliko je to istina jbm li ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...